Ve dolar 2.60 TL oldu!!

Kaptan

Mecra Yazarı
Nickimi degistieecem, Red'ler karisiyor

talib

Kıdemli Üye
Dolar 5 tl. Chp liler bile akp nin kazanmasından çok memnun bence. 320 dolar maaş alıp akp ye oy verenler düşünsün şimdi diyorlardır.

alanyali07

Kıdemli Üye
bitanesi de yazmış, yurtdışı seçmen tabiki akpyi destekler, ellerindeki dolarla türkiyeye geldiklerinde 5 kat veya daha fazlası olması gibi bir seçeneği bırakmak isterler mi ?

Admin

Administrator
Yönetici
Devletimize bagliligimiz döviz kuruna endeksli değil. Ekmeksiz yaşarız ama hürriyetsiz yaşayamayız. Daha bugün bir papaz için abd nin yaptığı ortada. Şuan bir seçimde değiliz ve sonuna kadar devletimize sahip çıkacağız.

talib

Kıdemli Üye
Devletimize bagliligimiz döviz kuruna endeksli değil. Ekmeksiz yaşarız ama hürriyetsiz yaşayamayız. Daha bugün bir papaz için abd nin yaptığı ortada. Şuan bir seçimde değiliz ve sonuna kadar devletimize sahip çıkacağız.

Devlete bağlılık ile hükümete bağlılık arasında ki farkı anlamak lazım evvela. Madem öyle ecevit zamanında dolar çıktı diye niye adamı dinsiz, şerefsiz ilan ettiniz? Dursa idiniz ya devletinizin arkasında.

Büyük şirketler batakta. Dışarıdan dolar dilenir hale geldik. Hiç bir yatırım yok. İstanbulu parsel parsel sattı bu hükümet ve hem zengin etti hem de zengin oldu. Sonra da biz de istanbul'a iyi etmedik demesi yetti. Dolar bunlardan dolayı bu halde. Becerisizlik

KAFKAS

Kıdemli Üye
Devlete bağlılık ile hükümete bağlılık arasında ki farkı anlamak lazım evvela. Madem öyle ecevit zamanında dolar çıktı diye niye adamı dinsiz, şerefsiz ilan ettiniz? Dursa idiniz ya devletinizin arkasında.

Büyük şirketler batakta. Dışarıdan dolar dilenir hale geldik. Hiç bir yatırım yok. İstanbulu parsel parsel sattı bu hükümet ve hem zengin etti hem de zengin oldu. Sonra da biz de istanbul'a iyi etmedik demesi yetti. Dolar bunlardan dolayı bu halde. Becerisizlik
Farkı anlamak lazım mış.Lafa bak.Hükümetin başı ,devletin başıdır nokta.Anayasa kitapçığı meselesinde ulu orta git basın açıklamasını yap diyen vardı,başındaki adam Sezer kendi getirdiği halde!!Kendi partisi ortadan ikiye bölündü.İyi git aşağıdaki vakfa da anlat o zaman devlet ile hükümet arasındaki farkı........Erenköy cemaati Ecevit e destek vermişmiydi .Hatırlamıyorum.

AZİZ MAHMUD HÜDAYİ VAKFI

1526688389-841ed2.jpeg

Son düzenleme:

talib

Kıdemli Üye
Ben de AKP'ye destek verdim. Destek vermek başka bir şey, yalaka olmak, aktrol olmak başka. Hüdayi, belediye başkanlarının rant ile zengin olmasına destek vermedi. Doları yükseltmek için hükümetin can siparane gayret göstermesine destek vermedi. Bunu anlamak için çok akıllı olmaya gerek yokken, niye yazmak zorunda kalıyorum. AKP yüzde 50 oy almış bir parti. Hepsi evliyadandır, eskiden 124 bin veli vardı, şimdi AKP'li sayısı kadar demedi Hüdayi. Dini hizmetler bağlamında desteğini açıkladı ki, biz de o şekilde destek vermedik. Şimdi eleştirir iken, neden başörtüsüne serbestlik verdi bu AKP, tü kaka demiyoruz. Doları zengin daha zengin olsun diye yükseltti, bunu eleştiriyoruz. Dış güç hikaye. Göz göre göre yalan söylemişler iken aktrollüğe ne gerek var. Hani seçim sürecinden doalyı dolar artıyordu, Rusya da da böyle olmuştu, seçim bittiğinde dolar düşecekti yavaştan. Tam tersi daha da uçtu. Yine dış güç. Ekonomi bitik demiyorlar. Hizmet diyerekten ülke soyuldu resmen.

Benim tuzum kuru(!) iken bunları diyorum. Benim gibiler, çok memnun dolar alıp satıyor, bugün şu kadar kar ettim diye birbirlerine anlatıyorlar. Hepsi de AKP'li bunların. Üstelik şuurlu, dindar AKP'liler bunlar. Bizim cemaatten değiller kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Sizin gibi şuurlu AKP'lilerden diyelim. Ben asgari ücretliye bakarım, yaşam standartları düşük insanları düşünürüm.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Ben de AKP'ye destek verdim. Destek vermek başka bir şey, yalaka olmak, aktrol olmak başka. Hüdayi, belediye başkanlarının rant ile zengin olmasına destek vermedi. Doları yükseltmek için hükümetin can siparane gayret göstermesine destek vermedi. Bunu anlamak için çok akıllı olmaya gerek yokken, niye yazmak zorunda kalıyorum. AKP yüzde 50 oy almış bir parti. Hepsi evliyadandır, eskiden 124 bin veli vardı, şimdi AKP'li sayısı kadar demedi Hüdayi. Dini hizmetler bağlamında desteğini açıkladı ki, biz de o şekilde destek vermedik. Şimdi eleştirir iken, neden başörtüsüne serbestlik verdi bu AKP, tü kaka demiyoruz. Doları zengin daha zengin olsun diye yükseltti, bunu eleştiriyoruz. Dış güç hikaye. Göz göre göre yalan söylemişler iken aktrollüğe ne gerek var. Hani seçim sürecinden doalyı dolar artıyordu, Rusya da da böyle olmuştu, seçim bittiğinde dolar düşecekti yavaştan. Tam tersi daha da uçtu. Yine dış güç. Ekonomi bitik demiyorlar. Hizmet diyerekten ülke soyuldu resmen.

Benim tuzum kuru(!) iken bunları diyorum. Benim gibiler, çok memnun dolar alıp satıyor, bugün şu kadar kar ettim diye birbirlerine anlatıyorlar. Hepsi de AKP'li bunların. Üstelik şuurlu, dindar AKP'liler bunlar. Bizim cemaatten değiller kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Sizin gibi şuurlu AKP'lilerden diyelim. Ben asgari ücretliye bakarım, yaşam standartları düşük insanları düşünürüm.
Nur topu gibi yukarı da açıklama duruyor.Bak dış güçler ,iç güçler ne güzel izah edilmiş!Hikaye işimize gelmez zaten.Açıklama da oğlunu,damadını düşünüyor,milletini düşünmüyor,istifa etsin deniyor mu?Eleştirmek farklıdır!Senin yaptığın gibi bu söylemler farklıdır!Dünya piyasaların yuan değer mi kazanıyor.Dünyanın 2. büyük ekonomisi.

Kaçak

Yeni
Hoş geldiniz yeni üye
Aramıza Konya dan mı katılıyon :geek:
Yok ben Eleşkirtliyim ...
Hanımköyde Polenezköy ..
Gelini Adana’dan aldık ...
Kaynana Trabzon’dan kaçma ...
Hasılı KONYA ile yakın uzak , hatta uzak uzak bile bağlantım yok ...
Pardon siz nerden ?

erdemceerdem

Profesör

Sen akpartiye oy verirsin...

Amma velakin; dün elinde gülenkartı olup, bugün elinde akkartı bulunanları hendekten atlatamazsın...

çünkü onları dün ellerindeki gülenkart cennete götürüyordu, bugün akkartları...

yarın bakarsın ellerine biryerlerden pembekart geçer...

onunlada cennete gitmek ister bunlar....

alanyali07

Kıdemli Üye
şu mal beyanları tekrar açıklansa da bir görsek kimlerin dolarları var kimler tekrar dolar cukkalamış :D

gamsız

Profesör
Arada parazit yapmada ..
Red ağa hatırlarsan dolar 1.1 olduydu ilk dönemler ...
Türkiye hopladıydı , manyakmısın sen adamım diye ..
Malum Türkiye ekonomisi ihracata dayalı TL nin değerli olması bu anlamıyla ekonomiye zarar veriyor , ihracatımız durduydu neredeyse ...
O kadar derinlemesine anlamam ama hasılı 1,1 olmasıda Tayyip amcamın direk başarısı değildi ...
Türkiyeye giren sıcak para yüzünden oldu idi sanırım , o paraya ihtiyac vardı ses etmediler ama sonra dan usul usul yükseldi dolar ...
Hasılı demem o ki , dolardaki global hareketlerle Tayyip ağanın çok alakası yok ...
Ne başarı ne başarısızlık ...
@redyellow efendi senden benden iyi biliyorda, serde hasedlik ve kindarlık var ya, sallamasa olmaz , 24 ayar altın versen hani bunun ambalajı der

gamsız

Profesör
Sen akpartiye oy verirsin...

Amma velakin; dün elinde gülenkartı olup, bugün elinde akkartı bulunanları hendekten atlatamazsın...

çünkü onları dün ellerindeki gülenkart cennete götürüyordu, bugün akkartları...

yarın bakarsın ellerine biryerlerden pembekart geçer...

onunlada cennete gitmek ister bunlar....
akkartla cennet vaad eden kim, bir göstersene beraber yüzüne tükürelim

gamsız

Profesör
DjqEjXzXoAAUOll.jpg

gamsız

Profesör

ECEVİT te dolar yükselmesi ile REİS te dolar yükselmesi arasındaki argümanlar ı olayları gidişatı da düşünüp te mi cevap veriyon , Tayyip e sallamak için mi yazıyon