Vakit CHP'yi Fena Yakaladı! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Vakit CHP'yi Fena Yakaladı!

Dergaz

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
31 Ara 2007
Mesajlar
1,685
Puanları
0
Yaş
35
Vakit gazetesi CHP ile ilgili ilginç bir detayı ve kanunsuzluğu gün yüzüne çıkardı. İşte detaylar...

AK Partili belediyelerin onbinlerce öğrenciye burs vermesini sırf siyasi rant olduğu gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak iptal ettiren CHP'nin, yüzlerce öğrenciye burs verdiği ortaya çıktı. Yasak olmasına rağmen her ay 660 üniversite öğrencisine burs verdiği ortaya çıkan CHP'li Bakırköy Belediyesi, bu yolla belediyeyi 458 bin TL zarara uğratmış.CHP burs skandalında tek tek isimleri yer alan öğrencilerin, CHP'ye yakın isimler olduğu iddia ediliyor.

AK PARTİ VERİNCE RANT, CHP VERİNCE…

Sayıştay müfettişlerinin Bakırköy Belediyesi'nde yaptıkları inceleme sonucunda; belediyenin üniversite öğrencilerine Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararına rağmen burs vermeye devam ettiği de tespit edildi. Bilindiği üzere TBMM, belediyelerin de aralarında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç sahibi yüksek öğrenim öğrencilerine burs ve yardım yapmalarına imkan veren yasal bir düzenleme yapmıştı.

Ancak aralarında Kemal Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu CHP'li 110 milletvekili, belediyelerin yüksek öğrenim öğrencilerine burs vermelerine imkan veren düzenlemenin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurmuştu. Söz konusu yasal düzenleme, CHP'nin başvurusu üzerineAnayasa Mahkemesitarafından iptal edilmişti. Anayasa Mahkemesi'nin iptal kararı ile belediyelerin yüksek öğrenim öğrencilerine burs, kredi ve nakdî yardım adı altında doğrudan herhangi bir ödeme yapmaları mümkün değil. SırfAK Partiburs vermesin diye bursları iptal ettiren CHP'nin burs vermesi ise manidar bulundu.

CHP'nin kalesi olarak bilinen Bakırköy Belediyesi, CHP'nin öğrencilere burs verilmesini iptal ettirmesine rağmen burs vermeye devam ediyor. CHP'nin bir taraftan yasayı iptal ettirmesi, diğer taraftan ise CHP'li bir belediyenin iptal edilen yasaya göre burs vermesi, siyasi rant olarak değerlendiriliyor.

Vakit / postmedya
 

eylül

Veled-i kalbî
İhvan Üyesi
Katılım
15 Ara 2006
Mesajlar
5,223
Puanları
0
Olan yine öğrencilere mi oldu :)
 

fakiri

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
15,969
Puanları
83
Bu ülkede CHP adlı partinin çifte standartalrını yazmağa kalksak ciltler dolusu kitapLar oluşur. Öyle kii bazı yargı kurumları ve adamları da sadece bunların bu çifte standartlarına hukuksal bir kıılıf hazırlamak ve oluşturmak için mesai sarfetmektedirler. Bu da günümüzdeki bazı yargı organ ve adamlarının ne derece siyasallaştığının bir göstergesidir. Aslında referandumda sonucu "hayır" çıkarma gayreti de bu tezgâhın yıkılmasını önlemek için yapılan bir çalışmaydı.
 

hirahos

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
9 Kas 2006
Mesajlar
35,948
Puanları
83
Yaş
52
İhtiyacı olanları düşünen mi var?!

Ak Parti yardım yapıp büyümesin. Güya. O kadar iptal davası açtın ve iptal ettirdin de n'oldu?! Sanki de Hükümeti (Ak Partiyi) küçülttün. Kendini küçük düşürüyorsun başka değil. Chp'den millete hayır gelmeyeceğinin vesikası gibi bir haber...
 

Ezrak Yektâ'

NisyanDireniŞ
İhvan Üyesi
Katılım
21 Nis 2008
Mesajlar
629
Puanları
0
İzmirli Üniversite öğrencilerin CHP sampatizanlığının iç yüzü :D
 
Üst