veda

ebumusab

Üye
Selamun aleyküm kardeşler

Bu siteye üye olalı çok olmadı bazı kardeşlerin gerçekten ihlaslı yazılarını ve gayretlerini gördüm ALLAH cc için onları sevdim tıpkı enez bin malik ra gibi bazı kardeşlerin farklı bir dünyada olduklarını gördüm farklı bir dil kullanıyorlardı aralarına girmek pek mümkün olmadı aslında gayet samimi idiler sevdim ama anlamadım bazı kardeşleri kör taassub içinde gördüm adeta kendinden başkalarını Müslüman görmüyorlardı tıpkı hariciler gibi onların hakkında bir şey hissetmedim.
Bazen anlamak istedim sordum başka cevab aldım tekrar sordum yanlış anlaşıldım
Bazen yazmak istedim belki gelenekçi bir anlayışmı var anlamadım ilgi görmedim
Birileri çıktı bu başında ebu olanlar varya dedi kırıldım
Bugüne kadar öğrendiklerimin genel özeti ekmeltü dinüküm ayetinin sırrıyla dine bir şey katmamak rasule sav tabiyet kuran-a iman idi.insanları değerlendirirkende buna göre sağlama yaptım bunun dışında olanları kabul etmesemde dinimden çıkmayacağımı düşünürek hakkında ihtilaf olan konulardan kaçındım
Alakülli hal ben bir şeyler almak istedim alamadım vermek içinde birkaç fırın ekmek yemem gerektiğini müşahede ettim. sizleri emanete en sadık olana emanet ediyorum hakkım yoktuya varsada helal olsun sizlerde helal ediniz
Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu

A.S..böyle hoş bir Üsluba sahip birinin veda etmesi çok acı benim nazarımda o kadar içten sözler ki çok etkiledi beni... gönül ister ki hep kalasanız vedayı sadece ölüme bırakalım ne olur san ki?????

hirahos

Kıdemli Üye
Helal olsun varsa hakkımız abim..

Allah'a emanet kal..

B

.BeYzA.

Guest
ve aleyküm selam verahmetullah...

benimde sizin gibi düşüncelerim oldu zaman zaman ama öğrendim ki(öğretildim desem daha doğru olur!) geride durmak veya uzaklaşmak hiçbirşeye çözüm olmayacak sizin fikirlerinize saygısızlık edenler veya eleştirdiğiniz kişiler siz gittikten sonra yine burda olacaklar ama siz olmayacaksınız...
ve ihvan üslubuna dikkat eden bir üyesini kaybetmiş olacak...
bana sorarsanız kalın derim paylaşmak anlatmak anlamak için
ama yine de gitmek isterseniz
selam dua ve baki muhabbetle!!!

ebumusab

Üye
selamun aleyküm
bu son yazım aslında size bir cevab vermek istedim
kardeşler iman kelimesi izafi kavramlardan biri haline geldiğini düşünüyorum herkes içini bir şekilde dolduruyor ben arıyordum buraya uğradım yardım bulurum diye umuyordum sahabelerin karşılaştıklarında hadi iman tazeleyelim dedikleri gibi yapayım istedim olmadı!
son bir şey isteyim sizde amin deyin inşaallah
aşahıda aktaracağım gibi bir imanı ALLAH AZZE VE CELLE
bana ve cümlemize nasib etsin inşaallah
selamun aleyküm

İlk Müslüman kitleye ,imanın bir gerçeğinin bulunduğu ve insanın bu gerçeği içinde bulması gerektiği öğretiliyordu.
İmanın iddia olmadığı, dilde söylenen kelimelerden ibaret olmadığı ayrıca temenniyle gerçekleşemeyeceği öğretiliyordu.Hafız Tebarani Haris b. Malik el-ensari’den şöyle rivayet etmiştir :
Haris bir gün peygamberimizin sav yanına vardığında peygamberimiz sav

Nasıl sabahladın ya Haris der
Gerçek bir mü’min olarak sabahladım diye cevab verir.Ozaman peygamberimiz,
Ne dediğinin farkındamısın? Kuşkusuz her şeyin bir gerçeği vardır.Peki,senin imanının gerçeği nedir? Diye sorar.Haris
Kendimi dünyadan çekip kurtardım,
Geceyi uyanık geçirdim, gündüzümü susuz geçirdim.
Sanki Rabbimin arşını seyrediyorum.
Cennet ehlinin birbirlerini ziyaret edişlerini, cehennem ehlinin çekişmelerini görür gibi oluyorum diye cevab verir.
Peygamberimiz sav üç defa ey haris bilmişsin ,bu durumunu sürdür der.

B

.BeYzA.

Guest
"Sen kendi söylediğine inanırsan, senin anlattığını duyanlar bu inanmışlıktan cesaret alarak, kendi kendilerini ikna edici yeni deliller bulurlar."Fatma Karabıyık Barbarosoğlu, Hiçbiryer

SELAM VE DUA İLE KALINIZ!!!
FİEMANİLLAH