Ulusal Parti: Kurtulmuş amblemimizi çaldı!

bakış

Kıdemli Üye
Halkın Sesi Partisi’nin (HAS) ambleminin kendilerinden "çalıntı" olduğunu iddia eden Ulusal Parti, amblemin kullanılmaması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracaklarını bildirdi.

Ulusal Parti’den yapılan açıklamada, Numan Kurtulmuş önderliğinde kurulan HAS’ın ambleminin, kendi amblemlerinin kopyası olduğu belirtilerek, şöyle denildi: "Ulusal Parti amblemi turkuvaz renkte, güneş figürü ve güneşten çıkan ışınlardan oluşmaktadır. HAS tarafından çok ufak değişikliklerle bu amblem kopyalanmıştır. Anılan partinin, amblemi kullanmaması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracağız."

Ajans5

korakademik

Ordinaryus
acaba sıkıntınız nedir.
ulusalcılar biz istanbul u fethettik deseler.
biz kabullenicek miyiz.

amblem kaç tane var ki zaten.
hepsini bir araya getirseniz biraz flulaştırırsanız hepsinin aynı olduğu ortaya çıkar farklı olan var sanki

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
hasparti.png

Bunu ulusal parti sitesinde yazmışlar, her iki amblemi de yanyana görmek için ararken buldum.

bence pek benzemiyor.

Gereksiz bir açıklama ulusal partininki.. sadece gündeme gelebilmek için yaptıklarını düşünüyorum, bu açıklama olana kadar ben ulusal parti diye bir parti duymamıştım mesela, demek ki gayelerine ulaştılar:)

Fakat has parti bu renklerde devam edecekse (sarı-lacivert) çok büyük hata yapar, fenere gıcık olanlar oy vermez:)