Velilerin nasihatları?

dilhuba

Profesör
Web sitesi
mustafababuroglu.sitemynet.com
Veliler her gördüklerini Cenab-ı Hakk'ın kendilerine ikram ettiği feraset nuru ile görürler. Öyle ki bu nur ile baktıklarında uzak ile yakının bir farkı olmaz."
Şah-ı Nakşibend (k.s)

"Kalbinden aşina ol, dıştan yabancı görün. Böyle güzel yürüyüş cihanda nadir bulunur."
Şah-ı Nakşibend

"Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide; şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki!"
Mevlânâ

"Acılara sabırla karşı koydular, tatlı oldular."
Abdulkadir-i Geylâni

"Büyüklerin kabrine bağlanmaktan ne çıkar. Onların yaptığını yap, sen de hedefine var."
Şah-ı Naşibend (k.s.)

"Bizim terbiye yolumuz, nefeslere varana kadar her anını uyanık geçirme üzerine kurulmuştur. Uyanık sûfi, iki nefes arasını bile zikirle geçirir."
Şah-ı Naşibend (k.s)

"Sizler niyetinizi Allah için güzel yapın, her işiniz güzel olur, güzel sonuç verir. Kulun güzel niyetini Allah bilsin yeter."
Gavs-ı Sânî Abdülbâki el-Hüseynî (k.s)

"Tövbe odur ki başkalarının da tövbesine vesile olur."
Gavs Abdülhakim el-Hüseynî Bilvânisî

"Zikir kalbin gıdasıdır; gıdasını almayan kalp zayıflar sonra da ölür. Kalp ancak zikir ile beslenir, kuvvetlenir, tatlanır, manen hayat bulur."

"İstikamet, kerametten üstündür."
Abdülhakim Arvâsî (k.s.)

"Ey evlat! Önce nefsine öğüt ver. Onu yola getir, sonra başkalarını. Senin henüz ıslaha muhtaç hallerin var. Gözlerin bir adım ötesini görmüyor. Körleri neyinle yola getirmek sevdasındasın."
Abdülkadir Geylânî

ozlem_tns

Doçent
"Acılara sabırla karşı koydular, tatlı oldular."
Abdulkadir-i Geylâni

inşallah diyorum ve sabırla bekliyorum...saolasın...

Arifane

Profesör
dilhuba! yine bulmuşsun derin sözleri dağlıyorsun derinden bizleri hu hu hu kardeşim!

Edibe Ziyâi

Agâh ol ey nefsim..
Allah razı olsun kardeşim ..

"Tövbe odur ki başkalarının da tövbesine vesile olur."
Gavs Abdülhakim el-Hüseynî Bilvânisî

kızılkasırga

Profesör
-allah razıolsun kardeş.

-"Zikir kalbin gıdasıdır; gıdasını almayan kalp zayıflar sonra da ölür. Kalp ancak zikir ile beslenir, kuvvetlenir, tatlanır, manen hayat bulur."

cemaliii

Kıdemli Üye
"Ey evlat! Önce nefsine öğüt ver. Onu yola getir, sonra başkalarını. Senin henüz ıslaha muhtaç hallerin var. Gözlerin bir adım ötesini görmüyor. Körleri neyinle yola getirmek sevdasındasın."
Abdülkadir Geylânî

artık bu sözden sonra forumda yazmayı bırakıp,okuyup teşekkür edip,sadece kendimize öğüt verme zamanıdır.eyvallah sağolun.