Üstadin Ses Kaydi

raptor252

Üye
BENİM MERAK ETTİĞİM BİR ŞEY VAR KARDEŞLER.ÜSTAT ZAMANINDA TEKNOLOJİ ÇOK MU GERİYDİ Kİ ACABA ÜSTADIN HİÇ BİR KONUŞMASI SESİ YOK O KADAR MAHKEMELERDE DEMEÇ VEREN BİR İNSANIN DEVLET KAYITLARINDA ACABA HİÇ SES KAYDI OLMAZ MI?
YOKSA GİZLENİYOR MU ACABA.EĞER ÜSTATLA İLGİLİ SES KAYDI OLAN VARSA YAYINLASIN ALLAH AŞKINA.ÇOK MAKBULE GEÇER.

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
Ben de çok merak etmişimdir kardeşim...Ama duyduğuma göre Üstad Hzretlerinin şivesi doğu şivesiydi..Kendine has bir üslubu var idi...

gumus_Tesbih

Paylaşımcı
s aleykum
kardeş üsdadın sesini Isparta'da Üstadın hizmetinde bulumuş Saatçi Hasan abi bize dinlettirdi.
üstad hz. ceylan abi ders yaparken söylemiş olduğu bazı şeyler var. biraz zor anlaşılıyor.
zaten üstad konuşurken ziyaretine gelenler anlamıyorlarmış. yani konuşması biraz doğu şivesi. ancak risale-i nur dan bir şey sorarken yada anlatırken kelimeler oldukça net çıktığı Üstadın hizmetinde bulunan abiler tarafından duyduk.
not: meclis arşivinde üstadın mahkeme müdafaalarının olduğu söylenilyor. belki bir zaman bunlar çıkar bizde müdafalarda kullanmış olduğu hitabı duyarız....

haticenur

Üye
valla kardeşler bende öyle bir video dinlemiştim.üstad h.z nin ses i diye.olakin o videoda bi abi konuşuyo üstad h.z nin sadece öksürü duyuluyo.ben sadece okada duyabildim

haticenur

Üye
tamam benim dinledğim de buydu
eee bu konuşan mı
üstad h.z
ben o değil diye biliyorum

Byrocktar

Profesör
üstadın sesi bu mu? ama resimdeki üstadla ses tonu hiç uyuşmuo yada bana öle gelio
resimlerdeki üstadtan böle ses çıkamaz...

Zeynep Özmen

Kevok_84
ya bir ara sitede vardı bu forumda ''Bediüzzaman maşallah diyiyor'' adında bir konuda zınar kardeşim açmıştı şimdi aradım bulamadım orda üstad maşallah diyor

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
Canım Üstadım benim...Seni çok seviyoruz..Bu gençlik senin çektiğin ızdırapları unutmadı...Ve hiç bir zaman UNUTMAYACAK!...

VE Kuranımızdan aldığın inci mahiyetindeki eserlerini okuyup anlayıp amel ederek bu yolda ilerleyecek İnşallah...

gumus_Tesbih

Paylaşımcı
s aleykum
kardeş üsdadın sesini Isparta'da Üstadın hizmetinde bulumuş Saatçi Hasan abi bize dinlettirdi.
üstad hz. ceylan abi ders yaparken söylemiş olduğu bazı şeyler var. biraz zor anlaşılıyor.
zaten üstad konuşurken ziyaretine gelenler anlamıyorlarmış. yani konuşması biraz doğu şivesi. ancak risale-i nur dan bir şey sorarken yada anlatırken kelimeler oldukça net çıktığı Üstadın hizmetinde bulunan abiler tarafından duyduk.
not: meclis arşivinde üstadın mahkeme müdafaalarının olduğu söylenilyor. belki bir zaman bunlar çıkar bizde müdafalarda kullanmış olduğu hitabı duyarız....

s aleykum
arkadaşlar benim dinlemiş olduğum ses kaydı bu değil. yine aynı şekilde ceylan abi ders yapıyor ama üstad daha fazla bir şeyler söylüyor. ancak elbette net anlaşılmıyor.
aslında saatçi hasan abiden bu kayıtlara bakılabilir.

RaBiA

Asistan
s aleykum
arkadaşlar benim dinlemiş olduğum ses kaydı bu değil. yine aynı şekilde ceylan abi ders yapıyor ama üstad daha fazla bir şeyler söylüyor. ancak elbette net anlaşılmıyor.
aslında saatçi hasan abiden bu kayıtlara bakılabilir.

peki biz senin dediğin kaydı nasıl bulacağız yani saatçi hasan abiye yada onun kaydına nasıl ulaşacağız?????

gumus_Tesbih

Paylaşımcı
saatçi hasan abi üstadın talebesi ıspartada islamköyü(şu süleyman demirelin kasabası) kasabasında ikamet ediyor. kendisinde orjinal ses kaydı bulunmakta. zaten kendisine ait bir eski bir cihazla kaydını kendisi yapmış..
ziyaretine giderek dinleyebilirsiniz...

bemsel

Üye
önemli olan üstadın sesi degil önemli olan risale-inuru anlayabilmektir kardeşler

faruk

Üye
sanırım bemsel son noktayı koymuş

"risale-i nuru anlamak mı önemli yoksa üstadın sesini duymak mı "
gibi bir konu başlığı altında bemsel bugörüşünü yazmış olsaydı haklı olabilirdi..

Bu konu başlığı altında bunun yazılmasının son noktayı koymakla bir alakası yok...

ufuklar27

Paylaşımcı
Web sitesi
www.lotuskitap.com
Bildiğim kadarıyla üstad, ses kaydının alınmasına müsade etmemiş.. "Bu teyp ileride hizmet edecek" demiş...
Belki bu şekilde bir kaç kelime kaydedilmiş olabilir tabii..

ORHANCAN

Ordinaryus
Üstad (RA) Hazretleri sesinin kaydolmasını istememiştir, Konyada kardeşi Abdulmecidin yanındayken bir abimiz veya ajan birisi sesini kaydetmek isteyince kayıt düğmesi basıldığında konuşmasını keserek ikaz etmiş ve sesinin kaydı alınamamıştır.

Bu bilgileri aşağıdan okuyabilirsiniz.

ÜSTADIN SESİ KAYDEDİLDİ Mİ?
Selahaddin Aslan bey Üstadın halen hayattaki talebelerinden Said Özdemir ağabeye Üstad Bediüzzaman hazretlerinin sesinin kaydedilip, edilmediğini sormuş. O da, Üstadın sesini kaydetmek için çok uğraştıklarını, üstadın izin vermediğini gizli olarak da kaydedemediklerini, sonra Sungur Ağabeyin teybi yatağın altına koyarak kısa bir konuşmasını kaydettiğini, bunu neşretmek için istihareye yattıklarını, kesinlikle izin verilmediğini anlatmış.( Bu ses halen Ankara’da Said Özdemir ağabeydedir.)

Burada konu ile alakalı bir hatırayı daha nakledelim. Rahmetli Cahid Erdoğan bey Bediüzzaman’ın sağlığında sesini kaydetmek için teybini de ziyarette yanında götürmüş, fakat Üstad izin vermemiş ve Cahid ağabeye: “Bu teyb ilerde büyük hizmet edecek” buyurmuş. Daha sonraları bu teyb Fethullah Gülen hocaefendinin vaaz ve sohbetlerini ilk kaydeden ve bizlere intikalini sağlayan teyp olmuş, Üstadın ihbarını da tasdik etmiş.