Ümit Kocasakal: Ben de aldığım %67 oyla İstanbul Barosunu temsil ediyorum

can feda

Profesör
Ümit Kocasakal: Ben de aldığım %67 oyla İstanbul Barosunu temsil ediyorum

umit-kocasakal-ben-de-aldigim-67-oyla-istanbul-barosunu-temsil-ediyorum,UBFDqdBVD0mZozRb66aqtg.jpg

İstanbul Barosu Başkanı Kocasakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirilerine basın toplantısıyla yanıt verdi. Kocasakal, "Kendisi aldığı %52 oyla ne kadar milleti temsil ediyorsa, ben de aldığım %67 oyla o kadar İstanbul Barosu avukatlarını temsil ediyorum" dedi.[FONT=titillium_webregular]İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Sen de bütün avukatları temsil etmiyorsun, yargı oylarının da üçte birini temsil ediyorsun. Adeta yargı adına konuşuyorum havasına da girme" sözlerine yanıt verdi.[/FONT]
[FONT=titillium_webregular]Kocasakal, "Kendisi aldığı %52 oyla ne kadar milleti temsil ediyorsa, ben de aldığım %67 oyla o kadar İstanbul Barosu avukatlarını temsil ediyorum” dedi.[/FONT]
[FONT=titillium_webregular]Kocasakal, Erdoğan'ın Savcı Mehmet Selim kiraz'ın şehit edilmesiyle ilgili "Telefonla görüştün bu teröristlerle, hangi neticeyi aldın?” sözleri için "Başsavcılıkça yapılan davet ve üzerine bir zorunluluğum bulunmadığı halde insani ve vicdani bir görevi yerine getirmek üzere gittim. Gerek ben gerekse avukat meslektaşlarım elimizden gelen her şeyi yaptık” ifadesini kullandı.[/FONT]

kilicarslan

Kıdemli Üye
dünyanin hic bir yerinde bir baro baskani böyle davranamaz. Sanki siyasi parti baskani, sanki milletvekili. Kendi kendine yeni makam icat ediyor.

can feda

Profesör
dünyanin hic bir yerinde bir baro baskani böyle davranamaz. Sanki siyasi parti baskani, sanki milletvekili. Kendi kendine yeni makam icat ediyor.

Dünyanın hiçbir yerinde cumhurbaşkanı böyle siyasi parti lideri gibi...tarafsız yemin etmiş olduğu halde böyle davranamaz...cumhurbaşkanı da kendi kendine Başkanlık sistemi diye bir makam icat etmeye çalışıyor...

Ben bu adamı sevmem...hakkında da çok fazla fikrim yok...fikrim kadarıyla sevmem...ama yiğidi öldür hakkını ver demişler...okkalı söz etmiş...

KAFKAS

Kıdemli Üye
umit-kocasakal-ben-de-aldigim-67-oyla-istanbul-barosunu-temsil-ediyorum,UBFDqdBVD0mZozRb66aqtg.jpg

İstanbul Barosu Başkanı Kocasakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eleştirilerine basın toplantısıyla yanıt verdi. Kocasakal, "Kendisi aldığı %52 oyla ne kadar milleti temsil ediyorsa, ben de aldığım %67 oyla o kadar İstanbul Barosu avukatlarını temsil ediyorum" dedi.

[FONT=titillium_webregular]İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Sen de bütün avukatları temsil etmiyorsun, yargı oylarının da üçte birini temsil ediyorsun. Adeta yargı adına konuşuyorum havasına da girme" sözlerine yanıt verdi.[/FONT]
[FONT=titillium_webregular]Kocasakal, "Kendisi aldığı %52 oyla ne kadar milleti temsil ediyorsa, ben de aldığım %67 oyla o kadar İstanbul Barosu avukatlarını temsil ediyorum” dedi.[/FONT]
[FONT=titillium_webregular]Kocasakal, Erdoğan'ın Savcı Mehmet Selim kiraz'ın şehit edilmesiyle ilgili "Telefonla görüştün bu teröristlerle, hangi neticeyi aldın?” sözleri için "Başsavcılıkça yapılan davet ve üzerine bir zorunluluğum bulunmadığı halde insani ve vicdani bir görevi yerine getirmek üzere gittim. Gerek ben gerekse avukat meslektaşlarım elimizden gelen her şeyi yaptık” ifadesini kullandı.[/FONT]
Ümit Kocasakal dar alanda kısa paslaşma yapmış.Erdoğan yargı oylarının 3 de birini temsil ediyorsun demiş ,İstanbul barosunun 3 de birini temsil ediyorsun dememiş:)Yargı adına konuşma :)İstanbul barosu adına konuşuyorsun zaten %67 oy oranı ile %52 yi boş beleş mukayese etmiş:)Böyle yiğide can feda:)

can feda

Profesör
Ümit Kocasakal dar alanda kısa paslaşma yapmış.Erdoğan yargı oylarının 3 de birini temsil ediyorsun demiş ,İstanbul barosunun 3 de birini temsil ediyorsun dememiş:)Yargı adına konuşma :)İstanbul barosu adına konuşuyorsun zaten %67 oy oranı ile %52 yi boş beleş mukayese etmiş:)Böyle yiğide can feda:)

Boş beleş mukayese değil bu sadece...temsil açısından yetki açısından etkilenim açısından bakarsak...geri kalan %48 ile geri kalan 3te2 arasında dağlar kadar fark var...
-TÜSİAD hain idi...
-aydın Doğan başta olmak üzere (havuz kurulmadan önce) medya hain idi...
-bugün en büyük hain...cemaat...
-chp ve mhp doğal hain...
-hdp ve pkk hain ama bir cemaat kadar değil...

Tüm ülkeyi böyle ayrıştıran birisinin baro başkanına bu şekilde temsil etmiyorsun diye söz sarfetmesi güzel bir ironi örneği oldu...

Kaçak

Yeni
Haziran gelse de hayat normale dönse artık ...
Normali özledik da :)
Türkiye muhalefeti şunu ısrarla görmek istemiyor , siyaset dışı aktörler üzerinden muhalefet , iktidara olan meyli azaltmıyor artırıyor ...
Madem ülke için bir sancın var buyur gir siyasete hesapta sor hizmet te et kapılar açılsın sana ...
Ama ülken yerine kişisel yada bağlısı olduğun grup menfaati için konuşuyorsan , sütre gerisinden atış yapma kapa çeneni ...
Stotükocular sizi ...

KAFKAS

Kıdemli Üye
Boş beleş mukayese değil bu sadece...temsil açısından yetki açısından etkilenim açısından bakarsak...geri kalan %48 ile geri kalan 3te2 arasında dağlar kadar fark var...
-TÜSİAD hain idi...
-aydın Doğan başta olmak üzere (havuz kurulmadan önce) medya hain idi...
-bugün en büyük hain...cemaat...
-chp ve mhp doğal hain...
-hdp ve pkk hain ama bir cemaat kadar değil...

Tüm ülkeyi böyle ayrıştıran birisinin baro başkanına bu şekilde temsil etmiyorsun diye söz sarfetmesi güzel bir ironi örneği oldu...
Dediğim gibi boş beleş mukayese!geriye kalan %48 ile 3 te 2 arasındaki farka gelene kadar %48 i bir analiz edelim kendi içinde aralarında okyanuslar var:)

Göz göre göre hamaset yapan baro başkanına rağmen ülkeyi ayrıştıran lider:)!!!

kilicarslan

Kıdemli Üye
kocasakal okkali konusmu diyorlar,
size öyle gelebilir hesap var kitap var.

Kocasakal nerenin baro baskani istanbulun.
Istanbulda kac avukat var? Bunlarin % 67 sinin oyunu almis.

Bu rakami birakin türkiyenin istanbulun nüfusuna vursak % kac cikar acaba?

Bir de cikmis oy yaristiriyor . Bu adam nasil baro baskani olmus? Kafasinin pek de calistigini söylemek mümkün degil.

not: istanbulda ancak 30.000 avukat var