Ulusalcı ADD'den Darbe Çağrısı

AynAlı

Kıdemli Üye
Ulusalcı ADD'den Darbe Çağrısı
Ulusalcılar hükümetle mücadele için hukuk dışına çıkmak gerektiğini açık açık söylemeye başladı.

Yakın bir gelecekte kriz çıkacağını düşünen ulusalcı kesim bu amaçla biraz daha zamana ihtiyaç duyulduğunu savunuyor.

ADD Kadıköy Şubesi tarafından 04 - 13 Şubat 2008 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen "Hukuk ve Siyaset Okulu" sona erdi. Burada yapılan konuşmalar ise akıllara durgunluk veren türden. ADD Genel Başkanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un yönettiği panelde yanında oturan Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı (USİAD) Başkanı Birol Başaran, Türkiye'de hukuk dışına çıkılmasını önerdi. "Hukuk dışına çıkılacağı günler geliyor diye düşünüyorum" diyen Başaran şok edici konuşmasında , "Bazı durumlarda hukukun askıya alınmasında bir zarar yoktur diye düşünüyorum. Bunlardan bir tanesi de Atatürk'ün yaptığı devrimdir. Atatürk'ün çok hukuka bağlı olması için padişahın huzurunda selam durması gerekiyordu. Bir saatten sonra yok buraya kadar dedi. Ben padişahı tanımıyorum dedi. Hukuk dışına çıktı. Ama ülkesini kurtardı. Hukuk ilkelerine saygı duyulması gerekenlerin affına sığınarak ben öyle düşünmüyorum. Ülke dara düştüğü zaman hukuk dışına da çıkılır diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı. Konuşması başta ADD başkanı emekli orgeneral Şener Eruygur olmak üzere tüm salon tarafından dakikalarca alkışlandı.

Ülke parlamentosunda karşı devrimi savunanların iktidar olduğunu iddia eden Başaran, "Orduyu çağıralım, ordu darbe yapsın falan...Şu anda zamanı değil. Niye zamanı değil? 5 yıl boyunca AKP hükümetinin bütün vatan hainliğini ve ülke satmasını gördükten sonra ülkeyi tekrar şu anda elimize alırsak krizi elimizde buluruz. Böyle bir problem var. Lütfen bu yüzden ...Türk ordusu biraz kenarda dursun o ne yaptığını bilir." dedi.

Başörtüsü tartışmalarına da değinen Başaran, "Türban konusunda tüm sivil demokratik haklarımızı kullanarak elimizden geldiğince direnelim. Ama krizi bu adamların ellerinde patlatıyor olmamız lazım." ifadesini kullandı.

Salondan bu konuda itirazlar gelince Şener Eruygur mikrofonu alarak "Lütfen karşılıklı konuşmayalım" diyerek müdahale etti. Bunun üzerine Birol Başaran, "Ben kendi görüşlerimi söylüyorum. Siz de kendi düşüncelerinizi söylersiniz" dedi.

Başaran konuşmasında Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nın da AK Parti'nin elinde olduğunu, seçim sonuçlarından da şüphe duyduğunu belirtti.

ZAMAN

TakVa

Ordinaryus
Eline sağlık kardeşim bu hiyanet çetesinin planlarını deşifre etmek insanların birinci görevi olmalıki, tuzağa düşülmesin. Ergenekoncuların dışarda kalmış elemanları bunlar.Bu haberdende anlıyoruzki darbe çağrısı yapılıyor.

AynAlı

Kıdemli Üye
emniyetin eli kulağında olsun.bunlar atatürkün arakasına sığınıp her istediklerini yapıyor.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Darbe istiyorlar istemesinede daha sırası değilmiş. Yani bunlrın emrine amade bir güç olduğunu biliyorlar, hadi bakalım iki gün sonra darbe istiyoruz dediklerinde hemen olacak demekki, o kadar kendilerinden emin bu fitneciler. Allah cezalarını versin , kendi tuzaklarında boğulsunlar inşallah..