Usame Bin Laden kimdir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

islamveinsan

Doçent
s.a

Usame Bin Laden kimdir ?
Onu nasıl tanıyorsunuz ?
Hakkında neler biliyorsunuz ?

Selametle...

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
Ce: Usame Bin Laden kimdir ?

öhö, öhö ... :O
ilk yorum benden olsun.
Usame b. Laden in hayatı hakkında bildiklerim; Arabistan da doğmuş, mal varlığı çok iyi, tüm mal varlığını abd ye karşı kullanmaya çalışan bir kişi.
yüzü sempatik geliyor bana. :)
...

ama bazen de şüpheye düşüyorum, acaba onun hakkında yanılıyor muyum, o da mı abd nin adamı diye. :thinking:
bilemiyorum.

M

Murat Sâki

Guest
--->: Usame Bin Laden kimdir ?

pek bilgim yok hayatı vs. hakkında ama bazı çevreler tarafından mehdi olarak görüldüğünü biliyorum.

Kardeşler ben onun zamanımızın büyük mucahidlerinden olduguna inanıyorum.

islamveinsan

Doçent
S.a

Mehdi oldugunu idda eden ve buna inananlar olmasına ragmen kendisi olmadigini acikladi televizyonlarda....

Ebu Naim El-Kûfî Kitab-ul Fiten’de İmam Ali’den (R.A.) tahriç ederek buyurdu ki: “Talikan’a (Afganistan’a) yazık olacak. Orada Allah’ın öyle hazineleri vardır ki ne altındandır ne de gümüşten. Fakat orada Allah’ı hakkıyla tanıyan erler vardır ki, onlar Âhirzaman Mehdî’sinin yardımcılarıdır”.
(El-Burhan Fî Alamat-i Mehdî-yi Ahir-iz Zaman)

“Muhakkak doğudan bazı insanlar çıkar ki, Mehdîy-i Ahirzaman’ın hakimiyeti için zemin hazırlarlar”.
(Fetava-i Hadîsiyye, İbn-i Hacer-i Heytemi-40)

“Horasan tarafından çıkan siyah sancaklıları gördüğünüzde, kar üzerinde sürünerek de olsa onlara gidin. Çünkü onların içinde Allah’ın halifesi Mehdî vardır (Yani onlar Mehdî’nin askerleridir, O’na zemin hazırlarlar. Horasan bölgesi İran’ın doğu tarafıdır ki şu anki Afganistandır..” (Fetava-i Hadîsiyye, , İbn-i Hacer-i Heytemi-37)

Taberani Evsat’ta şöyle demiştir: Resul-i Ekrem (A.S.M.) Ali’nin (R.A.) elini tuttu, dedi ki: “Bunun sulbünden bir adam çıkar, arzı adaletle doldurur. Bunu gördüğünüzde Temim** kabilesinden bir adama tabi olun ki, o doğu tarafından çıkar ve o Mehdî’nin sancağının sahibidir.”

(** Temim, Arabistan’da Yemen asıllı bir kabilenin ismidir. Bu hadîs-i şerifte ve aşağıda gelen daha birçok hadîs-i şerifte işaret ediliyor ki, bir arap Horasan taraflarından sancak çekecek ve o arap komutan Hz. Mehdî’nin sancaktarı olacak. Yani ona zemin hazırlayacak. İşte bu ve aşağıdaki hadîsler dikkatle incelendiğinde bu Temim’li adamın meşrik canibindeki taife-i mücahidinin başındaki zat olduğu anlaşılmaktadır).(Fetava-i Hadîsiyye, İbn-i Hacer-i Heytemi-37)

Temim oğullarından orta boylu, esmer, meczum (hafif sakallı), kevsec (sakalı yanlarda az, aşağı tarafı uzun olan; diğer bir manası da Yemen asıllı) bir adam ki, ona Şuayb bin Salih denilir. Beyaz elbiseli, siyah sancaklı 4000 kişinin kumandanıdır. Mehdî’nin öncüsü olur ve kiminle mukatele ederse, harbde kim ona karşı çıkarsa onu öldürür**.
(Fetava-i Hadîsiyye, İbn-i Hacer-i Heytemi-41)
** Hadîsdeki bu isim o zatın asıl ismi değil, unvan-ı mülahaza olan ismidir. Kezalik “Mehdî”, “Cahcah”, “Deccal”, “Süfyanî” gibi isimler de birer ünvandır. O şahıslar aynı bu isimle gelir demek değildir. Mesela Peygamber (A.S.M.)‘ın ismi Tevrat’ta ve İncil’de “Ahyed, Ahmed, Faraklit, Münhamenna” olarak geçmektedir. Hz. İbrahim’in babasının adı “Tareh” olduğu halde Kur’an ona “Azer” demiştir. Allahu A’lem meşrikten çıkan o zatın bütün dünyanın ordularına karşı koyan küçücük bir ordusu olduğu için ona şubecik anlamında Şuayb adı verilmiştir. “Bin Salih” denilmesi ise, bu zatın babası da kendisi gibi salih bir insan olmakla beraber ıslahat manasında olan müteahhitlik yapması ve kendisi de maddî gücünü babasının bu müteahhitlik servetinden almasından dolayıdır.

“Maveraünnehir’den bir adam çıkar, ona El-Hâris İbn-ul Harras** denir. Onun askerlerinin kumandanı olan bir adam vardır ki ona da Mansur denilir. O El-Haris İbn-ul Harras tıpkı Kureyş’in Resulullah’a (S.A.V.) zemin hazırladığı gibi o da Al-i Muhammed’e zemin hazırlar veyâ onları yerleştirir (ravi şek etmiştir). Her mü’mine, ona yardım etmek veya davetine icabet etmek (ravi şek etmiştir) vaciptir”.(Et-Tac, Ali Nâsıf el-Hüseynî, c.5/s.617)
** Haris aslan demektir. O zatın ismi ile aynı mânâdadır. Binaenaleyh hadîs kinayeli olarak o zattan bahsetmektedir.

“Doğu tarafından gelen ve deha sahibleri oldukları halde, kıyafetlerine insanların taaccüb ettikleri kimselerin** zuhur ettiğini işittiğinizde, işte o zaman muhakkak kıyametin gölgesi üzerinize düşmüştür”.(Naim bin Hammad Kitab-ul Fiten-121)
** O siyah sancaklıların asra göre gayet garib kıyafetleri olmakla birlikte şahsiyetlerinin yüksek deha sahibleri olduğu bildirilmektedir.

Hadisleri ben buraya taşıdım... Yorum da forum da sizin...
İsteyen ve görmek isteyen hakikat i görür....

Öyle inanıyorum/iman ediyororuk ki "O" Hz Mehdi a.s ın hizmetçisi, yardımcısı, ondan evvel ona zemin hazırlayan İslam Mücahididir...

Selametle...

Web sitesi
beysehiraktuel.blogcu.com
Kanımca bu kişi bir amerikan ajanıdır..Ya da sahte bir kahramandır..Hala acaba Amerika neden ladeni hala bulmamadı..Teknolojisi mi yetmedi..Oyun içinde oyun laden kullanılarak Abd zulümlerine devam etmekte...Rabbim müslümanlara uyanış nasip eylesin.

islamveinsan

Doçent
Sa.

Keşke yazdıklarımızı okuduktan sonra ajan deseyydin...
Hiç değilse müslüman diye hüsnüzan etseydin..
Taraf olsayydın hiç değilse

Selametle...

Web sitesi
beysehiraktuel.blogcu.com
ben onları daha önce okudum kardeşim..Bu foruma günlerce belki 1 ay boyunca deliller sundular ladenin mehdi olduğu hakkında...Ama yanılıyorlar..

islamveinsan

Doçent
s.a

Kardeşim Yazan deliller iyi tetkik edilirlse Mehdi a.s olmadığı ona zemin hazırladığını göreceksin... Zaten Mehdi değil, öyle bir iddamız da yok...

Bence bir kere daha oku...
Selametle...

M

Murat Sâki

Guest
s.a

Kardeşim Yazan deliller iyi tetkik edilirlse Mehdi a.s olmadığı ona zemin hazırladığını göreceksin... Zaten Mehdi değil, öyle bir iddamız da yok...

Bence bir kere daha oku...
Selametle...

Bu yetkiyi kimden almış usame merak ediyorum kendisine nasıl ikaz edilmiş mehdi (a.s.)'a zemin hazırlasın diye?

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
insan ve kulluk mehdiyele ilgili tüm paragrafları birdne oku külliyatan sonra yazışalım
Selametle...

islamveinsan

Doçent
S.a

Zınar; Türkiyede binlerce Şeyh ve Mürşid namıyla dolaşan ve Müridleri olan, Bediüzzaman gibi İman mücadelesi verenler kimden aldılarsa bu yetkiyi; Usame Bin
Laden de ondan almıştır...

Böyle bir soruyu kesinlikle anlamsız buluyorum...
Siz Hadisleremi; Hadiselere mi inanmıyorsunuz MERAK EDİYORUM...
Usame Bin Laden'e bu hiddet ve adavet nereden geliyor, bu düşmanlığın ve karşılığın temeli ne ?

NurTalebesi; İnsan ve kulluk mehdiyele ilgili...... yazdığın ve ne demek istedigini anlamadım biraz daha açar izah edersen sevinirim....

Selametle...

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
Tam okursan külliyatı Mehdiyi anlarsın.Yarım yarım cümlelerle değil
Selametle..

SiNeM

Piss'a!
islam = terör şeklinde yansıtılmasına sebep olan, islamiyete büyük darbe getiren şahsiyetlerden biri...müslümanlıgından şüphe ediyorum..Allah bilir ama münafık mı desek?Allah affetsin zavallıyı..

Bedrin_Aslanı

Profesör
Benimde müslümanlığından şüphe ettiğim sözde alimler var. Verdiği Farzı terk ettiren fetvalar dininden taviz verdirten fetvalar var. Ama nedense o kişi bunların hepsini Efendimiz S.A.V den aldığı emirlerle yapıyor!!! ama diğer hiç kimse böyle bir olaya sahip olamaz... Haşa Efendimiz S.A.V diyorki farzı terkedin...Hizmet ihya olsun yeter ki!!

M

Murat Sâki

Guest
S.a

Zınar; Türkiyede binlerce Şeyh ve Mürşid namıyla dolaşan ve Müridleri olan, Bediüzzaman gibi İman mücadelesi verenler kimden aldılarsa bu yetkiyi; Usame Bin
Laden de ondan almıştır...

Böyle bir soruyu kesinlikle anlamsız buluyorum...
Siz Hadisleremi; Hadiselere mi inanmıyorsunuz MERAK EDİYORUM...
Usame Bin Laden'e bu hiddet ve adavet nereden geliyor, bu düşmanlığın ve karşılığın temeli ne ?

NurTalebesi; İnsan ve kulluk mehdiyele ilgili...... yazdığın ve ne demek istedigini anlamadım biraz daha açar izah edersen sevinirim....

Selametle...

Evet yüzlerce hatta binlerce kendine şeyh demiş yata dedittirmiş kişiler çok(tur)

Ama şu var siyerde kendini mehdi (a.s.) zemin hazırlamakla mükellef kılmış hangi alim (alim diyorum çünki şeyh yakıştırmasını uygun bulmuyorum) terör vb. olayları desteklemiştir!.

Usame bin laden'i haklı bulanlar islamiyette kıs'as vardır diyip çıkıyorlar işin içinden, heyhat kıs'as tan anladıklarına..

islamveinsan

Doçent
Sa.

USAME BİN LADEN TERÖRİST MİDİR....? EVET
ÇÜNKÜ; abd kime terörist derse o terörist dir...

Usame Bin Laden e laf atanlar,sataşanlar,terörist diyenler,münafık diyenler ve ona hüsnüzan beslemeyenler O na kurban olsunlar...

-Bir adam var bilirsiniz; Türkiyeden aldığı emekli maaşı ile abd nin bilmem ne kentinde bir çiftlikte yaşıyor...
- Bir adam var, Usame Bin Laden; dünyanın en zenginlerinden birisi, eline almış silahını ve dağlara çıkmış cihad için... Dünyalık ne varsa; elinin bir yüzüyle itelemiş ve Allah ı tercih etmiş... İstese; yapamayacağı dünyalık hiç bir şey yok...

- Emekli maaşı ile abd lerde çiftlik de yaşayan bu adam diyorki; Dünyada en çok nefret ettiğim adam; Usame B.Ladendir... Allah sanada hidayet versin...

Şimdi ben de senden nefret ediyorum desem; forumda bir çoğu bana hücüm edecek...

Neyse; SİZ ??? HANGİNİZ BU KADAR SERVETİ BIRAKIP CİHAD EDEBİLİRSİNİZ ?
HANGİNİZ ÜSTE PARA VERSEK DAĞLARDA MAGARALARDA YAŞARSINIZ ?

Müminlerde ki Cihad ruhu böyle öldürüldü...
Mü'minler Cihad eden Mücahid e böyle düşman edildi...

Allah kahretsin o düşmanları ki bizi birbirimizle karşı karşıya getirdiler. Allah o yahudiler i bildigi gibi yapsin...

"“Siyah sancaklılar, Abbasoğulları için çıkar. Sonra bir başka def’a da Horasan’dan çıkar ki; takkeleri siyah, elbiseleri beyazdır. Onların kumandanı Temim’den Şuayb bin Salih denilen bir adamdır ki, Süfyanî’nin adamlarını hezimete uğratır. Ta Beyt-i Makdis’e iner, Mehdî’nin hakimiyetine zemin hazırlar, ona Şam’dan üçyüz kişi yardım eder, onun hurucuyla Mehdî’ye emrin (vazifenin) teslim edilmesi arasında yetmiş iki ay zaman vardır**.”
Fetava-i Hadîsiyye, İbn-i Hacer-i Heytemi -42) "

“Doğu tarafından gelen ve deha sahibleri oldukları halde, kıyafetlerine insanların taaccüb ettikleri kimselerin** zuhur ettiğini işittiğinizde, işte o zaman muhakkak kıyametin gölgesi üzerinize düşmüştür”.(Naim bin Hammad Kitab-ul Fiten-121)
** O siyah sancaklıların asra göre gayet garib kıyafetleri olmakla birlikte şahsiyetlerinin yüksek deha sahibleri olduğu bildirilmektedir.

Salemetle....

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
islam ve insan saldırgan ve ithamkar tavırla kimi örnek alıyorsun?
NurTalebesi olduğunu idda ediyorsan NurTalebesi gibi ol!
Müslüman olduğunu iddia ediyorsan müslüman gibi ol!
Yakışıyor mu mümine?Her seferinde islam için saç ağartan müminlere laf sokuşturmak.Kimse hatasız değildir.Ama mümin görevi başkalarının kusurunu araştırıp faş etmekte değildir.Ayette demez mi?'kusurları araştırmayın'
Hadiste demez mi'kendi kusurunla o kadar uğraşki başkası aklına gelmesin'
İhlasla risalesinde demez mi?
2.dusturunda tenkit etmemek.
Kardeşim yalvarıyorum ne olur tenkitvari davranışalrından vazgeç nifak tohumları ekiyorsun
bu aciz Kardeşinin senden ricası biraz hatırım varsa tahkirkarane artık yazma
Selametle...

S

SaLtan

Guest
Ahir zaman'da mehdiliğini ilan edeceklerin sayısı artacak ve kıyamat kopacaktır (Hadis-i_Şerif)
1957'de 54 çocuklu bir babanın oğlu olarak doğan Usame bin Ladin'in kökü Güney Yemen'de Hadramut. Babası Muhammed 1930'da geldiği Suudi Arabistan'da hızla yükseldi ve zamanla Ortadoğu'nun en büyük müteahhitlerinden biri oldu. 1968'de kaza sonucu öldüğünde mirası 11 milyar dolardı. Oğulları hep Suud prensleriyle birlikte büyümüş ve okumuştu.

Genç yaşta Müslüman Kardeşler teşkilatının fikirlerinden etkilenen Usame bin Ladin, 1979 Aralık ayında, arkadaşı, Suudi Gizli Servisi Şefi Prens Turki bin Faysal tarafından Pakistan Peşaver'e yollandı. Buradaki kamplarda, başta Arap ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir tarafındaki İslamcı gençler birer profesyonel savaşçıya çevriliyordu. Beş ülkenin birlikte üstlendiği bu projenin sorumluluğu Pakistan Gizli Servisi ISI'deydi, yürütücüsüyse Filistin asıllı Abdullah Azzam'dı.

Azzam'a asistanlık yapan Usame bin Ladin, bizzat savaştı, hatta Celalabad yakınlarında yaralandı. 1986'da kendi kamplarını kurdu. Serveti, cömertliği, sade yaşantısı, karizması, savaştaki cesareti nedeniyle efsaneleşti. Kurumsallaşmasının temelini 1988'e doğru gönüllüler hakkında bilgileri içeren bir veritabanı kurarak attı. Bu bilgisayar kayıtlarından hareketle 'El Kayda' adlı bir yapılanma ortaya çıktı. Suud rejimi, cihadı her yere yaymak isteyen bu kişiden korkmaya başladı ve 1989'da pasaportuna el konuldu

Haziran 1990'da Saddam Kuveyt'e girince Usame bin Ladin, Suudi sınırlarının korunması görevinin kendisi ve tabanına verilmesini istedi. Kral Fahd Amerikan askerlerini çağırınca çok öfkelendi; önce Pakistan'a, ardından Afganistan ve nihayet Sudan'a gitti. Artık Pakistan'da istenmeyen ve kendilerine yer arayan binlerce 'cihadcı'yı Sudan ve Yemen'e yerleştirdi, onlara birçok ülkede iş buldu

ABD'ye karşı ilk cepheyi Somali'de açan ve 1994'te Suud vatandaşlığından çıkarılan Usame bin Ladin, uzun bir süredir, iktidarı almalarına epey yardımcı olduğu Taliban'ın himayesinde Afganistan'da yaşıyor. ABD'nin, yakalanması için 5 milyon dolar ödül koyduğu Usame bin Ladin, hiçbir eylemi açıkça üstlenmiş değil, ama hiçbirini kınamış da değil. Zaten Usame bin Ladin'in adı yapılandan çok, yapılacağı iddia edilen eylemlerle anılıyor.

LADİN'İN ÜNLÜ FETVASI:

'SİVİL YA DA ASKER AMERİKALILARI VURMAK HER MÜSLÜMAN'A FARZDIR'

23 Şubat 1998'de Londra'da Arapça yayınlanan El Kudüs el Arabi gazetesinde Şeyh Usame bin Muhammed Bin Ladin, Mısır Cihad örgütü lideri Ayman el Zevahiri, Mısır İslami Cihad örgütü lideri Ebu Yasir Rifa'i Ahmed Taha, Pakistan Cemiyet-ül Ulema yöneticisi Şeyh Mir Hamza ve Bangladeş Cihad Hareketi lideri Fazlul Rahman'ın, 'Dünya İslam Cephesi' adı altında kaleme almış oldukları fetva yayınlandı. 'Haçlılara ve Yahudilere karşı cihad' çağrısı yapan fetvanın önemli bölümleri şöyle:

"Yedi yıldır ABD, İslam'ın en mukaddes topraklarının bulunduğu Arap Yarımadası'nı işgal ediyor, zenginliklerini sömürüyor, yöneticileri elinde oynatıyor, halkını tehdit ediyor, komşuları terörize ediyor ve buradaki üslerini komşu Müslüman ülkelere saldırı amacıyla kullanıyor.

Amerikalılar yalnızca ekonomik ve dini nedenlerle Müslümanlara savaş açmış değiller, aynı zamanda küçük Yahudi devletine hizmet ediyor ve Kudüs'ün işgali ile orada Müslümanların katlini de gizlemeye çalışıyorlar.

Amerikalıların işlediği tüm bu suç ve günahlar Allah'a, onun Peygamberine ve Müslümanlara karşı açık bir savaş ilanıdır. Ve İslam tarihi boyunca ulema, düşmanın Müslüman ülkeleri yok etmeye çalışması durumunda cihadın kişisel bir farz olduğunda birleşmişlerdir.

Bundan hareketle ve Allah'ın emrine uygun olarak tüm Müslümanlar için geçerli olmak üzere şu fetvayı çıkartmış bulunuyoruz: El Aksa Camii ve Mekke'yi işgalden kurtarmak ve ordularını İslam topraklarından söküp atmak için, -ister sivil, ister asker olsunlar-Amerikalıları ve onların müttefiklerini, hangi ülkede mümkünse orada öldürmek, her Müslüman için farzdır.

Biz Allah'ın rızasıyla, Allah'a inanan ve onun tarafından ödüllendirilmek isteyen her Müslümanı, ele geçirdikleri her yerde ve her zaman Amerikalıları öldürmeye ve paralarına el koymaya çağırıyoruz. Aynı zamanda Müslüman alimleri, liderleri, gençleri ve askerleri, ABD şeytanının ordularına ve şeytanın işbirlikçilerine saldırılar düzenlemeye; bunların arkalarındaki güçleri ortaya çıkarmaya ve onlara unutamayacakları bir ders vermeye çağırıyoruz."

USAME BİN LADİN'İN KRONOLOJİSİ

Aralık 1992: Yemen'deki ABD'li askerleri hedef alan otel bombalama olayları.

1993: Somali'de Batılı güçlere karşı Aidid'e destek verip Mogadişu'da 18 Amerikalı'nın öldürülmesi.

Şubat 1993: New York'ta Dünya Ticaret Merkezi'nin bombalanması.

Ocak 1995: Filipinler'de Papa'ya suikast girişimi.

1995: Cezayirli Silahlı İslami Grubun (GIA) Fransa'ya karşı yürüttüğü savaş.

Haziran 1995: Etiopya'nın başkenti Adis Ababa'da Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'e yönelik suikast girişimi.

Kasım 1995: Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da beş ABD'li askerin ölümüne yol açan kamyonla bombalama olayı.

Kasım 1995: 17 kişinin öldüğü Pakistan'daki Mısır Büyükelçiliği'nin bombalanması

Haziran 1996: Suudi Arabistan'ın Hobar kentinde 19 Amerikan askerinin ölümüne yol açan patlama.

23 Ağustos 1996: 'Kafirleri kutsal topraklardan kovun' çağrısıyla ABD'ye cihad ilan etti

Şubat 1998: Mısır, Bangladeş ve Pakistanlı birkaç küçük grupla birlikte 'Yahudilere ve Haçlılara' karşı Uluslararası İslami Cephe'yi kurdu. Kuruluş bildirgesinde "Her Müslümana, dünyanın her köşesinde, sivil veya asker Amerikalı öldürmek farzdır" dendi.

7 Ağustos 1998: Amerikan askerlerinin Kutsal Topraklar'a girişinin sekizinci yıldönümünde Kenya ve Tanzanya'daki ABD büyükelçilikleri havaya uçuruldu ve toplam 257 kişi öldü, 5 bin 500 kişi yaralandı.

20 Ağustos 1998: ABD misilleme olarak Sudan'da bir fabrikayı ve Afganistan'daki eğitim kamplarını bombaladı. Usame bin Ladin'in yakalanması için 5 milyon dolar ödül kondu.

12 Ekim 2000: Yemen'in Aden limanında USS Cole destroyerine yönelik intihar saldırısında 17 Amerikan denizcisi öldü.

11 Eylül 2001 İkiz kulelerin bombalanması.
(Usame Bin Laden bu'dur)
Kaynak: kimkimdir.gen.tr

kemalali

Profesör
Usame Bin Ladenin Kahraman;herşeyini Cihad yolunda harcayan birisi oldugunu zannediyorum.Hakkında fazla bilgi sahibi oldugumu zannetmiyorum;Selefimi Vehhabimidir bilmiyorum.11 eylülü onun yapabilmesi imkansızdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...