Ülke çöküşe sürüklenmektedir.

KAFKAS

Kıdemli Üye
135268.jpg

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) yerel seçimlerde seçilen belediye eşbaşkanları, HDP Eş Genel Başkan Sezai Temelli’nin başkanlığında Diyarbakır’da toplandı. Seçim sonuçlarının ele alındığı toplantıda yapılan değerlendirmelerin ardından belediyelerin önümüzdeki dönem yerel yönetim stratejisi tartışılacak.

"ÜLKE ÇÖKÜŞE SÜRÜKLENMEKTEDİR"

Toplantının basına açık bölümünde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 31 Mart seçimlerinin tecrit ve açlık grevlerinden bağımsız bir süreç olmadığını ifade ederek, seçimi muhalefet açısından barış mücadelesi olarak nitelendirdi. Temelli, Dolmabahçe Mutabakatından bu yana hukuksuzluk ve adaletsizliğin hüküm sürdüğünü ifade ederek, “Ülkenin kaynakları çar çur edilmiştir. Bütün bir ülke yolsuzluğa, yoksulluğa mahkum edilmiştir. İktisadi, siyasi, toplumsal alanda karşı karşıya olduğumuz tablo budur. Türkiye 4 yıldır bir kriz girdabının içindedir. Bu girdap giderek tüm ülkeyi çöküşe sürüklemektedir. 31 Mart yerel seçimine giderken kampanya boyunca AKP-MHP bloğu ısrarla 4 yıldır süregeldiği hukuksuz nizamı, adaletsiz sürdürme gayretindedir. Bunu hayata geçirmek için de dünyada eşi benzeri görülmemiş bir şiddet kampanyası, bir hakaret kampanyası, bir zulüm kampanyası yürütmüşlerdir. Kaymakamı, Valisiyle, polisiyle bir iktidarın kampanyasına şahit olduk. Bu kampanya boyunca Cumhurbaşkanı nefret söylemine hizmet etti. Kürt düşmanlığı üzerinden ayrımcı, nefret söylemini dile getirerek bir şiddet kampanyasını sürdürdüklerini gördük. Tam da buna barışın diliyle ayrımcılığa, toplumsal bölünmeye karşı toplumsal barışı, demokrasiyi savunarak bunun karşısında bir kampanya var ettik” dedi.

"VESAYET SİSTEMİNİ SONLADIRMA ZAMANIDIR"

Ardından ittifakın önemine dikkat çeken Temelli, “Belki de önemlisi şudur; Toplumun bütün nefret söylemlerine, ötekileştirmeye rağmen yan yana gelebilmesidir. Kürtlerin, HDP’nin birleşenlerinin ve sizin mücadelenizle bunu başardık. Bununla gururlanıyoruz. Bunun diyeti olduğunu asla söylemeyeceğiz. Birlikte başardık, Türkiye halklarıyla, emekçileriyle, kadınlarıyla, gençleriyle bir araya gelerek büyük bir dönüşümün ilk adımlarını attık. Demokrasi ve barış mücadelesi dedik buna” dedi.

Temelli, “AKP iktidarı dönemince vesayetçi ve kayyımcı anlayış Türkiye’yi tecritleştiren zihniyettir. AKP’den önce de bu vesayet vardı. Belediyeciliği sadece hizmet alanına sıkıştıran ona da çok katı bir yol çizen anlayış vardı. Bu anlayışa son verme zamanıdır. Vesayet sistemini sonlandırma zamanıdır” ifadelerini kullandı.

Baskı rejiminin halkla bütünleşerek ortadan kaldırılacağını ifade eden Temelli, yerel yönetimlerin önemine dikkat çekti. Temelli, “Türkiye’yi bu baskı rejiminden kurtarabiliriz. Bunun bir ayağı kadın mücadelesidir. Eş Başkanlık sisteminden başlayarak eşit temsiliyeti yaşamın her alanında hayat bulduğu bir anlayıştır. İkinci ayağı emektir, bu bizim sınıfsal yaklaşımımızdır. Toplumsal emeğin iktidarını hayata geçirmek adına işçisiyle, esnafıyla, çiftçisiyle tüm mağdurların ortaklaşabileceği bir ayaktır. Bu da bizim açımızdan yok sayılamaz, görmezden gelinemez. Yerellerde hayata geçireceğimiz bu siyasi adım Türkiye’de de önemli dönüşümlere referans oluşturacaktır” dedi.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bu çöküşe sürüklenme sürecini durdurmak için; ak parti-mhp ittifakı yer ile yeksan edilmeli yerine,chp-saadet-hdp-iyi parti ittifakı iktidar yapılmalı:)

Son düzenleme:

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
bu çöküşe sürüklenme SÜRECİNİ durdurmak için tekrar apoya heyet gönderin, eşi ile görüşme izni verin, tekrar dolmabahçede dolmalar yeyin eeeeeyyy akpli kafkas!!!!

KAFKAS

Kıdemli Üye
Adamlar sizin ile strateji geliştiriyor Ey anti faşo patentli milli görüşçü redyellow:)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Adamlar yemiyor ,içmiyor stratejik müttefiklerinin derdi ile dertleniyor:)

cihangir islam‏Onaylanmış hesap @cihangirislam
Takip et@cihangirislam adlı kişiyi takip et
Daha fazla

cihangir islam Retweetledi: Nihat Behram

KHK’lı olmak seçme ve seçilme hakkını ortadan kaldırmaz. Kararın YSK’dan döneceğini zannediyorum.

cihangir islam ekledi,

Nihat Behram @nihatbehramoglu
Kars/Digor/Dağpınar'da HDP'li Eşbaşkan Ebubekir Erkmen %58 le seçiliyor, "KHK ihraçlı" diye…

12:24 - 6 Nis 2019

adams77

Kanalizasyoncu
korkmayın bir şey olmaz.

adams77

Kanalizasyoncu
Nasıl olmaz sırf vakıflara akıtılan para için 311 trilyon gibi bir meblağ daha diğer kalemler yok bu hesapta. hey yavrum hey nasıl olmaz? ne yiyip ne içecek bu kadar ak trol?

az sabretsinler merak etmeyin daha fazlası gelecek, topal ördek bunlar bir şey yapamayacaklar zaten ellerine yüzlerine bulaştıracaklar ve bir daha zaten cesaret bile edemeyecekler yönetmeye

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Adamlar yemiyor ,içmiyor stratejik müttefiklerinin derdi ile dertleniyor:)

KENDİNDEN OLMAYANIN DERDİYLE İLGİLENMEYEN gerçek müslüman mıdır???
KENDİNDEN OLMAYANA YAPILAN ZULME SUSMAK İSLAMİ midir?

Unutma; Bu ülke bir mesela 367 zulmünü yaşadı ve BİZ BU ZULME DE AKPNİN DERDİ, BİZE NE vs. DEMEDEN KARŞI ÇIKTIK!
AKP bizim stratejik müttefikimiz mi olmuştu?

İSLAMİ VE İNSANİ OLAN BUDUR!

Size de tavsiye ederim!

Bu arada o stratejik müttefik lafını bir daha ağzına alma, reisinizin stratejik müttefiklerini sıralarız, utanırsın :)
Tabi varsa!!!

KAFKAS

Kıdemli Üye
KENDİNDEN OLMAYANIN DERDİYLE İLGİLENMEYEN gerçek müslüman mıdır???
KENDİNDEN OLMAYANA YAPILAN ZULME SUSMAK İSLAMİ midir?

Unutma; Bu ülke bir mesela 367 zulmünü yaşadı ve BİZ BU ZULME DE AKPNİN DERDİ, BİZE NE vs. DEMEDEN KARŞI ÇIKTIK!
AKP bizim stratejik müttefikimiz mi olmuştu?

İSLAMİ VE İNSANİ OLAN BUDUR!

Size de tavsiye ederim!

Bu arada o stratejik müttefik lafını bir daha ağzına alma, reisinizin stratejik müttefiklerini sıralarız, utanırsın :)
Tabi varsa!!!
Bak yahu anti faşo ya:)Nasılda 367 diye havanda su dövüyor ,bak ben sana artı olarak 2010 yetmez ama evet referandumunu da ilave edeyim?Nasıl işine gelir mi!Bence gelmez ......Neden diye sormadan söyleyelim! O zaman Erbakan vardı!!!!!!!!!!!!!

Erbakan sağken o zaman ki terör uzantısı parti ile ittifak yapmayı bilmiyor muydu!Erbakan sağken seçim barajı yok muydu?Chp ile ittifak yapmayı mı unuttu!Adıyaman ,Urfa da Erbakan sağken yerel seçimler yapılmadı mı!Erbakan isteseydi bu yerlerde biz Ak partiye karşı aday göstereceğiz ,siz göstermeyin güçlerimizi birleştirelim ,gelin ittifak yapalım!Şimdiki gibi ittifak yapsalardı.Terör uzantısı parti yönetimi koşa koşa destek verirdi!Erbakan ne olursa olsun meclise girelim gerekirse,terör uzantısı parti ile bile mecliste Erdoğan a karşı ittifak mı yaparız dedi!

Geç bu işleri Red ,bunların hepsi patentli milli görüş partinin genel başkanı Karamollaoğlu ve avanesinin stratejik müttefiklik ilişkisinin eseri!Cihangir İslam senin vekilin Hdp barajı geçsin diye çırpınacak,vekil adayın dediğin yerde kürdistan kurulacak diyecek ,genel başkanın Erdoğan ı Barzani referandumuna engel oldu diye eleştirenlere elimizden bu kadar geliyor ,üzgünüz diyecek!Sen buna islami-insanı kılıf uyduracaksın!Al tavsiyen sende kalsın!

ihvanistanbul

AkhenAton
@KAFKAS sadece meraktan bir soru sormak istiyorum. Yarın bir gün olurda ak parti yine çözüm süreci benzeri bir sürece meylederse, ypg/pkk yada hdpye karşı söylemlerini yumuşatırsa ak partililiğini askıya alacakmısın? Yoksa tam destek demeye devam edecek misin?

KAFKAS

Kıdemli Üye
@KAFKAS sadece meraktan bir soru sormak istiyorum. Yarın bir gün olurda ak parti yine çözüm süreci benzeri bir sürece meylederse, ypg/pkk yada hdpye karşı söylemlerini yumuşatırsa ak partililiğini askıya alacakmısın? Yoksa tam destek demeye devam edecek misin?
Bu saatten sonra benzeri diye ifade edebileceğin durumun tek karşılığı Hdp nin pkk ya karşı açık tavır alması,tamamen siyasi arenaya kendini adapte ederse ki,en azından benim müspet bakabileceğim kötünün iyisi bir durum!Hdp-pkk bağlantısı yok olmadıktan sonra, şu haldeki bir hdp ile dediğin ya da benzeri bir süreçi zerre mümkün görmüyorum!Es kaza nasıl olacak ortada bir mhp ile 4.5 yıllık ittifak şartı mevzusu varken lakin buna rağmen ihtimal dahi vermediğim dediğin gibi bir durum olursa!Emekliliğimi isterim.Siyaseten kim ne yapmış ne etmiş umurumda olmaz!

Dipnot olarak mevzudan bağımsız şunu da ifade edeyim 2002 seçimlerinde Mhp ye oy vermiştim.Yani Erdoğan ı iktidara taşıyan seçmenlerden biri değildim o zaman!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

hdpye sarılmaktan bıkmadınız değil mi?

:)

A diyorsun hdp diyor, soğan diyorsun hdp diyor, benzin 7 lira olmuş diyorsun hdp diyorlar :)

Hayır işin ilginci akp hdp ile kanka değildi, hiç olmamış gibi davranıyorlar :)

HDPYE sadece son iki yılda 180 MİLYON lira para aktaran saadetti zaten :)

Yahu bırakın şu ikiyüzlülüğü!

Bugün mhp ile kankasınız, hdp hdp diyorsunuz.

Yarın mhp ile kavga edin hdp yine sizin en iyi kankanız olur.

SİZ BUSUNUZ!

Koltuğunuz için dün size pkkdan daha tehlikeli diyenlerle kolkolasınız, tiynetiniz bu işte sizin!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Verdiği cevaba asla inanmıyorum.
MHPYE oy verdim diyor mesela, mhpye oy veren birisi kendilerine ZÜRRİYETSİZ diyen birini, MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALDIM DİYEN birini, ANDIMIZI YASAKLAYAN BİRİNİ nasıl bu kadar savunabalir???

(ha milliyetciliği övmüyorum, andımızı övmüyorum, MHPYE OY VERMİŞTİM dediği için bunları yazdım, İNANMIYORUM yani)

Bunlar bazen mhye oy vermiştim der, bazen milli görüşcüydüm der, 2002 de refah partiliydim der ama canla başla akpnin yanlışlarını savunmaya devam ederler.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Adıyaman ,Urfa da Erbakan sağken yerel seçimler yapılmadı mı!Erbakan isteseydi bu yerlerde biz Ak partiye karşı aday göstereceğiz ,siz göstermeyin güçlerimizi birleştirelim ,gelin ittifak yapalım!Şimdiki gibi ittifak yapsalardı.!

Temel Karamollaoğlunun; Saadet Partisinin buralarda hdpye "biz aday göstereceğiz, siz göstermeyin" dediğini ispatlamazsan yeryüzünün en büyük müfterisisin ak kafkas!

Kendi kafanızdan senaryolar kurup iftirayı atıyorsunuz.

YAHU AHİRET VAR AHİRET!
ALLAHDAN KORKUN BE!
KULDAN UTANIN BE!

Saadet GÜNLER ÖNCE adayını açıklamış, aslanlar gibi 1389 belediyenin tümünde aday çıkartıyoruz, SEÇİMLERE TEK BAŞIMIZA GİDİYORUZ demiş, SAADETİN İRADESİNİN, TALEBİNİN DIŞINDA birileri saadet adayına destek vermiş.
Ne yapacaktı saadet; NAYIRRRRR, AK YANDAŞLAR BİZE SUÇLAMA YAPAR; DESTEK İSTEMEYİZZZZ deyip destek vereceğiz diyenleri vuracak mıydı?
ÇAMURLAŞMAYIN!

KAFKAS

Kıdemli Üye
hdpye sarılmaktan bıkmadınız değil mi?

:)
Anti faşo:)Hdp parti yönetimi babasının hayrına size destek veriyor öyle değil mi!Cihangir İslam ve genel Başkanın Hdp ile ilgili söylemlerini görüyorsun ama sarılan biz oluyoruz !Sıkılmadan mecliste bile Erdoğan a karşı İTTİFAK yaparız diyecek seviyeye inmişsiniz gelmiş bir de masal anlatıyorsun!

Hayır işin ilginci akp hdp ile kanka değildi, hiç olmamış gibi davranıyorlar :)

HDPYE sadece son iki yılda 180 MİLYON lira para aktaran saadetti zaten :)

Yahu bırakın şu ikiyüzlülüğü!
Önce meclise sokmak için vekilin propaganda yapsın!CİHANGİR İSLAM,sonra genel başkanın KARAMOLLAOĞLU mecliste bile ittifak yaparız desin!Ama parayı aktaran biz olalım!Yemezler canım benim!

Bugün mhp ile kankasınız, hdp hdp diyorsunuz.

Yarın mhp ile kavga edin hdp yine sizin en iyi kankanız olur.

SİZ BUSUNUZ!

Koltuğunuz için dün size pkkdan daha tehlikeli diyenlerle kolkolasınız, tiynetiniz bu işte sizin!
Ha ha ha:)Bugün mhp ile kankaymışız canım ya:)Siz kim ile kankasınız!Chp-hdp:)Cinsi cinsine çeker derler!Tiynetten bahseden anti faşo:)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Verdiği cevaba asla inanmıyorum.
MHPYE oy verdim diyor mesela, mhpye oy veren birisi kendilerine ZÜRRİYETSİZ diyen birini, MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALDIM DİYEN birini, ANDIMIZI YASAKLAYAN BİRİNİ nasıl bu kadar savunabalir???

(ha milliyetciliği övmüyorum, andımızı övmüyorum, MHPYE OY VERMİŞTİM dediği için bunları yazdım, İNANMIYORUM yani)

Bunlar bazen mhye oy vermiştim der, bazen milli görüşcüydüm der, 2002 de refah partiliydim der ama canla başla akpnin yanlışlarını savunmaya devam ederler.
Senin kafan 2 dünya anti faşo !Ayranı az iç biraz:)Ayran bile sen de kafa yapıyor!Sen inansan ne olur!İnanmasan ne olur!Partizan olduğun ortada kendi kafanı bana ihale etme boş yere.Zulüm 1453 de başladı diyenler ile ittifak yapıyor.Mhp şunu dedi diyor!28 şubatta bacılarını yerlerde sürükleyenler ile ittifak yapıyor zürriyetten dem vuruyor!Ne zaman çıktım buraya siyasi kimlik olarak milli görüşçüyüm,ülkücüyüm,v.s.. siyasi alt kimlik koydum bu forumda!Boş konuşuyorsun boş, Ak parti kurulana kadar Refah partili olanların %90 ı artık Ak partiye oy veriyor.Sen hala boş beşik salla 17 yıldır:)Sen git size neler neler diyenler ile hem hal ol!

KAFKAS

Kıdemli Üye
Temel Karamollaoğlunun; Saadet Partisinin buralarda hdpye "biz aday göstereceğiz, siz göstermeyin" dediğini ispatlamazsan yeryüzünün en büyük müfterisisin ak kafkas!

Kendi kafanızdan senaryolar kurup iftirayı atıyorsunuz.

YAHU AHİRET VAR AHİRET!
ALLAHDAN KORKUN BE!
KULDAN UTANIN BE!

Saadet GÜNLER ÖNCE adayını açıklamış, aslanlar gibi 1389 belediyenin tümünde aday çıkartıyoruz, SEÇİMLERE TEK BAŞIMIZA GİDİYORUZ demiş, SAADETİN İRADESİNİN, TALEBİNİN DIŞINDA birileri saadet adayına destek vermiş.
Ne yapacaktı saadet; NAYIRRRRR, AK YANDAŞLAR BİZE SUÇLAMA YAPAR; DESTEK İSTEMEYİZZZZ deyip destek vereceğiz diyenleri vuracak mıydı?
ÇAMURLAŞMAYIN!
59 yaşıma geldim diyorsun!Torun torba sahibi adamsın!Hala ipe un sermek için dam üstünde saksağan vur beline kazmayı edalarıyla ortalarda sıkılmadan dolanıyorsun!Saadet partisi Kürdistan ı tanıyacak konu başlığında da aynı kıvırma teknikleri ile havanda su dövdün ,gelmiş gene sıkılmadan ,yüzün kızarmadan ahkam kesiyorsun!Deve kuşu misali şu kafanız bu saatten sonra nasıl kumdan çıkar bilmiyorum!
Hala utanmadan bunu yazabiliyorsun!Nasıl bir darı ambarıdır ki açlığınızın sonu gelmiyor birader!Şuraya kaç tane konu başlığı açtım bu yaptığınız kirli ittifakın belgesi!Ulen Öcalan kapı kapı saadet e oy isteyecek adam mı da gelmiş Karamollaoğlu şöyle mi demiş böyle mi demiş diye demogoji yapıyorsun!

YAHU AHİRET VAR AHİRET!
ALLAHDAN KORKUN BE!
KULDAN UTANIN BE!
Gerçekten öyle bir hassasiyetiniz varsa ,tebrik ediyorum!

ÇAMURLAŞMAYIN!
Neymiş adayını günler önceden açıklamış:)Hadi ya:)Hala iradesinin dışında ,talebinin dışında diyor ya ,red,güldürme kendine:)Hala birileri diyor!Bak birader !Hdp parti yönetimi babasının hayrına,çıkıp Saadeti destekliyoruz demiyor:)Saadet partisi de boşuna Hdp parti yönetimine verdiği destekten dolayı teşekkür etmiyor!İl başkan adaylarınız da boşuna biz adalette birleşenler ittifakıyız demiyor:)Şurada hala ısrar ve inatla hdp seçmeni üzerinden manipülasyon yapma boş yere!Hdp yönetimine rağmen Hdp seçmeninden oy istemek farklı bir olay!Hdp yönetiminin alenen destek vermesi ile hdp parti yönetiminin kendi seçmenini bilinçli bir şekilde ve Saadet Partisinden karşılığını görerek yönlendirmesi neticesinde ,hdp seçmeninin, Saadet partisine oy vermesi farklı bir olay!Biraz beyin organı ile düşünen gayet rahat anlıyor mevzuyu!