vicdanımla hesaplaşamıyorum...

johncoffey07

Asistan
s.a Bir olay aslında mesele...Bir arkadaşım benimle evlenmek istediğini söyledi..Ben ise onu münasip bir şekilde reddettim ama bu sanırım onun için yeterli gelmedi ve ısrarlı davranışlar sergiledi...Ben ise onu daha fazla kırmamak için parmağımda yüzükle dolaşıyorum ve sözlendiğimi söylüyorum..Sizce bu tür bir yalan günah mıdır??Diyebilirsinizz kesin konuşsaydın diye ama ben yeterince açık konuştuğumu düşünüyorum ancak olmadı ve tek çıkar yol bunu buldum..Fikirlerinizi bekliyorum..

merkam

Paylaşımcı
a.s...anladığım kadarıyla onun yerine kendini koyoyorsun ve buyüzden onu kırmak istemiorsun...yüzüğü takdıysan parmağına ve belli ettiysen istemediğini ... delikanlılığını göstermişsin, bunun günahı olmaz kardeş... yeşil bir yol çiz kendine ve asla pişman olma yaptıklarından... bunun günahı olmaz.....

med-cezir

Profesör
bazen empati yapmak yarar sağlamaz kişiye, şekil a jonh coffey07
:eek:fftp: bu gavurca rumuzları neden kullanırsınız bilmem yaa:))

kesin bi dille konuş, sen karşındaki şahsiyeti kırmak istemiyosun ama adam laftan anlamayınca kıracaksın, yok ben kıramam diyosan o zaman onun bakışlarına maruz kalmaya devam edeceksin

johncoffey07

Asistan
Peki kardeşim sizin nickiniz türkçe mi halis muhlis??Bildiğim kadarıyla med-cezir türkçe değil yanılıyor muyum??

zerefşan

sustum...
başkasını kırmamak için kendinizi kırmayın...kalbinizden hüzün gözünüzde yaş eksik olmaz....
kendinizce açıklama yaptığınıza inanıyorsanız gerisini boşverin...
ve yüzüğüde bence çıkarın...
günahmı değilmi bilemem ama şekille anlatılacak bişey değilki..açıklama yapmışken.....

acizane fikrim....

johncoffey07

Asistan
başkasını kırmamak için kendinizi kırmayın...kalbinizden hüzün gözünüzde yaş eksik olmaz....
kendinizce açıklama yaptığınıza inanıyorsanız gerisini boşverin...
ve yüzüğüde bence çıkarın...
günahmı değilmi bilemem ama şekille anlatılacak bişey değilki..açıklama yapmışken.....

acizane fikrim....

Evet ama ben işte ne bileyim kırılacağını düşünüyorum..Sanırım onun için platonikleşmişim ve asla vazgeçmiyorr...Tek çözüm bu gibi göründü benim için..

zerefşan

sustum...
kendince çözüm buysa ki öyle diyorsun...inşallah doğrudur...
inşallah karşı tarafta sevginin nsanı rabbe yaklaştırdığına inananlardan olur...

rabbim yardımcınız olsun....

mustafa

Profesör
ilginç bir durum kardeş seninkisi Allah yardımcın olsun