Unuttuk O YÜce Nebİyİ! (sav)

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
UNUTTUK O YÜCE NEBiYi (SAV). :uzgunum[1]:
Arkadaşlar sorarım size bir milli kahramanımızı hatırlayıp andığımız kadar anabildik mi O Yüce Zatı (sav)...

Bir arkadaşımızın doğum gününü kutladığımız kadar sevinçle kutlayabildik mi O'nun (sav) dünyaya gelişini.

Bir pop sanatcısının giyim tarzını taklit edebildiğimiz kadar O'nun (sav) ahlakını yaşamaya çalıştık mı?

Bir futbolcunun saç modelini kendi saç modelimiz yaparken O'nun (sav) bize getirdiği hayat modelini kendi hayat modelimiz yapabildik mi?

Bir parti liderine duyduğumuz sevgiyi veya bir milli önder olarak takdim edilen kimseye karşı hissettiğimiz bağlılığı O'na (sav) karşı da hissedebildik mi?

Bir sinema sanatcısına duyduğumuz hayranlığı O'na (sav) karşı da duyabildik mi?

Annemiz ve babamızdan daha çok sevebildik mi O'nu (sav)?

Canını O'nun (sav) uğruna feda eden sahabileri varken, biz bırakın canımızı O'nu (sav) anlatmak için gerekirse amirimizin veya patronumuzun bizi işten uzaklaştırmasını göze alarak kariyerimizi feda edebildik mi?

Veya üç kuruş parayı O'nun (sav) anlatılması ve tanıtılması için feda edebildik mi?

İngilizce öğrenmeye duyduğumuz azmin onda birini O'nun (sav) getirdiği Mukaddes Manayı öğrenmeye karşı duyabildik mi?

ÖSS'yi kazanmak için onca para sarfedip ve zaman ayırıp gittiğimiz dersanelere verdiğimiz önemin onda birini O'nun (sav) getirdiklerini öğrenmek için verebildik mi?

Bir sınavı kazanamadık diye veyahut tuttuğumuz takım yenildi diye döktüğümüz gözyaşının onda birini O'nun (sav) hasreti ve sevgisi yolunda dökebildik mi?

Örnekler böyle uzayıp gidiyor.Sorular böyle birbirini takip edip duruyor.

Ama cevap aynı: KOCA BİR HAYIR!

HAYIR YAPAMADIK BU SORULAN HİÇ BİR ŞEYİ TAM MANASIYLA...
Peki ama neden? Neden O'na (sav) basit bir insana verdiğimiz bir değeri (haşa) veremedik veya O'nun öğretisine basit bir sınava verdiğimiz önemi (haşa) veremedik? Vs...

Cevabı çok açık:

ÇÜNKÜ BİZ HAZRETİ MUHAMMED'İ (sav) ANLAYAMADIK...

ÇÜNKÜ BİZ HAZRETİ MUHAMMED'İN (sav) BİZİM EBEDİ SAADETİMİZİ, SONSUZA KADAR MUTLU OLMAMIZI SAĞLAMAK İÇİN HERŞEYİNİ FEDA ETTİĞİNİ BİLEMEDİK...

ÇÜNKÜ BİZ O (sav) OLMASAYDI KOCA KAİNATIN BİLE YARATILMAYACAĞININ VE DOLAYISIYLA BİZİM DE BU DÜNYADA YAŞAMAYACAĞIMIZIN SIRRINI ÖĞRENEMEDİK...

ÇÜNKÜ BİZ O'NUN (sav) CENNETİ BİLE TERKEDİP "ÜMMETİM, ÜMMETİM" DİYE HAYKIRACAK KADAR BİZİ SEVDİĞİNİ VE BİZE DEĞER VERDİĞİNİ HİSSEDEMEDİK...

ÇÜNKÜ BİZ ONUN DUYDUĞU SEVGİNİN MİLYARDA BİRİ KADAR BİLE ONU SEVEMEDİK...

ÇÜNKÜ BİZ "BENİM BİLDİĞİMİ BİLSEYDİNİZ AZ GÜLER ÇOK AĞLARDINIZ" DİYEN O YÜCE ZAT'IN (sav) BİLDİĞİ O BİLGİNİN TRİLYONDA BİRİNİ BİLE BİLEMEDİK...

ÇÜNKÜ BİZ ALDANDIK...

ÇÜNKÜ BİZ CAHİLİZ, GAFİLİZ VE ÇOK AMA ÇOK NANKÖRÜZ...

ÇÜNKÜ BİZ ŞAHSİ MENFAATLERİMİZİ VE ÜÇ BEŞ DAKİKALIK ZEVKLERİMİZİ BİLE EBEDİ SAADETİMİZ UĞRUNA TERKETMEYİ BECEREMEYECEK KADAR İKTİDARSIZ ve DÜŞÜNCESİSİZ...

SONUÇ OLARAK BİZE VERİLEN BU HAYAT NİMETİNİ YERİNDE KULLANMAYARAK, BİZE VERİLEN AKILLA O'NU ÖĞRENMEYE, BİZE VERİLEN KALPLE O'NU SEVMEYE, BİZE VERİLEN DİLLE ONU ANLATMAYA, BİZE VERİLEN VÜCUTLA O'NUN RABBİMİZDEN GETİRDİKLERİNİ UYGULAMAYA ÇALIŞMADIĞIMIZ İÇİN ALDANDIK...

VE MAALESEF AMA BÖYLE YAPMAYA DEVAM EDERSEK KAYBEDEN YİNE BİZ OLACAĞIZ...(ALLAH KORUSUN!)
:wallbash[1]:
...SON...

B

BeHReM

Guest
çok güzel,ağır bir yazı...
Allah razı olsun,insan nisyandan geliyor hatırlamak hatırlatmak
lazım bazı gerçekleri

Hak_yol

Üye
iki kardesimdende Allah razi olsun

allahim bizleri Hz. Muhammed(s.a.v) askiyla yak,onun nuruyla nurlandir

PINAR1

Üye
Yazinizi Okudum Ve Çok Begendİm Ve Begenmekle Kalmadim Kendİmden Utandim.gerÇekte BÖyleyİz HerŞeye Çok Önem Verİyoruz Ama Bİrazda DİĞer Tarafimizi Ahİretİmİzİ Sikinti Edenlerden Olsak Yİne Aci Çekenler Bİz Olcaz Halbukİ.allahim Hepİmİzİde Sonu İyİ Gelen Kullarindan Eylesİn Amİn.dualarinizda Bulunmak Ümİdİyle.

islamveinsan

Doçent
* Biz Allah dan korkmuyoruz
* Biz Allah ı sevmiyoruz
* İman konusunda samimi değiliz

En çok onu sevmek en çok ondan korkmak konusunda ki samimiyetsizligimiz ve yalanlarimiz biterse kurtuluş hazır...
Selamemtle...

onahasret

Üye
Bir parti liderine duyduğumuz sevgiyi veya bir milli önder olarak takdim edilen kimseye karşı hissettiğimiz bağlılığı O'na (sav) karşı da hissedebildik mi?

Selamun Aleyküm;

Yazi cok hayirli, yukarida alinti yaptigim bölüm, günümüz mana ve önemi acisindan harikulade...Anlayana;););)

Selam Ve Dua ile...