vehhabilik hakkında kitap tavsiyesinde bulunabilirmisiniz

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
akhisarda vehhabiliğin iç yüzünü anlatan kitap dağıtmak istiyorum rica edersem bu konuyu mezhepleri inkar eden tarikatı şirk tasavvuf ehlini kafir ilan eden evliyalığı red eden kişiler cevap vermesinler

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
vehhabilik aleyhinde kitap dağıtmak isteyenler bana kitap gönderebilirler cuma namazından sonra cemaate dağıtırım istediğiniz kadar gönderin farketmez ehli sünnet kaynaklı olması yeterlidir

bi husben

Kıdemli Üye
vehhabilik aleyhinde kitap dağıtmak isteyenler bana kitap gönderebilirler cuma namazından sonra cemaate dağıtırım istediğiniz kadar gönderin farketmez ehli sünnet kaynaklı olması yeterlidir

ebu cehil seni görseydi alnından öperdi

alitufan2003

Profesör
İSLAM DİNİ VE VEHHABİLİK DİNİ

Hemen hemen her dilde çevirisi de var..

Hatta boşnakça çevrisine gelen teşekkür mektubu da bu şekilde:

Esselamu Aleyküm ve Rahmetullahi ve Berakatühü
Çok Değerli ve Saygı Gösterdiğimiz
Şeyh Hacı Ömer Efendi
Sancak Diyanet İşleri Başkanlığı (Sancak Meşihatı) adına ve İslâm Akademisinin Dekanı Müftü Hacı Muammer Efendi Zukorliça ve Gazi İsa Bey Medrese’sinin müdürü (Yeni Pazar) Hacı Mevlüd Efendi Dudiça ve Pedogoji ve medresedeki (lise) hocalar ve diğer ulemâlar adına ve kendi adıma size oy birliği ile tebriknameyi sunuyoruz.
Ve can-u gönülden bu mübarek Ramazan-ı şerif günlerinin nurunu duâ ile büyük Allah c.c’na duâda bulunuyoruz. Bugünleri afiyetli, sağlıklı, rahatlıkla geçiriniz. Size ve sizin çalışanlarınıza.
Ve Allah’ın verdiği hediye olan bu gelecek günlerde (Ramazan) sizin yaptığınız hayırlı işlere hediye olsun. Amin.
Allah verdiği hediyeleri size de versin.
Mahsus Selâm.
Sizin değerinizi bilen
Hacı Bahriyaçoroviç

Ve derler ki:
“Eğer bu kitap bize yetişmeseydi, Vehhâbiler bizi istilâ ediyordu.”
Ayrı ayrı teşekkürnameleri var.

alitufan2003

Profesör
İSLAM DİNİ VE VEHHABİLİK DİNİ

Yerin Dibine Batırılmaya Müstehak Olan Cehennem Ehilleri,
İslâm Dini ve Vehhâbîlik Dini,
Her İsim Bir Dindir,
İbn-i Teymiyye,
Muhammed bin Abdülvehhâb,
Abdülaziz bin Muhammed bin Suûd,
Suûd bin Abdülaziz,
II. Abdülaziz bin Suûd,
Bugünkü Durum,
Nûr-i Muhammedî -s.a.v-, Muhammed Aleyhisselâm ve Allah Katındaki Yüce Mertebesi,
Muhammed Aleyhisselâm ve Peygamberler Arasındaki Yeri,
İlâhi Hükümler,
Ümmî Peygamber,
Salâvât-ı Şerife,
Ahlâk-ı Resulullah -s.a.v-,
Sevgi ve Muhabbet,
Saygı ve Hürmet,
İtaat ve Teslimiyet,
İnkâr ve Muhalefet,
Şeytan Taraftarları,
İki Hasım Zümre’nin İki Abdullah’ı,
Bâtılın Yok Olup Gitmesi,
Geçmiş Ümmetlerden İbret,
Ümmet-i Muhammed,
İslâm’a En Zararlı Üç Şey,
Öğüt ve İkazlar,
Tevbeye Dâvet,
Suûdi Arabistan’da Haksız Yere Yapılan Katliam,
Kalpleri İdrakten Çevrilenler

ömerusta

Kıdemli Üye
kafirliğin kitabımı olur adam müslümansan fahabilik ne şii lik ne süni lik ne hepsi islamın dışına çıkma yolu bırakın bunları kendi kitabınız kuranı öğrendinizde vahabilik mi kaldı

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
kafirliğin kitabımı olur adam müslümansan fahabilik ne şii lik ne süni lik ne hepsi islamın dışına çıkma yolu bırakın bunları kendi kitabınız kuranı öğrendinizde vahabilik mi kaldı
siz ve öbürkü kalın kafalı galiba yazının başında ne dedim ehli sünnet olan yazsın dedim seni muhattap almıyorum niye yazıyorsun anlama promlemin mi var

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
sizin yazılarınız içimi bulandırıyor rica edersem ehli sünnet itikatında olmayanlar yazılarıma yorum yazmasınlar sizi muhattap almıyorum sizde beni muhattap almayın

ömerusta

Kıdemli Üye
tamam ne kafirlik edersen et senin dinin sana benim dinim bana ben bir müslüman olarak sizi davet ettim kurana

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Vahhabilik; Kur'an ve Sahih Sünnet'i eas alan bir düşüncenin ismidir. Pek yoruma yanaşmazlar. Öyle ya da böyle bazı hususlarda marjinaldirler (ifrat.)
Bunlar hakkında kitap al oku ama, kendisini "ehl-i sünne" kılıp bunlar arasında "ifrat" içersinde olanlardan da vahhabiliği öğrenme, her ikisi de hatalıdır...
Selamlar...

bi husben

Kıdemli Üye
her türlü şirke girenler ehli sünnetim derler sonra başkalarına çamur atarlar türbeleree alçaktan sürünerek ilerleyen şeyhini rab ediennler ehli sünnetmiş ilginç

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Diyanet İslam Ansiklopedisi'nin "Vahhabilik" maddesini hıfzederek ağır ağır oku orada güzel ve geniş malumat bulacaksın.