Üsküdar'daki Kâbe Maketini Ziyaret Eden Bir Vatandaş Gözaltına Alındı

can feda

Profesör
Belediye iyi niyet ile bir şey yapıyor...bizim millet ne yapıp edip suistimal ediyor arkadaş...

5534f9230bc595bc03f8548f.webp

İstanbul Üsküdar Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası sebebiyle içerisinde Kâbe maketinin de yer aldığı ‘Asr-ı Saadet Köyü’ oluşturdu. Kabe maketini ihram kıyafetleriyle ziyaret etmek isteyen bir kişi gözaltına alındı.Açılışı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından yapılan alanda Kâbe maketinin yanı sıra Hira Dağı, Hira Mağarası, Sevr Mağarası, Muallak Taşı, fil heykeli ve zemzem kuyusunu anlatan maketler de yer aldı.
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen şunları söyledi:
"Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle oluşturulan Asr-ı Saadet Köyü ile Efendimize 'İyi ki doğdun' dediğimiz şu günlerde Kabe toprağı şehrimizde o duyguları yaşayalım, zihnimizde, gönlümüzde canlandıralım istedik. 7'sinden 70'ine kutsal topraklara gidemeyen kardeşlerimizin en azından bu şekilde o duyguları yaşamalarını arzu ettik."
553502f9f56492be5f2b7838.webp

Kâbe maketini ziyaret etmek isteyen Cihat Duman, güvenlik görevlileri tarafından içeri alınmadı. Kendisinin yasalara aykırı bir hareket yapmadığını söyleyen Duman, olay yerine çağrılan polis tarafından gözaltına alındı.
Güvenlik görevlileri tarafından engellendiğini söyleyen Duman, "Ben de kıyafetlerimin kanuna aykırı olmadığımı, bayrak taşımadığımı, çıplak olmadığımı sadece nostaljik amaçlı burayı ziyaret etmek isteğimi söyledim" ifadelerini kullandı.
Duman polise verdiği ifadede "Seyahat hakkım engellendi"diyerek özel güvenlik görevlilerinden şikayetçi oldu.

nefahtü

Kıdemli Üye
Komedi...

Ancak belediye iyi niyetle birşeyler yapmış , millet anlamıyor demişsiniz. Belediye de millet değil mi?

can feda

Profesör
Komedi...

Ancak belediye iyi niyetle birşeyler yapmış , millet anlamıyor demişsiniz. Belediye de millet değil mi?

millet anlamıyor demedim...dikkat ederseniz millet suistimal ediyor dedim...
ayrıca oradaki millet kelimesi mecazi yahu altı üstü...bizim insanlar gibisinden...

nefahtü

Kıdemli Üye
millet anlamıyor demedim...dikkat ederseniz millet suistimal ediyor dedim...
ayrıca oradaki millet kelimesi mecazi yahu altı üstü...bizim insanlar gibisinden...

Belediyenin kabe maketini koyması demek oraya ihram giysisi ile adamın gelebilmesi demek..Bir de adamı gözaltına almışlar..

can feda

Profesör
Belediyenin kabe maketini koyması demek oraya ihram giysisi ile adamın gelebilmesi demek..Bir de adamı gözaltına almışlar..

hayır neden öyle olsun...neden ihram giysisi ile gelmeyi gerektirsin...Belediye başkanı amacını açıklamış...
adam oldu olacak kabe niyetiyle birde tavaf yapsın...

Serasker

Yasaklı
Adamı gözaltına alacaklarına belediye başkanını gözaltına almalıydılar. Adam doğru olanı yapmış maden kabeyi Üsküdara getirmişler aradan Hac farizasını da çıkarayım demiş

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Şahsen benim kalbime sinmedi. Bence doğru olmamış, çünkü önünde oraya yönelip dua edenler var. Küçük olsa sorun değil lakin ebatı büyüttüğünüz zaman başka bir kategoriye girer bu..

İsmailağa Camii'nin iç ebatları Kâbe'nin ebatlarıyla yapılmış. Bu tamam olur çünkü şekil olarak onu almamış, bilakis ebat olarak merak edenler için bir şablon niteliğinde yapılmış. Ama bu resimde görülen iş başka bir şey.

Doğru iş olmamış, keşke yapmasalardı.

Ya kardeşim bizimkilerin bu hödüklüğü beni iyice baymaya başladı. Bir değil iki değil her yerden koku vermeye başladı iyice! Chp'lilerin ''cahiller'' dediği noktaya gelmenin alemi yok kardeşim böyle aymazlık mı olur yaa!

Diyorum ya işte sanat kültürü çok önemli. Bu olmayınca zorlamayla böyle ucuz işler yapılıyor..

Edit: Şimdi bi hödük kalkıp ''vay sen Kâbe'ye nasıl ucuz dersin'' derse hiç şaşırmam. Beklenir abi..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Diyaloğun şöyle geliştiğini görür gibiyim:

Sayın Belediye Başkanı sabah ofisine gelirken aklına böyle bir şey yapmak gelir. Ofise girince çay içerken yanında bulunan görevliye döner ve:

- Ya Memet, aklıma ne geldi biliyor musun, şu girişe büyükçe bi Kâbe maketi yapsak nasıl olur?

- Valla başkanım çok güzel olur. Gerçekten şu an hayal ettim.. Vallahi süper olur..

- Olur demi?

- Yakışır başkanım size bu yakışır.

- Kime yaptırsak acaba?

- Bizim Cevdet'ler yapar bu işi abi..

- Sende telefonu var mı, ara bakalım gelsinler bi konuşalım..

- ................

Ve bu diyaloğu keşfinde izleyen İlber Ortaylı

39105417_ilber_ortayli.jpg

:D

Serasker

Yasaklı
Kabe konusunu niye sildiniz lo, söyleyin bakalım bu boş iş hanginizin.

Burada 100 tane akepelisiniz iki paralel üç ülkücü beş muhaliften mi tırsacaksınız değil mi. Canlarına okursunuz.
Maşallah..

Ben EYÜP belediyesinden ATAK bekliyorum. Ona da Mescidi-i Nebevinin makenini Eyüp Sultan meydanına dikmek yakışır.
Ohh işte
Bir yanda KABE
bİR YANDA Mescid- Nebevi..
Hayaldi gerçek oldu dersiniz

İstanbula yeni çılgın projeler gerekti zaten..