Üreme Türeme Politikamız!!! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Üreme Türeme Politikamız!!!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
İhvan Üyesi
Katılım
30 Eyl 2013
Mesajlar
6,181
Puanları
83
Almanların ''vermehrungswürdig'' dedikleri bir kavram vardır. Nazi Almanya’sından kalma bu kavram, günümüzde bile işletilmektedir. Vermehrungswürdig = Üreme erdemine sahip olmak. Üreme ve türemeyi hak edilmesi gereken bir erdem olarak kabul eden toplumdan bahsediyoruz. Onun için ürettikleri ve türettikleri her şeyde kalite esastır. Gelecek endişesi güden bu bakış açısı, başlı başına bir felsefedir. Düşünün! Öyle ya, kaliteyi aramak ama ne için aramak? Geleceğe geçiş yapma niteliği barındırmayan her şey kısırdır, hadımdır. Maddeden manaya; kemiyetten keyfiyete; biyolojiden tipolojiye kadar her şeyde bu felsefeyi işletiyorlar. Ortaya koydukları değerleri tartışmaya açmada ki gayeleri nedir sanıyorsunuz? Tartışmak= Sorgulayarak dayanıklılığı sınamaktır. Bu sınamanın gayesi, ortaya konulan şeyin niteliğini test etmek içindir. Tutarlı ve tutarsız yönleri belirginleşen şey, bununla kendisini ispatlamış olur. O vakit ona bakılır; üreme erdemine sahip midir, değil midir? ‘’Vermehrungswürdig’’ olduğunu kanıtlarsa o şey üretilir, türetilir. Bu üretim neticesinde yeni çıkan nitelikler buna eklenerek işlevsel özellikler aranır. Bu arama işinde hap aynı gaye güdülür; üreme ve türeme! Yani, kalitenin gelecek nesillere güzelleşerek aktarılması. Tersi değil!

İşte Hitler Almanya’sının Alman toplumuna kazandırdığı felsefe budur: Her alanda zuhura gelen kaliteyi nesilden nesle daha da yukarı taşıyarak aktarmak.

Üreme ve türeme perspektifinden bihaber toplumların gerilemesi, ensest ilişkiler neticesinde geleceğe çarpık değerler miras bırakması işte bu zaviyeden yoksun olmasından kaynaklanır. Üçkâğıtçılık, adam kayırma, rüşvet, entrika, yalan, aldatma gibi pisliklerle hemhal olunca neyin ortaya çıkacağını bekliyorsun?

Kendimizi ucuzlattığımız yeter artık. Kaliteyi ve güzeli kovalamaya başlamanın vakti geldi de geçiyor bile. Durma, her üstün niteliğin tohumunu ve tohumluğunu ara, bul ve üret. Helalinden üret. Madden ve manen her şey ürüyerek geleceğe geçiş yapıyor. Allah, kâinatta seni insan olarak yaratmakla sana bir erdem yükledi. Geleceğe aktaracağın şeyin niteliğini tart. Bundan sual olunacaksın! Sen neyin neticesisin, sen neyin neticesi olacaksın? Ağzından çıkan her söz, attığın her adım bir şeyler üretiyor. O ürettiklerine bir bak! Soysuzluk yapma!
 
Üst