Ümraniye’de Yarışma Heyecanı Başladı!

eylül

Veled-i kalbî
siirkucuk_20101112150012.jpg

Düzenlediği yarışmalarla yeni yetenekleri edebiyat ve sanat dünyasına kazandıran Ümraniye Belediyesi, bu yıl 7. kez düzenleyeceği Geleneksel Resim, Hikaye ve Şiir yarışmaları için start verdi. Yarışma sonucunda dereceye girenlere binlerce TL ödül verilecek.

Ümraniye Belediyesi, her yıl düzenlediği şiir, hikâye ve resim yarışmalarının startını verdi. Bu yıl 7. kez yapılacak yarışmalarda dereceye girenlere bu yıl da binlerce TL para ödülü ile çeşitli hediyelere verilecek. Alanında marka haline gelen üç yarışmanın da jüri üyeleri tanınmış sanatçı ve akademisyenlerden oluşuyor. UNESCO’nun 2011 yılını ‘Evliya Çelebi Yılı’ olarak ilan etmesi nedeniyle, üç yarışmanın da ortak teması ‘Yol ve Seyahat’ olarak belirlendi. Yarışmalarla ilgili bilgiler ise şöyle;

EN GÜZEL RESME 10 BİN TL ÖDÜL!

Bu yıl 7. si düzenlenecek olan ‘Geleneksel Resim birinciliği elde eden esere 10 bin, ikinciye 7 bin, üçüncüye 5 bin ve her biri 2 bin TL olarak belirlenen 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 42 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödülleri, düzenlenecek bir törenle verilecek. Öte yandan ödül alan eserler ve sergiye değer görülen eserler, Ümraniye Belediye Başkanlığı tarafından çeşitli yerlerde sergilenecek. Yarışma için son başvuru tarihi ise 11 Mart 2011 Cuma.

7. GELENEKSEL HİKÂYE YARIŞMASI

Yarışma başvurusu ıçın Tıklayın

Hikâye alanında önemli bir marka haline gelen ‘Geleneksel Hikâye Yarışması’ bu yıl 7. kez yeteneklere yeni kapı aralayacak. Yurt içi ve yurt dışından önemli oranda katılım gerçekleştiği hikâye yarışması bu yıl ‘Yol ve Seyahat’ temalı olacak. Hikâye yarışmasında birinciye 7 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye 3 bin ve her biri bin’er TL olarak belirlenen 10 adet mansiyon olmak üzere, toplam 25 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca dereceye giren eserler Ümraniye Belediyesi tarafından kitaplaştırılarak edebiyat dünyasına kazandırılacak. Hikâye yarışması için son başvuru tarihi 4 Şubat 2011 Cuma.

ŞAİRLER ÖDÜLLER İÇİN YARIŞACAK

Yarışma başvursu ıçın Tıklayınız

Ümraniye Belediyesi’nin bu yıl 7. kez düzenleyeceği diğer bir yarışma ise ‘Geleneksel Şiir Yarışması’ olacak. Temanın diğer yarışmalarda olduğu gibi ‘Yol ve Seyahat’ olarak belirlendiği şiir yarışmasında birinciliği elde eden şiire 4 bin, ikinci şiire 3 bin, dördüncüye 2 bin ve her biri 750’şer TL’den 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 16 bin 500 TL ödül verilecek. Şiir yarışmalarında dereceye giren eserler, önceki yıllarda olduğu gibi kitaplaştırılacak. Şiir yarışması için son başvuru tarihi ise 28 Ocak 2011 Cuma. ,

resimkucuk_20101112150825.jpg

-Muhammed-

Profesör
Vuuuuuu ben katılmıştım birkaç yıl önce Ama kazanamamıştım Bu sene bir daha deneyelim bakalım :)

mü'HÜR

Ordinaryus
Ben anlamadım şiir diyor, tıklıyorum hikaye diyor? sadece hikaye yarışması mı yoksa şiir de var mı?

eylül

Veled-i kalbî
hem resım hem şıır hem hıkaye yarışması :)
ama başvurular her bırı ıçın farklı sanıyorum.

mü'HÜR

Ordinaryus
Teşekkür ederim Muhammed, hiç ümidim olmasada şimdilik katılmayı düşünüyorum.

agbi

Yasaklı
Ümraniye

Aziz mahmud hudai Hz lerinin vakıf ın olduğu yer değilmi.

Kız öğrenci yurdu vardı değilmi ?

mü'HÜR

Ordinaryus
Yarışmayı biraz araştırdım da, iki sene üstüste birinci,ikinci,üçüncü seçememiş ümraniye belediyesi.

Hemde dört bin küsür şiir içerisinden seçememiş...

Enteresan doğrusu... bu durumda az olan ümidim, yerlerde...

mü'HÜR

Ordinaryus
Birinciliğe,ikinciliğe,üçüncülüğe layık şiir görememişler...

-Muhammed-

Profesör
Hasan Can genç yazarlardan Üstad Necip Fazıl'ınki gibi şiirler bekliyor galiba :)

aradıkları farklı bir bakış açısı olabilir ...yola, yolcuya, seyahat'e farkllı kelamlarla yaklaşanları keşfetmek olabilir..bu yüzden onlara da hak vermek lazım....

şimdiye kadar tahta yakışacak seyyahı bulamamışlar görülen,inş. kısa zamanda bulurlar aradıkları seyyahı :)

-Muhammed-

Profesör
iyi de her sene farklı, hiç mi bulamamışlar bir ehil şairi. konular öle zor değil. çok mükemmel ifade edebilcek şairler çok var..

agbi

Yasaklı
ÜMRANİYE

Eşimi senede yaklaşık 5,6 kere gelir.

Aziz Mahmud Efendi vakfına.

Efendiden ders alırlar İzmir de anlatmak için

Sonra İç Erenköy

Zihni Bey Camisinde Namaz

Cami nin karşıında M.S.Ramazanoğullarının bahçesinde havayı solumak

HARİKA dır.

Daha evvel mekanı Cennet olsun

Bahattin dede vardı orda sohbeti güzeldi.