Utanarak yayınlıyorum:Müslümanlık bu mu?

ıtri

Üye
HADİ ÖZIŞIK

Erbakan ve cemaatinin Milli Çözüm Dergisi Numan Kurtulmuş'a yapılan zulmü yazan gazetecilerin listesini yapmış...
Listede üç gazeteci var...
Ben...
Milliyet yazarı Taha Akyol...
Ve Posta yazarı Candaş Tolga Işık...
Listeyi yapan kişi, derginin mali işleriyle ilgili.
Nevzat Gündüz.
Dini bütün bir arkadaş.
Ehli İslam ya da...
Erbakan'ı Peygamber yapmış bu arkadaş.
O'na "hatalı" demek günah...
Yazarsan...
"Havlamış" oluyorsun...
Ya da "dığa."
"***" yani...
Nevzat Gündüz'ün şerrinden en ucuz kurtulan benim.
Bana, "Sünepe" demekle yetinmiş...
Ha bir de, "sahibimin sesi"ymişim.
Taha Akyol ise "köpek" olmuş, Erbakan'ı eleştirdiği için!
"Havlama" ve "Hırlama" ifadeleri en çok Taha Akyol ve Candaş Tolga Işık için kullanılıyor.
Candaş'a şöyle sesleniyor "Erbakan'ın kölesi" Nevzat Gündüz:
-16 Temmuz 2010 tarihli yazınızda, Fatih Erbakan’a hitaben Hoca’ya hırlamışsın. Ey Sabataist dığası!
Devamı mı?
Bir Müslüman olarak yazmaktan hicap duyarım.
Erbakan tayfası, Allah korkusu yaşamadan, hiç tanımadığı, yüzünü görmediği, hangi fikre sahip olduklarını bilmediği insanlara, küfür ediyor, iftira atıyor, karalıyor ve en önemlisi hedef gösteriyor.
Ve işin acı olan tarafı...
Tüm bunlar...
"Allah rızası için" yapılıyor!
Ne diyeyim ben?
Allah bu çocukları kendi şerrinden korusun!
Amin!

ıtri

Üye
Arkadaşlar hiçbir önyargım yok.
Bu yazıyı da harhangi bir partiyi küçük düşürmek için alıntılamadım.
Zaten işin partiyle alakası yok.
Kendisini partiye maleden, bunu yaparken ana ekseni unutan, müslümanlığını unutan, partizan kişiler.

Bu yazıyı okurken Üstadın "şeytan ve siyasetten Allah'a sığınırım" sözünü hatırladım.
Olmaz olsun böyle siyaset.

fakiri

Kıdemli Üye
Ahir zamanda müslümanlar birbirlerine düşmüşler.. Kiminin derdi tarikatlar olmuş, onlara çatıyor bu zamanda olmaz deyip, hoca yarıştırıyor, kimisi parti liderini cihad emiri kabul etmiş bunu tüm müslümanlara kabul ettirmeye çalışıyor...

En nihayetinde hep bir aidiyet hissi ile belki bulunduğu yerden menfaatlenmek adına bir çıkar yarışına girmiş oluyorlar..

Biz de hem bu yönlü siyasetten hem de tarikatı inkar edenlerin şerrinden Dostlarının haklarını mahşerde en hassas bir şekilde koruyacak olan Cenabi Hakk'a sığınırız.

forumdayim

Profesör
belki bilmiyenler bilmez... oysa bu partinin kurulusundan beriki cizgisi bu, yani biz hic sasirmiyoruz.... senelerce kendi partilerini desteklemiyenleri müslüman görmiyenler bunlar degillermiydi?.. hatta kendilerini desteklemiyen müslümanlari komunistlerdende kötü görmüyorlarmiydi, sonunda yesil komunist damgasinida bunlar yememismiydiler...
onun icin bunlari biz cok iyi taniyoruz yaptiklarinada sasmiyoruz... umariz diger saf müslümanlarda bunlari görür ve tanir...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ya Erbakanla milliçözümcü denen aşırıcı grupları nasıl bir tutarsınız. Erbakan hoca o grupları milli görüşçü kabul etmiyor bilmiyormusunuz? Öyle meseleler çarpıtılıyor ki ''Erbakancı tayfası'' kelimesi kesinlikle kasıtlı kullanılıyor ve sanki Erbakan hocaya gönül vermişlerin hepsi aşırıcı olarak kötü insanlar olarak tanımlanmaya çalışılıyor. Allah c.c. Erbakan hocayı ve davasında samimi kalanları fitnelerden tüm şerli hareketlerden korusun.amin

forumdayım adlı kardeşe sesleniyorum, biz milli görüşçüler ne zaman sizin gibileri müslüman görmedik? Neden iftira ediyorsunuz? Böyle çarpık bir görüş aslı astarı olmayan bir görüştür. Size tebliğ edilip bu hak bu batıl denildiğinde siz kendinizi tekfir edildiniz mi sanıyorsunuz hayır yanlış sanmışsınız öğrenin en iyisi siz tekfir edilmediniz Kur'an ve Sünnete göre hak ile batılın yolu bellidir eğer ki milli görüşün dışında görüşlerin peşinde koşanlarsanız sizi bu konuda uyarıyoruz ki yanlışa düşmeyin diye! Zira hakkın yolu birdir. Diğer yollar ise batıldır. Bunun ispatı ise tüm milli görüş dışındaki partiler emperyalist ve işbirlikçidir. İspat etmek hiçde zor değil! Yeter ki ispatlayın deyiniz zira ben size diyorum ne zaman sizi müslümanlardan görmediğimizi söyledik! Buyrun ispatlayın tebliğ ile tekfiri daha ayırt edemeyenler elbette bizi anlayamazlar en baştan başlamalı tebliğ nedir tekfir nedir?

forumdayim

Profesör
Ya Erbakanla milliçözümcü denen aşırıcı grupları nasıl bir tutarsınız. Erbakan hoca o grupları milli görüşçü kabul etmiyor bilmiyormusunuz? Öyle meseleler çarpıtılıyor ki ''Erbakancı tayfası'' kelimesi kesinlikle kasıtlı kullanılıyor ve sanki Erbakan hocaya gönül vermişlerin hepsi aşırıcı olarak kötü insanlar olarak tanımlanmaya çalışılıyor. Allah c.c. Erbakan hocayı ve davasında samimi kalanları fitnelerden tüm şerli hareketlerden korusun.amin

forumdayım adlı kardeşe sesleniyorum, biz milli görüşçüler ne zaman sizin gibileri müslüman görmedik? Neden iftira ediyorsunuz? Böyle çarpık bir görüş aslı astarı olmayan bir görüştür. Size tebliğ edilip bu hak bu batıl denildiğinde siz kendinizi tekfir edildiniz mi sanıyorsunuz hayır yanlış sanmışsınız öğrenin en iyisi siz tekfir edilmediniz Kur'an ve Sünnete göre hak ile batılın yolu bellidir eğer ki milli görüşün dışında görüşlerin peşinde koşanlarsanız sizi bu konuda uyarıyoruz ki yanlışa düşmeyin diye! Zira hakkın yolu birdir. Diğer yollar ise batıldır. Bunun ispatı ise tüm milli görüş dışındaki partiler emperyalist ve işbirlikçidir. İspat etmek hiçde zor değil! Yeter ki ispatlayın deyiniz zira ben size diyorum ne zaman sizi müslümanlardan görmediğimizi söyledik! Buyrun ispatlayın tebliğ ile tekfiri daha ayırt edemeyenler elbette bizi anlayamazlar en baştan başlamalı tebliğ nedir tekfir nedir?

siz kendi kendinizi ele veriyorsunuz... teblig ediyorlarmis, demekki hakki bir siz biliyorsunuz... iste sizin bildiginiz dogru cemalettin kaplaninkinden farksiz... önce bulundugu camiadan ayrilir , sonra ey müslümanlar gelin birleselim der.. nerde birlesilecek kaplanin baskanliginda... iftirami ediyoruz?... siz nediyorsunuz, sizin baskanliginizda birlesmeyi teklif etmiyormusunuz, eger kabul etmezsek batil yolda oldugumuzu söylemiyormusunuz... zaten bu zamana kadar düsünceniz dogru olsaydi sizden ayrilanlar sizin gittiginiz yolun yanlis oldugunu söylemezlerdi, siz ve o zihniyet marjinal olmak zorunda kalmazdi...

rte erbakanin yanlislarinda dersler cikararak bu gün ayakta... nk da sp de reforum yapmak istedi o da olmadi... partim kücük olsun benim ve sülalemin olsun mantigina canak tutdugunuzun farkinda degilsiniz...

bakış

Kıdemli Üye
Sn ıtri utanarak yayınlıyorsan,utanmadan özür dile..Fasıktan haber getirirken bin defa düşün..

Saadet Partisi’nden Milli Çözüm açıklaması

Emniyet güçlerinin Konya’da gerçekleştirdiği operasyon çerçevesinde gözaltına alınan bazı şahısların bir kısım medya organları tarafından Milli Görüş ile ilgilendirilmeye çalışılması üzerine Saadet Partisi Genel Merkezinden konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapıldı. “Söz konusu gözaltıların ‘Ergenekon Milli Görüş’e Sıçradı’ şeklinde haber yapılması ve bu yolla kamuoyunun yanlış bilgilendirilmeye çalışılması üzerine, aşağıdaki açıklamayı yapma zorunluluğu duyulmuştur” denilen açıklamada; sözkonusu şahısların parti yönetimiyle resmi ve gayriresmi bir bağının bulunmadığı belirtildi. Gözaltına alınan bu şahısların ‘Milli Görüş’ değil, ‘Milli Çözüm’ adlı dergi çatısı altında faaliyet gösterdikleri uzun süredir bilindiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Milli Çözüm dergisi adı altında faaliyet gösteren şahıslar ve faaliyetleri partimiz ve teşkilatlarımız tarafından hiçbir zaman benimsenmemiştir. Hatta teşkilatlarımızdan gelen şikâyetler üzerine, söz konusu şahısların ve faaliyetlerinin partimizle herhangi bir bağının olmadığı, bundan yaklaşık 1 yıl önce kamuoyuna açıkça ilan edilmiştir.
13 Kasım 2007 tarihinde yapılan açıklamamız ve 14 Kasım 2007 tarihinde ‘Kamuoyuna Duyuru’ başlığıyla yaptığımız duyurumuz Milli Gazete’de ve birçok haber sitesinde yayınlanmıştır. Kamuoyunun doğru bilgilenmesi amacıyla 13 Kasım 2007 tarihinde Saadet Partisi Genel Merkezimiz tarafından yapılan bu açıklamayı, yeniden kamuoyunun bilgisine arz ederiz:
“Milli Çözüm Dergisinde yayınlanan görüşler ile bunlar tarafından yapılmakta olan faaliyetlerin, teşkilatlarımızla hiçbir alakası bulunmamaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”
13 Kasım 2007
“Milli Çözüm Dergisi yazarları etrafında toplanan kişiler ve bunlar tarafından ne amaçla yapıldığı belirsiz faaliyetlerin teşkilatlarımızla hiçbir alakası bulunmamaktadır”
14 Kasım 2007

http://www.milligazete.com.tr/haber/saadet-partisinden-milli-cozum-aciklamasi-77639.htm

fakiri

Kıdemli Üye
Herkes birbirini vurmaya çalışıyor. Birisi Mehdi kılıcını çekmiş, ehli tarikatı kesmek, bitirmek derdinde; diğeri cihad emiri restini çekmiş, diğer parti mesuplarını neredeyse İslam dışı kabul etmek sevdasında. Sizce ne farkları var? Şu insanların secdesiz ömür sürdüğü çağda..

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Sn ıtri utanarak yayınlıyorsan,utanmadan özür dile..Fasıktan haber getirirken bin defa düşün..

Saadet Partisi’nden Milli Çözüm açıklaması

Emniyet güçlerinin Konya’da gerçekleştirdiği operasyon çerçevesinde gözaltına alınan bazı şahısların bir kısım medya organları tarafından Milli Görüş ile ilgilendirilmeye çalışılması üzerine Saadet Partisi Genel Merkezinden konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapıldı. “Söz konusu gözaltıların ‘Ergenekon Milli Görüş’e Sıçradı’ şeklinde haber yapılması ve bu yolla kamuoyunun yanlış bilgilendirilmeye çalışılması üzerine, aşağıdaki açıklamayı yapma zorunluluğu duyulmuştur” denilen açıklamada; sözkonusu şahısların parti yönetimiyle resmi ve gayriresmi bir bağının bulunmadığı belirtildi. Gözaltına alınan bu şahısların ‘Milli Görüş’ değil, ‘Milli Çözüm’ adlı dergi çatısı altında faaliyet gösterdikleri uzun süredir bilindiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Milli Çözüm dergisi adı altında faaliyet gösteren şahıslar ve faaliyetleri partimiz ve teşkilatlarımız tarafından hiçbir zaman benimsenmemiştir. Hatta teşkilatlarımızdan gelen şikâyetler üzerine, söz konusu şahısların ve faaliyetlerinin partimizle herhangi bir bağının olmadığı, bundan yaklaşık 1 yıl önce kamuoyuna açıkça ilan edilmiştir.
13 Kasım 2007 tarihinde yapılan açıklamamız ve 14 Kasım 2007 tarihinde ‘Kamuoyuna Duyuru’ başlığıyla yaptığımız duyurumuz Milli Gazete’de ve birçok haber sitesinde yayınlanmıştır. Kamuoyunun doğru bilgilenmesi amacıyla 13 Kasım 2007 tarihinde Saadet Partisi Genel Merkezimiz tarafından yapılan bu açıklamayı, yeniden kamuoyunun bilgisine arz ederiz:
“Milli Çözüm Dergisinde yayınlanan görüşler ile bunlar tarafından yapılmakta olan faaliyetlerin, teşkilatlarımızla hiçbir alakası bulunmamaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”
13 Kasım 2007
“Milli Çözüm Dergisi yazarları etrafında toplanan kişiler ve bunlar tarafından ne amaçla yapıldığı belirsiz faaliyetlerin teşkilatlarımızla hiçbir alakası bulunmamaktadır”
14 Kasım 2007

http://www.milligazete.com.tr/haber/saadet-partisinden-milli-cozum-aciklamasi-77639.htm

Bu bir belgedir, belgelere ispatlara itibar etmeyen ise ahmaklıktadır.

forumdayım adlı kardeşimize soruyorum sen tebliğin ne olduğunu biliyormusun? Her Müslümanın müslüman kardeşine tebliğ yapması farzdır farz! Bu sen ben o başkası farketmez kim hakkı gerekli gördüğü kimselere tebliğ etmesi gerekiyorsa tebliğ etmesi farzdır! Sen neden bahsediyorsun arkadaşım sadece kafirleremi tebliğ var sanıyorsun. Daha tebliği bilmeden insanlara aslı astarı olmayan hallerde yorumluyorsun. Adil olmak istiyorsanız nefsinize göre değil, İSLAMA GÖRE konuşunuz. Siz de bana tebliğ edin tebliğ ile tekfir nedir tebliğ edin bekliyorum.

muhaddese sesleniyorum neden yalan yazıyorsunuz?
Neden iftira ediyorsunuz? Hangimiz hangi milli görüşçü kendisi gibi düşünmeyeni KAFİR İLAN ETMİŞTİR. İspatlarmısınız? Evet ispatlayamazsınız çünkü sizde nefsinizle yazıyorsunuz ihlas yok! İşiniz gücünüz müslümanları karalamak, iftira etmek olmadık hallere sokmak. Yahu adil olun biraz ALLAH rızası olsun nedir bu çekememezlik marazlık. Müslüman şeffaf olmalı birlik beraberlikçi olmalı. Siz asıl tefrikayı bu şekilde körüklüyorsunuz. Size ALLAH'ın ayetleri hatırlatıldığında kendinizi tekfir edilmiş görüyorsunuz halbuki onun adı tebliğdir TEKFİR DEĞİL! Önce kavramları beyinlerde hakkıyla idrak etmek daha sonra hükmü ALLAH'IN RIZASINA GÖRE KOYMAK LAZIM. Eğer kavramları henüz idrak edememişseniz ne olursunuz milli görüşü tekfirci ilan etmeyin yoksa hesabını vallahi veremezsiniz çünkü tekfircilik zulümdür, imansızlığa götürür onca insanımız tebliğ ettiği halde tekfirci göstermeniz sizi ahirette kul hakları bakımından sıkıntıya sokar.

Önce tebliğ ile tekfirin dersini yapalm bu mevzular böyle görüşülmez. Tekfir nedir tebliğ nedir başlayalım.

fakiri

Kıdemli Üye
:) Maşaallah..

Yazdıklarımız ortadadır. İki grup var. Dışlayıcı ve yalnız kendini hak görücü.. Üstelik şu zamanda.. Sapık yollardan bahsetmiyoruz tabi. Bunlar kendilerini ehli sünnetin içinde görürler..

İki gruba birer örnek verelim o zaman:

"Tarikatlar bir dönemdeki misyonunu eda etmişlerdir, zaman böyle fert zamanı değil, cemaat zamanıdır." Fethullah Gülen

‘AKP’ye oy vermek, cehenneme bilet almak demektir’ Necmettin Erbakan

Erbakan'ın bu sözü tekzip etdilmiş midir bilmiyorum ama bu ve benzeri sözler çok dolandı meydanlarda..

Şimdi bu iki sözün de batıllığı hakkında yazacak değilim. Sadece bu ve bu gibi grupların başka işi gücü yok mu derim.

arifan yolcusu

Profesör
başlığın silinmesini taleb ediyoruz....
evet teşkilatlkarda aşırıya kaçanlar mevcuttur ki forumda birçok arkadaş da bu aşırılıkları herkese mâl etme aşkı vardır...
bu yazılardan kaçınalım bu aşırılıklar merkez tarafından kabul görmememktedir....
vesselam...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
:) Maşaallah..

Yazdıklarımız ortadadır. İki grup var. Dışlayıcı ve yalnız kendini hak görücü.. Üstelik şu zamanda.. Sapık yollardan bahsetmiyoruz tabi. Bunlar kendilerini ehli sünnetin içinde görürler..

İki gruba birer örnek verelim o zaman:

"Tarikatlar bir dönemdeki misyonunu eda etmişlerdir, zaman böyle fert zamanı değil, cemaat zamanıdır." Fethullah Gülen

‘AKP’ye oy vermek, cehenneme bilet almak demektir’ Necmettin Erbakan

Erbakan'ın bu sözü tekzip etdilmiş midir bilmiyorum ama bu ve benzeri sözler çok dolandı meydanlarda..

Şimdi bu iki sözün de batıllığı hakkında yazacak değilim. Sadece bu ve bu gibi grupların başka işi gücü yok mu derim.

"Cehenneme bilet almak" ifadesinin aslı neydi?
Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümet Başbakanı Prof Necmettin Erbakan'ın 22 Temmuz seçimleri öncesi Flash TV'deki konuşmasında çarpıtılan bölüm:

AKP'ye oy vermek, kendini bıçaklamak, cehenneme bilet almak gibidir" ifadesinin aslı nasıl?

Erbakan, emperyalistlerin Türkiye´yi almak istediğini, bu nedenle 22 Temmuz´daki seçimlerin Çanakkale Savaşı´ndan çok daha önemli olduğunu savunarak, şöyle konuştu: ´´Seçimde harakiri yapma. Seçimde AKP ve CHP´ye oy vermek kendini bıçaklamak demektir. AKP´ye oy vermek, cehenneme bilet almak gibidir. 3 Kasım´da gittin AKP´ye oy verdin. Yaptığın iş ne? Sırtına birer hortum bağladı. Hortumu AKP´ye teslim ettin, o da rantiyecilere verdi. Sağ, sol kalmadı. İşbirlikçi mi milli görüşçü mü? 3 Kasım´da aldığın biletle sen kendin geldin buraya arkadaş. ´Yapma´ dediğim halde, bu bileti aldın ve bu narkoz odasına düştün. Bundan sonra ne yapacaksınız? Milli görüş çadırından başka kurtuluşun yok.´´ Erbakan, Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak da, ´´Sizin eğilip bükülecek haliniz yok ki, yerdeki solucana benzediniz. Cumhurbaşkanını seçemedi, Abdullah Gül´ü seçtiremedi, halka seçtirmek istedi, yapamadı´´ dedi.

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/412837.asp

Paragraf iyi okunduğunda ve önyargısız incelendiğinde Erbakan'ın AKP'ye oy vermekle insanları dini manada yoldan çıkmakla değil, rasyonel ve akılcı davranmamanın sonucu karanlık bir geleceğe, ülke için yanlış bir yola onay verielceğine işaret etmiştir. Zaten "AKP'ye oy vermek cehenneme bilet almak gibidir" ifadesini kullandıktan hemen sonra olayın ekonomik ve politik alanda ne gibi vahametler doğruduğunu ifade etmiştir. Fakat AKP yandaşı medya bu sözü Erbakan'ın pekçok sözü gibi çarpıtmış, seçim öncesi Saadet Partisi aleyhine kullanmıştır.

forumdayim

Profesör
forumdayım adlı kardeşimize soruyorum sen tebliğin ne olduğunu biliyormusun? Her Müslümanın müslüman kardeşine tebliğ yapması farzdır farz! Bu sen ben o başkası farketmez kim hakkı gerekli gördüğü kimselere tebliğ etmesi gerekiyorsa tebliğ etmesi farzdır! Sen neden bahsediyorsun arkadaşım sadece kafirleremi tebliğ var sanıyorsun. Daha tebliği bilmeden insanlara aslı astarı olmayan hallerde yorumluyorsun. Adil olmak istiyorsanız nefsinize göre değil, İSLAMA GÖRE konuşunuz. Siz de bana tebliğ edin tebliğ ile tekfir nedir tebliğ edin bekliyorum.

kardes, acaba siz kendinizi hic sorguluyormusunuz, yapmis oldugunuz teblig neticesi büyüyeceginize kücülüyorsunuz... acaba teblig derken karsinizdakileri üstü kapali sapik olarak nitelemis olmuyormusunuz... mesela son olarak erbakan in nk icin hidayet dilemeside bunun en önemli belgesidir... yani kendine tabi olanlar hidayet üzeri digerleri sapik...

benim bu konuda müslüman kisilere tavsiyem , bir cok ehli sünnet cemaat vardir... bunlari incelesin ve bizzat onlari kendilerinden dinlesin sonrada arada kalmasin kalbinin kanaat getirdigi birine baglansin... cünkü biliyoruz ki her cemaati biri birinden ayiran ufak tefek farkliliklar var... mesele en bariz örneklerden biri busene bir kisim cemaatler türkiye ile birlikte bir kismi araplar ile birlikte bayram yapmislardir...

ben size tebligde bulunmami istiyorsunuz... bir cemaate bagli olan kisiye tebligde bulunmak havanda su dögmekle esdegerdedir... biz tebligi hic bir cemaate bagli olmiyanlara yapmayi yegleriz...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye

kardes, acaba siz kendinizi hic sorguluyormusunuz, yapmis oldugunuz teblig neticesi büyüyeceginize kücülüyorsunuz... acaba teblig derken karsinizdakileri üstü kapali sapik olarak nitelemis olmuyormusunuz... mesela son olarak erbakan in nk icin hidayet dilemeside bunun en önemli belgesidir... yani kendine tabi olanlar hidayet üzeri digerleri sapik...

benim bu konuda müslüman kisilere tavsiyem , bir cok ehli sünnet cemaat vardir... bunlari incelesin ve bizzat onlari kendilerinden dinlesin sonrada arada kalmasin kalbinin kanaat getirdigi birine baglansin... cünkü biliyoruz ki her cemaati biri birinden ayiran ufak tefek farkliliklar var... mesele en bariz örneklerden biri busene bir kisim cemaatler türkiye ile birlikte bir kismi araplar ile birlikte bayram yapmislardir...

ben size tebligde bulunmami istiyorsunuz... bir cemaate bagli olan kisiye tebligde bulunmak havanda su dögmekle esdegerdedir... biz tebligi hic bir cemaate bagli olmiyanlara yapmayi yegleriz...
Kardeşim hepimiz hidayete muhtacız siz hidayetin ne olduğunu biliyormusunuz? Demek istediğim siz tebliği sadece sapıklara yapıyoruz sanıyorsunuz herhalde. Tebliğ her müslümana yapılır yapılmasıda farzdır! Sen bana tebliğ yapıyorsan sapık olduğum anlamına gelmez aynı şekilde ben sana tebliğ yapıyorsam sapık olduğum anlamına gelmez. Burada yanlışınız var onu iyi düşünün. Bilmek istiyorsanız daha etraflıca açıklarız.ves'selam

forumdayim

Profesör
Kardeşim hepimiz hidayete muhtacız siz hidayetin ne olduğunu biliyormusunuz? Demek istediğim siz tebliği sadece sapıklara yapıyoruz sanıyorsunuz herhalde. Tebliğ her müslümana yapılır yapılmasıda farzdır! Sen bana tebliğ yapıyorsan sapık olduğum anlamına gelmez aynı şekilde ben sana tebliğ yapıyorsam sapık olduğum anlamına gelmez. Burada yanlışınız var onu iyi düşünün. Bilmek istiyorsanız daha etraflıca açıklarız.ves'selam

bana kalirsa sizde tebligle nasihati bir birine karistiriyorsunuz....

müslüman olup ehli sünnet olan bir kisi hidayet üzeredir... bundan dolayi bizler hidayette daim olmamiz ayagimizin kaymamasi icin dua ederiz...

ıtri

Üye
HADİ ÖZIŞIK
Milli Çözüm Dergisi...
Milli Görüş'le ilgisi var mı?
Ya da...
Erbakan'a ne kadar yakın bu dergi?
İşin ucunda "Milli" olunca...
Ve de...
Bu dergide yazan kişi...
Ya da kişiler...
Erbakan'ı ölesiye savununca...
Milli Görüş ile Milli Çözüm birbirine karışıyor.
Ahmet Kabak isimli okurum ısrarla uyardı.
Başka okurlar da...
Dediler ki...
"Yapma bu derginin Milli Görüş'le ilgisi yok."
Dahası...
Erbakan'ın kesin talimatı var:
-Bu dergiyi kapıdan içeri sokmayın.
Yani...
Erbakan demiş ki:
-Bu kişiler bizden değil.
Olmamalı zaten!
Küfür, hakaret, iftira gırla...
Bir Müslüman'a yakışmayan yayınlar...
Üstüne üstlük...
Erbakan'ı savunarak bunu yapıyorlar.
Bu "münafıklar" için, "Erbakan'ın köleleri" dedim yazımda.
Yazdıklarına değil...
Erbakan'a Peygamber muamelesi yaptıkları için.
Meğer...
Bilerek yapıyorlarmış bunu...
Sevdikleri için değil...
Zarar vermek için...
Gözden düşürmek için...
Öğrenmiş oldum!
Bir daha da...
Bu "münafıklar"ı görmez gözüm.
Ne yazarlarsa yazsınlar...
Yeter mi?
Hayır!
Bir özür borcum var...
Önce Erbakan'a...
Sonra da sevenlerine...
Bir de teşekkür...
En çok da Ahmet Kabak'a...
Peşimi bırakmadığı için...
Doğruyu yazmam için ısrarcı olduğu için.

ıtri

Üye
Birinci alıntıdan sonra yazar ikici yazısında böyle yazdı.
"özür dile"diyen bakış a bu yazıyı ithaf ederim. Sayın yazar özür diliyor zaten.
Ben ise özür dileyecek bir şey yapmadım.
çünki herhangi bir siyasi partiye,şuna buna değil insanlara siyaset adına her türlü hakareti yapmayı kendine bir vazife gören ve bunu müslümsnlık adına yaptığını zanneden şahıslara yazdım.
Bu kişilerin partiyle bir bağı olamıyacağını yazdım.
Bu kişilerin müslümanlığından Allah'a sığındım.
Hala aynı görüşteyim,onun için özüre gerek yok.
Işini her alanda düzgün yapandan Allah razı olsun.
Yoksa hakareti müslümanlık zanneden mücahilerle bizim işimiz yok.

bakış

Kıdemli Üye
Sn ıtri,bırakalım nefsi,bazı şeyleri kabullenelim.Konu açtığınız için bu fitneye ortaksınız.Ortada konu yokken bu yazıyı belge diye getirseydiniz haklı olabilirdiniz.
Demekki böyle bir olay sizi sevindiriyorki bu konuyu açtınız.yani siyasetin şerrini açıklamak için hiç olmazsa doğru alıntı yapsaydınız.kaynağın fasık olmamamalıydı.Artık "siyasetin şerri"lafından bıkkınlık geldi.şerli siyaseti elbetteki sevmem ancak şeytan sadece siyasette yoktur.Bugün cemaatlerin birbirine salya sümük saldırmasıda şerdir.Siyasetçilerin adı çıkmış ona inmez dokuza misali..

Neyse dolaylıda olsa bir özür geldi.Dileyendende,vesile olandanda,buraya yapıştırandanda Allah(Cc) razı olsun