Vecd ile çevrimdışı gösterdiğimiz hislerimiz...

muğlakgölge

Profesör
Kaç zaman oldu be abim sıcak bir aşa ağız sürmeyeli!! hani varsaki eğer vardır
sizin zaten paylaşılası bir kırmızı mercimek çorbanız bi ikram ediversende günü tok kapatsak fadlın ve kereminle.

Hani dersenki sen ne vericen diye,bir avuç dua derim bad-ı saba ruzgarlarında ince parmaklarımın arasından minnettarlıkla gönderdiğim.Ulaşırmı duan deme!Ben mazlumum ahımda tutar duamda.Bu bendeki dilenmek değil sana malının yarısı benim unutma! hakkımı ver yeter gözüm yok hayatının kallavi boyutlarında

Ne kadar duyarlısınız,ne kadar duyarlıyım,ne kadar duyarlılar?
Nasıl?
Elimden geleni yapıyorum mu dediniz.Ozaman nedir bu sizdeki kral vari süzülüşler ve nedir bu yaltaklıkla ısıtılan şiş koltuklu odalar ve nedir bu zenginlikle cimriliği aynı bünyede barındırmalar.

Zamanında çalışıp bir yerlere geldiniz geleli cebinizde akrep büyüttünüz hep migros'lara gömdüğünüz paralar mazluma vermeye kalkınca'ıkınmalara'maruz kaldı.Ne o beyim canınızmı yandı yoksa?

-yok yanmadıda e onlarda çalışsaya!!!

Hımmm.Devasa bir rahatsızlık cimrilik..Büyük ihtimalle sahibi tarafından pek kabul
edilmez bu ''ben emeğimin adamıyım''der.Terledim,çalıştım,işte şimdi burdayım.

İyi ama rabbi rahimin ganidir vasidir ve sahibu malikul mulktür eğer o isterse arzın hazinelerini serer ekmeğini çöpten çıkaran o gurabanın önüne.Eğer o böyesi bir ahval içindeyse bu senin ayıbındır temizlemelisin ayıbını paranın helalinden olan kısmı ile.

Ama siz kimbilir içinde ince göndermeler olan metinleri anlamakta güçlük çekebilirsiniz yatarken elbiselerle çıkarıp attığınız düşünceleri bi giysenizde öyle okumaya başlasanız benim zengin abim!! hiç bir çıkarımızın olmayacağına inanabilirsiniz bu tezgahtan biz sadece sizin hayrınızı isteyen bir ümmetizzz.

Tamam uslubum çok avamdı ama edebiyatın ulaşamadığı damarlara böyle kan pompalırım belki dedim ve vecd ile çevrimdışı bıraktığımız hislerimizi vep camlı
odalarada sımsıcak muhafaza edebilmenin öğretisini hedeflemiştim