Üretim Ekonomisi

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,762
Puanları
63
Bugün Avrupa daki refah seviyesinin temeli sömürgeciliğe dayanıyor ve hala aktif bir şekilde ellerinin altında ucuz pazarları afrika ve asya dahi muhafaza ediyorlar.Buralardaki sömürgeleri ayağa kalkıp ,sömürdükleri yerlerdeki halk kendi kendini idare eder duruma gelebilse ,görürüm o zaman Avrupa nın ileri teknolojisini ,medeniyetini,3 günde taklaya gelirler.Sen buraları ek biç değerli madenleri çıkart yok pahasına ,ucuz iş gücü cabası .Kapitalist hristiyanlar bir birinin dostu, yardımcısı, bize karşı ise tam tersi olarak hareket ederler.Bundan sebep adamlarda kusursuza yakın bir tedarik zinciri var,kota mota gibi dert tasaları yok.coğrafi konumu komşuları örtülü tarım(seracılık) için gerekli olan doğal gaz kendi ülkesinde çıkması Avrupa ekonomik birliğine üye olması
kendi sömürgelerinden tarımsal ürünleri çok ucuza getirip ,madein holland etiketini vurup ihraç etmesi ....Ayrıca Avrupa’nın en büyük limanı olan Rotterdam, Hollanda dış ticaretinde büyük bir avantaj sağlıyor. Hollanda tacirlerinin yüzlerce yıllık dünya ticareti tecrübesini de unutmamak gerekir.
Aklı teknolojiyi önce onlar kullanır bize kullandırtmazlar. Uyandığımızda üzerimize çıkarlar, ambargo korlar ve diğer oyunlar.Ufacık ülkede Hollanda gibi verim yükselir, koordine kolaydır.Onlar savaş görmezler, biz her zaman yaşarız.
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,762
Puanları
63
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ergene 1 ve Ergene 2 OSB'lerindeki çeşitli firmaların üretim tesislerini ziyaret etti. Bakan Varank, Balistik kumaş dokuma, yağmurluk, pad batch kumaş boyama, metaaramid kumaş dokuması üretim tesisleri ziyareti etti. Bakan ayrıca Kurşun geçirmez malzemenin test atışını yaptı.

 
Üst