Videonun Kıralı Burda !

kebîkec

İhvan Forum Üye
Sonuna kadar izlemeden yorum yapmayın. Cübbeli Ahmetin Meşrebinden Hocam Hüseyin Avni KANSIZOĞLU...

( Bu video @Kaptan @Çelebiler @adams77 başta olmak üzere bütün üyelerin dikkatine sunulmuştur. )

çelebiler

Kıdemli Üye
Yok muydu 5 saatlik bir video?

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ömerusta

Kıdemli Üye
sen cezayı baştan kesmişsin bu vidoyu vede hocanı sonuna kadar dinlemek insana işkence islama hakaret olarak yeter

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Video yarışına mı girdiniz..? Hayırlı olsun...

Kaptan

Mecra Yazarı
bi saniye bi saniye
öyle dinlemeden atip tutmak yakismiyor
dinlemeden reddetmek yahudilerin adetidir

cok uzun hoca, biraz göz attim
yarin daha detayli dinlerim ins.

çelebiler

Kıdemli Üye
İlk 20 dakikayı dinledim devam ediyorum da siz bu adamı gerçekten hoca mı zannediyorsunuz?

çelebiler

Kıdemli Üye
İmana geldim Allah razı olsun.

Yahayy

Kıdemli Üye
Bu adam kitap yüklü bir taşıyıcı sadece,
2 saat konuşup hiç bir söyleyememe fiili nasıl icra edilir Şekil A'da olduğu gibi.
Bir gram bilgi ve hak namına bir şey var mı şurda, tamamına yakını gözüdönmüş şekilde bayrak sallamak, yumruk sallamak,bu.

Şurdan anlayabiliriz, "Mustafa ÖZTÜRK" ten bahsediyor, söyledikleri bunun Allah'ına sövmekmiş,
Avni üniversitedeki arkadaşına demişki, anana, karına küfür etseler sen ne yaparsın,
bunlar benim Allah'ıma sövüyorlarmış çok gücüne gidiyormuş,muş..

Bir insan bu kadar cahil olabilir mi?
Bir tefsir profesörünün çoğu da bu şahsın rab edindiği alimlere ait tefsirlerdeki nakilleri aktarması,
daha çok bunun sevmediği yerleri aktarması nasıl oluyorda "anasına, avradına sövmek" (İfade videodaki şahsa ait)
fiili ile eşdeğer oluyor, velev ki kendi fikri de olsa, kendi gibi olmayan tüm düşünceler Allah'ına sövmek miş,
cahilliğin katmerlisi.

Konuşmasından tutumuna, yaklaşımına, olayları bilgiden çok sloganlaştırmasıyla tipik kör gelenekçi, ilkelce ve cahilce bir yaklaşım hepsi bu.

Yahayy

Kıdemli Üye

Nasıl bir bakış açısına sahip olduğunu , ne kadar ilmi olduğunu şu videodan anlayabiliriz.
Mezhep imamı falan böyle diyormuş, bizim yaptığımıza uymuyorsa her türlü uydururuz,
uymadı mı, anlamadık der geçeriz, yapacağımızdan geri kalmayız, iyi teşhis edelim videodaki rezaleti.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Güneşin ışığı arıda bala, yılanda zehire dönüşür. Pancarda şekere biberde acıya dönüşür. Bu kadar kelamdan ancak bu tarz kibir cümleleri kuracak kadar istifadeniz olmuşsa güneşe değil karakterinize bağlamak gerekir. Allah yardımcınız olsun.

Cenan

Ordinaryus
Ne bekliyordunuz ki hocam?

Onlar düşündükleri gibi yazdılar.

Şaşırmamanız gerekiyordu.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ne bekliyordunuz ki hocam?

Onlar düşündükleri gibi yazdılar.

Şaşırmamanız gerekiyordu.

Bu kadar gafil olacaklarını tahmin etmemiştim. Cahiller cesur olur demişler. Bundan sonra ona göre yola devam ederiz. :)

ALI25

Kıdemli Üye
sen cezayı baştan kesmişsin bu vidoyu vede hocanı sonuna kadar dinlemek insana işkence islama hakaret olarak yeter
Senin ve sizin gibi insanlar olacagima ve bu gibi yoldan coktan dönerdim ve tevbe ederdim sizlerin gitmis oldugu bu yol ehli dalalet den bir farki yok ve ha sizler hada daha önce o dalalet ehli mezhebler de ki insanlar benim acimdan bir fark yok sizleride bu acisindan böyle degerlendiriyorum.

ALI25

Kıdemli Üye
bi saniye bi saniye öyle dinlemeden atip tutmak yakismiyor dinlemeden reddetmek yahudilerin adetidir cok uzun hoca,biraz göz attim yarin daha detayli dinlerim ins.

Bu insanlar dinlese ne olur dinlemese ne olur ve onlar güne o bildigi yoldan ister istemez gidecekler ve illada benim kecim der gibi ve baska keci olsa olmaz mi.

Su taife-i kur´ancilara laf da anlatamazsin ve yazi ilede meseleyi güzel bir sekilde hal edemezsin kolay ve yorulmadan da illa da inat ve diretme vede buna ilave olarak varsa yoksa bir cedel olur bunlarin isi de.

Bunlara laf anlatacagina al bir kafiri ona laf anlat ve bir ateis ile konus baska olur ve isin tuhaf tarafi bunlar söz de kur´an biliyorlar ve onu savunmak icin elinden geleni yapiyorlar ve her seyi getirip ona dayamak ve onunla hal edip bitirmek de isterler ve bu nasil olur ve de böyle bir seyin de olmasi mümkün mü Allahu alem.

Yahayy

Kıdemli Üye
Kendisi gibi düşünmeyen, ya da kendi efendilerine kulluğu reddeden herkese hassaten ismen dahi iki cümleden birinde "şeytanın askeri", "şeytanın köpeği", "zındık", "Sapık" vs diyip, ortaya zerre delil koymadan sadece slogan atarak sonra güya topluma seslenen bilge edasına bürünüp hümanist gözükmek için benim kimseyle işim yok benim derdim ilimle şu bu diye takıyye inin dibine vuran çakma bir bilgeye ne söylenmesi gerekirse o söylenir...

Herşeyi takıyye güzel kardeşim, şia müslüman mı?
Ee kem, küm.... Şöyle, bi ulema diyorki, şia müslüman diyen de kafirdir...

İşi gücü takıyye, manipülasyon...

Şu videodan, gerekirse paslı Baltayla adam keserim diyebilecek gözü dönmüşlükte bir şahsı izleyip haz alabilen insanları gördükçe insanlığın durumuna hiç şaşırası gelmiyor insanın.

ALI25

Kıdemli Üye
Bakiniz din konusunda bilgisi olmayana veya buna söyle de diyebilirim buna dair din de bilgisi az gibi olan var kisiye birseyler anlatmak ve ona vermeye calismak ve verip kabul etmesini saglamak bu kadar müskül degil ve nazar olarak da bu kur´an taifesine göre ve bunlar bugün nasil bir sey oldugu ortaya koymak da zor vakia olur ve demek istedigim bu taife icin bunlar sunlara benziyor veya bunlar gibi de olurlar diye demek icin tarih de böyle kisilerin var oldugu o gibi bir mezhebi bilmek gerekir.

Kaptan

Mecra Yazarı
hoca genelleme yaparak uc örnek örnekler üzerinden topyekün bir camiayi itibarsizlastirmaya calisiyor.
mesela, ilhami güler'in "kuran bize hitap etmiyor" hezeyanini alip "iste mealciler böyle, hadis inkarinin insani sürükleyecegi boyut budur" seklinde bizlerin de tasvip etmedigi böylesi bir yorum üzerinden, hadisleri inkar etmeyen ama elemeye tabi tutulmasini savunan kesimlerin de ayni kefeye konup topyekün bir karalamaya gidilmesi dogru bir tutum degildir.

ayni elestiriler sizlere yapildiginda "tasavvufta elbette asiri gidenler vardir bunlara bütün camiaya mal etmek dogru degildir" diyorsunuz ama söz konusu baskalari olunca ayni seyi yapiyorsunuz muhterem.

hem tarihselcilik öyle zanneldigi gibi hüküm bildiren ayetlerin tümünü tarihsel olarak algilamaz.
tarihselciler de kendi iclerinde ayrilirlar. tarihselcilik kuran'in hz peygambere indigini kabul ederek
okumaktir, evrenselcilik ise kitabi kendine inmis gibi okumaktir, hangisi dogru?

kebîkec

İhvan Forum Üye
hoca genelleme yaparak uc örnek örnekler üzerinden topyekün bir camiayi itibarsizlastirmaya calisiyor.
mesela, ilhami güler'in "kuran bize hitap etmiyor" hezeyanini alip "iste mealciler böyle, hadis inkarinin insani sürükleyecegi boyut budur" seklinde bizlerin de tasvip etmedigi böylesi bir yorum üzerinden, hadisleri inkar etmeyen ama elemeye tabi tutulmasini savunan kesimlerin de ayni kefeye konup topyekün bir karalamaya gidilmesi dogru bir tutum degildir.

ayni elestiriler sizlere yapildiginda "tasavvufta elbette asiri gidenler vardir bunlara bütün camiaya mal etmek dogru degildir" diyorsunuz ama söz konusu baskalari olunca ayni seyi yapiyorsunuz muhterem.

hem tarihselcilik öyle zanneldigi gibi hüküm bildiren ayetlerin tümünü tarihsel olarak algilamaz.
tarihselciler de kendi iclerinde ayrilirlar. tarihselcilik kuran'in hz peygambere indigini kabul ederek
okumaktir, evrenselcilik ise kitabi kendine inmis gibi okumaktir, hangisi dogru?

Hz. İsanın insan olduğunu söylediğinizde Hristiyanlarda itibarsızlaştırma yapıldığını iddia ediyorlar ama Hz. İsa (a.s) insandır.

Hocanın genel konuşması objektiflik gereğidir ama genelde herkes dalalettedir gibi bir söylem ben algılamadım kaptan.

Hocalar belli periyotlarla bir araya geliyorlar. İhsan ŞENOCAK'ın ilk olarak dikkat çektiği hadislerden sonra sıra Kurana gelecek uyarısından ilham alarak şu anki iddia sahiplerinin ikinci adımda geleceği yeri tahlil sadedinde konuşulmuş cümleler. Karalamadan çok durum tespiti diyebiliriz.

Müsteşriklerin uğraşı noktası hadisler. Buradan giriş yapmak için yoğun çalışmışlar. CONCORDANCE isimli bir hadis mu'cemi var. Adamlar hadislere antipati oluşturmak için akademik çalışıyorlar. Batıda eğitim gören ilahiyatçılarımız bu beyin bombardımanından geçerek diploma alıyorlar. Ülkemize gelip başlıyorlar icrayı zanaate. ülkemizde belli kesimler de onlara çanak tutuyor. Bazı yerli görünümlü hocalarımızı da bu mihraklar finanse ediyor. Sanal alemde de faaliyet gösteren ateist yapıların bazı uzantıları bizim forumlara da uğruyor. Herhangi bir ateist forumda gündeme gelen fikir ertesi gün bize de taşınıyor. Kim tarafından, radikal görünümlü ayakları havada burnu yerde kardeşlerimiz tarafından. Bazen hiç rotuşmalamadan getiriyorlar üstelik. :)

Sıra Kurana gelecek diyen Hocamızın haklılığını tarihsellik söylemi sahiplerinden test ediyoruz. Hüküm bildiren ayetlerin tümü söz konusu değil zaten, birini beğenmese veya inkar etse üzerini çizmemiz için yeterlidir. Öyle değil mi :gl