Ülkemiz Darul İslammı? Yoksa....

Ülkemiz Darul İslammı? Yoksa....

• Kullanılan toplam oy
    28

kilicarslan

Kıdemli Üye
ülkemizde yaşanlar ne kadar müslümansa yani, islamı yaşıyorsa o kadar da darul islamdır.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
ENÂM SURESİ-153.“Şüphesiz bu, benim dosdoğru yolumdur. Buna uyunuz, başka yollara uymayınız; zira o yollar sizi Allah'ın yolundan ayırır. İşte, sakınmanız için Allah size bunları emretti.”

Bu ayete göre, Türkiye darul harptir.Yani şeriata karşı harp açan, onu rafa kaldıran, laiklik ve demorasi ile yönlendirildiği ülke anlamındadır...

Halkın çoğunluğu ne kadar müslüman çoğunlukta olursa olsun bu, farketmiyor.Zira yönetim biçimi şeriata aykırı olduğu için İslam devleti olamıyor.Türkiye'de yaşanan sadece ubudiyet bölümüdür.Diğer ceza-i müeyyideler ve muamelat olmadığı için maalesef ülkemiz darul harp olmuş oluyor.Yukarıda ki ayete nazaran, ülkemiz şeriatla yönetilmediğinden biz bu ülkeye darul İslam diyemiyoruz.Mevcut kanunlarımızın hepsi Allah'ın kanunu olmadığında gavurlardan araklanıp bizim anayasamız olduğu için Türkiye yine darul İslam değildir.

Sözün özü;
Türkiyemiz,demokrasi, laik ve hukuk devleti olması onu darul İslam yapamıyor.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
HİLAFETİN OLMADIĞI BİR ÜLKE ASLA DÂRUL İSLAM OLAMAZ.

Nokta....

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Günümüz müslümanların kahir ekseriyeti, Allah'ın yaratıcı olduğuna kâni gelmişler, lakin kanun koyucu olduğunu içine sindirememişler.Bu yüzden din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılmasına razı olmuşlar.İşte en büyük yanılgılar, sapmalar tefrikalar ve eksiklikler bunlardır.Allah'tan başka insanlara hükmedecek kim vardır?Beşeri kanunlar Allah'ın kanunlarından nasıl üstün olabilir ki?.Bu ne biçim anlayış böyle?

Böyle Allah'a iman olmaz.Bu, tahkiki iman değildir.Birilerinin dayatması veya geleneksel iman şuuru ile Allah'ın hidayetine erilemez.Hele de din ile devleti işlerini birbirinden ayıranlardan Allah asla razı olmaz.Bu hakikati bilmeyen sağır ve körlerin varacağı yer cehennemdir.Allah'ın kanunlarını hiçe sayıp onu rafa kaldıranlar, yarın hesap gününde Allah'ın Yüce Divan'ında bunun hesabını veremezler.

Egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır..Allah'ın bir kısım ayetlerini kabul edip bir kısmını red etmek asla caiz değildir.beşeri kanunlarla İslam yücelmez.Allah'ın kanunlarını çiğnemek müşrikliktir sapıklıktır zalimliktir..

spesifik

آزادی قید و بند
Herkesin dini istediği kalıba sokup ,dilediği menşeiye el bağlayıp ,hükümleri uygularken yanılma olasılığını
yine hür irade ve akıl oyunları ile bertaraf edip, bilenlerin övündüğü,bilmeyenlerin küçümsendiği arafta kalanların umarsızlığı ,cehaletin kar sayıldığı çetrefilli bir mekan işte...

Amel uygulamak noktasında herkes hür...
Yönetim batıl..

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Daru'l İslâm olmayan bir ülkeden neden hicret etmiyorsun o zaman?

Kendi öz vatanımı bırakıp da hiçbir bir yere gitmem.Bu millet yeniden şahlandırılıp onore edilmelidir.Allah'ın kanunları uygulanmadığı yerde İslam ancak şekilcilikte kalır.

Göster bana bir hilafet devleti, gel seninle beraber oraya gidelim, var mısın?..

fakiri

Kıdemli Üye
Kendi öz vatanımı bırakıp da hiçbir bir yere gitmem.Bu millet yeniden şahlandırılıp onore edilmelidir.Allah'ın kanunları uygulanmadığı yerde İslam ancak şekilcilikte kalır.

Göster bana bir hilafet devleti, gel seninle beraber oraya gidelim, var mısın?..

Hem bir yere gitmezsin, hem kıyam etmezsin, şu halde sen kimden, ne için şikâyetçisin? Boş boru gibi tuhaf ses çıkarmaktan başka bir özelliğin yok!

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Hem bir yere gitmezsin, hem kıyam etmezsin, şu halde sen kimden, ne için şikâyetçisin? Boş boru gibi tuhaf ses çıkarmaktan başka bir özelliğin yok!

Arkadaşım git işine...Allah'ın yaratıcı bir ilah olduğuna inanıyorsun da niye kanun koyucu olduğunu içinize sindiremiyorsunuz?Şeriat size öcü böcü gibi geliyorsa vay sizin müslümanlığınıza...Sen ne dersen de, teranelerinize karnımız toktur.

Allah'ın kanun ve hükümleri varken,laiklik ve demokrasi İslam'a aykırıdır.İşte, bakınız bizim yolumuzu Rabbimiz gösteriyor..Müslümansan buna boyun eğeceksiniz, değilseniz biz laikçiyiz, hepsi o kadar...Şu ayet hepimizi bağlıyor.

ENÂM SURESİ-153. وَأَنَّ هَذَا صِرَاطِي مُسْتَقِيمًا فَاتَّبِعُوهُ وَلاَ تَتَّبِعُواْ السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِكُمْ عَن سَبِيلِهِ ذَلِكُمْ وَصَّاكُم بِهِ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ

'İşte benim dosdoğru olan yolum budur, ona uyun. Değişik yollara uymayın, sonra bu yollar sizi O'nun yolundan ayırır. Olur ki sakınırsınız diye (Allah) size böyle emrediyor.

BU AYETE ARTIK İTİRAZ EDECEK MİSİN ETMEYECEK MİSİN?...

fakiri

Kıdemli Üye
Arkadaşım git işine...Allah'ın yaratıcı bir ilah olduğuna inanıyorsun da niye kanun koyucu olduğunu içinize sindiremiyorsunuz?Şeriat size öcü böcü gibi geliyorsa vay sizin müslümanlığınıza...Sen ne dersen de, teranelerinize karnımız toktur.

Allah'ın kanun ve hükümleri varken,laiklik ve demokrasi İslam'a aykırıdır.İşte, bakınız bizim yolumuzu Rabbimiz gösteriyor..Müslümansan buna boyun eğeceksiniz, değilseniz biz laikçiyiz, hepsi o kadar...Şu ayet hepimizi bağlıyor.

ENÂM SURESİ-153. وَأَنَّ هَذَا صِرَاطِي مُسْتَقِيمًا فَاتَّبِعُوهُ وَلاَ تَتَّبِعُواْ السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِكُمْ عَن سَبِيلِهِ ذَلِكُمْ وَصَّاكُم بِهِ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ

'İşte benim dosdoğru olan yolum budur, ona uyun. Değişik yollara uymayın, sonra bu yollar sizi O'nun yolundan ayırır. Olur ki sakınırsınız diye (Allah) size böyle emrediyor.

BU AYETE ARTIK İTİRAZ EDECEK MİSİN ETMEYECEK MİSİN?...

A laf ebesi, amelsiz yaratık! Söylediğin sözlerin gereğini yap diyoruz sana ! Konuştuklarının gereğini yapmadıktan sonra sen burada çocuk mu eğlendirmeye geliyorsun?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Bir yerin nasıl ve ne şekilde idare edildiği nereden belli olur..?

1- Topraktan belli olur, üzerine ayak basılan yerden. Arz Allah'ındır, Almanya da dahil... Buradan bir netice alamıyoruz...

2- Yaşayanlardan belli olur. Müslümanlar var, Hıristiyanlar var, Yahudi'ler var, kafirler ve ateistler var. Buradan yaşanılan yerin darül İslam mı değil mi olduğunu tesbit etmek imkansız. Öyle değil mi..?

3- Devletin ve insanların hangi hukukla yönetiğinden belli olur. İşte buradan mes'eleyi çözebiliriz. Sözkonusu hukuk, İslam'ın helallerini haram; haramlarını da helal kılmıştır hem de resmen.

Mesela, Şeriat Hukuku "Zina Evi" açılmasına müsade etmez. Ama günümüz hukuku müsade ettiği gibi, "Olmaz" diyenleri de ibrişin kementle işini bitiriyor.

Önünüzü açtım şimdi karar verin.

ALI25

Kıdemli Üye
Birisi bu konuyu horlatmis ve konu basligindan gelelim hayirlisi ile insallah.

ALI25

Kıdemli Üye
Ülkemiz Darul İslammı?Yoksa.
Bu simdi o konu basligi ve bundaki o yanitlarda beni ister istemez de sasirtdi.

Cogunluk olarak da tiklamislar bu yaniti olarak da Darul Harp 32 40.00% sen ve senin gibiler ya bu darul harb i nedir bilmiyorsunuz yada bunu anlayip daha kavramamissizdir.

ALI25

Kıdemli Üye
Bu konuda 1 kac tane nik zikir edecegim ve onlarin o dediklerine bakmanizi isterim @Kaptan,bi husben,Tahsin Emin,ilim talebesi gibi kisiler suanda aklimda ilk kisiler olur.

ALI25

Kıdemli Üye
Ülkemiz Darul İslammı?
1.Bir ülke düsünün ki o islam ile idare edilmiyor?.

2.Onun basindaki o sahsiyet de islam devletinin halifesi de degil öyle degil mi?.

3.Devletin anayasasi seriat devletinin anayasasi da degil buda dogru mu?.

4.Sadece eskiden islam devleti olmak ile ve ona da darul islam denir mi?.

5.Bir ülke islam ile idare edilmiyorsa ona nasil darul islam diye denir mi?.

6.islamdaki seylerin bazisina yada bir kismina da olsa haram kildiklarini helal saymis ise ve de böyle diyorsa da buna darul islam denir mi?.

Suanda tek bu altine soruyu sormak ile yetiniyorum ve bilen var ise veya benim dedigim yalan yada yanlis ise buyursun hepsine birer cevap versin ve bizde bilelim biiznillah.

ALI25

Kıdemli Üye
Birde su aklima geldi istemeden de olsa acaba insanlarin icinde böyle de düsünen de olmus mu ve bundan da yola cikip illada darul islam mi demek istemisler ve onlarda acaba saniyorlar mi darul islam i disinda yasamak veya o gibi ülkede bulunmak ile de küfre mi gireceklerini mi saniyorlar ve sonra bazi böyle az seylerde olmasi ile de hic bir küfür olarak yönetilen o devlet darul islam mi olur.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Yeni bir kavram üretiyorum. Fıkıh kitaplarına alınabilir :)

DARUL AŞİKÛL CELLAD