“Uğur Süleyman İçin Dua Edelim”

• Konbuyu başlatan Kaçak
  • Başlangıç tarihi
K

Kaçak

Guest

19721.jpg

Bugünkü köşesinde Mavi Marmara baskınında ağır yaralanan ve o günden beridir komada bulunan Uğur Süleyman Söylemez'i hatırlatan Hakan Albayrak, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatmakta olan Söylemez kardeşimiz için duaya çağırdı:
Uğur Süleyman Söylemez'in kalbi
Hakan Albayrak / Yeni Şafak
İsrailli korsanların Mavi Marmara'ya saldırısında ağır yaralanan Uğur Süleyman Söylemez o gün bugündür komada.
Dörtbuçuk aydır Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatıyor.
Dün, Eyüp Gökhan Özekin ve İngiltere'den Pervin Yakup (Paveen Yaqub) kardeşimizle kendisini görmeye gittik.
Yüzünden nur akıyordu.
Huzurlu bir hali vardı.
Rüyasında melekleri görüyor gibi...
* * *
Geçenlerde kalp atışları çok hızlanmış.
Doktorlar kalp krizinden endişe etmişler.
Tıbbi tedbirler durumunu düzeltmeye yetmemiş.
Derken, Süleyman ağabeyin yanından hiç ayrılmayan saygıdeğer eşi, CD çalara bir Kur'an CD'si koyup düğmeye basmış... ve Süleyman ağabeyin kalbi normale dönmüş.
Kur'an'ın mü'minler için şifa olduğunu belirten âyeti hatırlattı, yenge hanım.
Amennâ.
* * *
Uğur Süleyman Söylemez için dua edelim.
22885.jpg

_Berceste_

bir tutam delilik...
Rabbim acil sifa versin.insALLAH en yakin zamanda eski sagligina kavusur ve hayir islerine devam eder.

ziruh

Kıdemli Üye
Allah acil şifalar versin

Şafii ismi şerifiyle tecelli etsin inşallah...

ıtri

Üye
Allah hakkında hayır neyse onu versin inşaalah.
Yaşatan ve öldüren o dur.
Yaşaması mı, ahir aleme gitmesi mi hayırdır, Rabbim bilir.
Günahlarını affetsin, yaptığı fedakarlığında mükafatını versin inşaalah.

girdap

Ordinaryus
Allah şifa versin..

ibrahimi

Has Uşak
Allah acil şifalar versin Ya Rabbi.Ne mutlu onlar gibi olabilenlere...

eylül

Veled-i kalbî
kalben diri olabilmek...

Rabbim cennetine layık görsün, güzelliği ondan esirgemesin.

Akıbeti hayr ola...

K

Kaçak

Guest
O baştan ayağa Filistin oldu!
Ankara'dan Mavi Marmara gazisi aktivist Uğur Süleyman Söylemez'in eşi ile konuştuk. Uğur Süleyman Bey hala tedavi görüyor.

23906.jpg

03 Şubat 2011 Perşembe 17:17
Birçok ideali vardı. Bunlardan biri de mazlum Filistin halkına yardım edebilmekti. Bunun için yola çıktı. Ve o yolundan dönmeyen olarak evine döndü. Şu an hala aynı yolda mücadele vermeye devam ediyor. Onunla birlikte ailesi de sabır sınavı veriyor. 8 aydır yattığı hastaneden yapılacak bir şey olmadığı için taburcu edildi. Evinde ailesi tarafından bakılıyor. Dönüş sürecinde yaşadıklarını eşi Tuba Hanıma sordum.
Lütfen dualarınızda unutmayın
Öncelikle şunu söylemek isterim. Allaha şükür hiçbir isteğimiz, ihtiyacımız yoktur. Tek bir şey harici DUA… Bu doğrultuda gündemde kalmasını istiyorum Süleyman Beyin. İnsanlar unutmasınlar dualarını ulaştırsınlar bize.

23907.jpg

Bizim yaşadıklarımız tüm insanlar tarafından bilinsin, acılarımızın an be an taptaze kaldığı. Diğer yaralılar iyileşti, normal yaşantılarına bazı eksikliklerle de olsa devam ediyorlar. Biz ise onunla her an İsrail’in yaptığı zulmü yaşıyoruz. Unutmamıza imkân yok, yanı başımızda bir abide gibi duruyor. Eşimin unutulmamasını isteme sebebim ne odur, ne de bizim yaşadıklarımız. Bizim yaşadıklarımız nezdinde Filistin'in durumunun bilinmesi gündemde tutulmasıdır. Çünkü Süleyman Bey de bunun için yola çıkmıştı. Hala o yolda yürümeye devam ediyor.
Filistin evlerinden bir ev
Gitmeden önce şöyle konuşmuştuk. O gidecek, görecek ve Filistin’in durumunu bize anlatacaktı. Sözünü tuttu, hem de fazlasıyla. Gitti yaşadı ve Filistin’i buraya getirdi. Şimdi ben de Filistinli oldum. Evimiz de Filistin’deki sıradan evlerden biri oldu. İsrail zulmü bizim evimizde de yaşanıyor.
Bu olaydan önce boykotlar yapar, protesto mitinglerine, eylemlere katılırdık. Ve yapabileceğimiz her şeyi yaptık zanneder evimize gönül rahatlığıyla dönerdik. Yapmamışız. Meğerse biz Filistin’i hiç anlayamamış, destekleyememişiz. Bunu yazık ki bugün anlıyorum.
Protestolar mitingler yapılıyor. Sonra herkes kendi hayatına dünyasına dönüyor, her şeyi unutuyor. Oysa biz şimdi acıyı zulmü yaşamaya devam ediyoruz. Öncesinde hammışım şimdi piştiğimi anlıyorum. İnsanları daha iyi tanıdım. Hatta kendimi daha iyi tanıdım.

23908.jpg

Dünyanın her tarafından ve Türkiye’den ziyarete geliyorlar.
Filistin’den İsmail Haniye’nin yardımcıları geldi. 8 ayda ilk duyduğum anda dahi hiç ağlamamıştım. İlk defa Filistin’den gelenlerle birlikte ağladım. Çünkü onlarla aynı acıları yaşıyorduk. Filistin’de bu durumda olan binlercesi var dediler. Ben onların acısına onlarsa benim acıma ağlıyordu. İsmail Haniye’nin imzasını taşıyan Filistin kaşkolünü eşimin başucuna astım.
Sekiz ay öncesine kadar ben eşime Allahın emanetiydim, şimdi ise o bana Allahın emaneti. O benim için çok kıymetli. Her gün şükrediyorum.
Başka soru yöneltmeye cesaret edemedim. Bu atmosferde soruların ne anlamı vardı ki… Tuba hanımın gözlerindeki ifadeden ve dimdik duruşundan, şükründen her şey okunuyor. Tuba hanım başlı başına, sinmemiş bir mücadele eri olarak, örnek teşkil ediyor.

Özlem Şahin Ermiş sordu

ummuhan

Kıdemli Üye
Rabbim "iyilikler yaz başımıza, hayırlar çıkar karşımıza" diyen Gönenli Mehmed efendinin duası ile dua ediyorum...