Uzaktan Bağlantı İçin Türk Programı "Alpemix" | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Uzaktan Bağlantı İçin Türk Programı "Alpemix"

YagmuR

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2006
Mesajlar
2,504
Puanları
0
Yaş
32
Web sitesi
www.gencislam.com
Sürekli uzaktan bağlantı özelliklerinden faydalanan kullanıcılar için yerli ve ücretsiz bir alternatif bulunuyor. İşte o program...


Bilgisayarla fazla haşır neşir olan kullanıcılar ve şirketler için uzaktan bağlantı özelliği tam bir hayat kurtarıcıdır.Bir kullanıcının program yardımıyla başka bir bilgisayara bağlanmasını sağlayan uzaktan bağlantı sistemi internet hızının artmasıyla birlikte daha da popüler hale geldi.


Gerek karşınızdaki kişinin bilgisayarına bağlanıp onun için gerekli ayarları yapmak gerekse teknik destek sunmak için kullanılan bu programlarr yeni bir kardeş katıldı.

Türk yazılım firması TeknoPars tarafından hazırlanan Alpemix adlı program ücretsiz olmasına rağmen ilgi çekici özelliklere sahip.

Alpemix adlı programı detaylı şekilde sizin için inceledik.

Kurulum

Sadece 1.5 MB büyüklüğünde olan programı Alpemix'in kendi sitesinden indirebiliyorsunuz. Yazılım herhangi bir kurulum istemeden otomatik olarak çalışıyor.Download / İndir


KullanımıProgram oldukça basit bir kullanıma sahip. Alpemix, dil ayarlarını bilgisayarınızın IP ve bölge ayalarından faydalanarak otomatik yapıyor. Yazılımda 5 farklı dil seçeneği bulunuyor.
Bir kullanıcının sizinle uzaktan bağlantı yapması için ekranın sol kısmında bulunan ID ve Parola bilgilerini o kişiye ulaştırmanz yeterli.

Sağ tarafta bulunan bağlantı kur seçeneğini tıklayınca Alpemix ile başka bilgisayarı kontrol edebiliyorsunuz.

Bakım Yapmak İçin Bağlanmak

Alpemix'de uzaktan bağlantı yapmak için üç seçenek bulunuyor. Bu adımda size bakım yapmak için bağlan özelliğini anlatacağız.

Daha çok teknik servislerin işie yarayacak olan bu bağlantı sisteminde, karşınızdaki bilgisayarı istediğiniz gibi kontrol edebiliyorsunuz.
Program oldukça hızlı şekilde karşı bilgisayara bağlanabiliyor. Yazılım daha hızlı çalışmak için iki kullanıcınında duvarkağıtlarını görünmez hale getiriyor.

Bu moddu kullanırken, istediğiniz programı kullanabileceğiniz gibi bilgisayar üzerindeki ayarları da değiştirmeniz mümkün.

Sunum Gösterme Özellikleri

Alpemix'in bu özelliği daha çok kurumsal çalışmalar ve öğrenciler için faydalı olacak. Bağlantı yaparken sunum göster derseniz, program bilgisayarınızı video gösterici hale getiriyor.

Yazılımın sol tarafından, tüm ekranı göster ya da sadece belirli bir kutuyu göster işaretlerinde yapacağınız seçimlere göre sunumu ufak bir karenin içerisinde yapma şansınız da var.

Eğer sadece belirli bir kutunun içini göster derseniz, sizin ekranınızda ufak bir kutu çıkıyor. Ekranınızda bulunan program video yazı ve web adreslerini bu kutunun içerine koyarsanız karşı taraf sadece o kutunun içinde yer alan kısmı izleyebilir.

Programda sunum yaparken sesli görüşme yapma imkanınızda bulunuyor.

Sunum İzlemek


Yazılımın üçüncü bağlantı özelliği ise sunum izlemenizi sağlıyor. Bir önceki adımla bağlantılı olan bu kısımda, sadece karşınızdakinin gösterdiği sunumu izleyebiliyorsunuz.

Programın diğer rakiplerinden farkı ise, sunum izleyenlerin de konuşabilmesini sağlıyor.Programı İndirmek İçin TıklayınızSDN
 
Üst