Uçakan: Eskiden ayı oynatırlardı şimdi 'ivedikler' oynuyor

ismail

Yeni
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Tepkime puanı
2,063
Puanları
0
Yaş
44


Sanatla alakası olmayan insanların çektiği filmlerin izleyici rekoru kırmasına anlam veremeyen yönetmen Mesut Uçakan, "Eskiden def çalarak ayı oynatırlardı. Şimdi Recep İvedik gibi kıllı adamlar oynuyor. Hasılat rekorları kırıyor. Bu nasıl iş anlamıyorum" diye konuştu.Ünlü yönetmen Mesut Uçakan, sanatla uzaktan veya yakından ilgisi olmayan dizi ve filmlerin, toplumda ahlaki çöküntüye neden olduğunu savundu. Uçakan, vatandaşların da görsel saldırılara karşı haklı bir duruş sergilediğini fakat yetersiz kaldığını belirtti.
Yıllarca bu konularda harekete geçilmediğinden yakınan Uçakan, başka alanlara milyarlar akıtılırken, toplumda tepki çeken 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinin karşısına istenildiği gibi ikinci bir 'Muhteşem Yüzyıl' filminin çıkartılmadığını vurguladı. Uçakan, "Eskiden def çalarak ayı oynatırlardı. Şimdi Recep İvedik gibi kıllı adamlar oynuyor. Sanatla hiç bir ilgisi olmayan seri filmler çekiyor ve hasılat rekorları kırıyor. Bu nasıl oluyor anlamıyorum" diye konuştu.
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adana Şubesi'nin davetlisi olarak kente gelen Mesut Uçakan, Muhteşem Yüzyıl dizisinden önce de sinemada çok büyük olayların olduğunu kaydederek, şunları kaydetti: "Recep İvedik gibi son derece içi boşaltılmış, hem sinema, hem de fikir ve haya adına berbat bir film bile gelmiş geçmiş en büyük hasılat rekorları kırdı. Ama sustuk. Çok daha gerilere gittiğimiz zaman pek çok örnek karşımıza çıkar. Sinema ve televizyon oluk oluk bizim yatak odalarımıza kadar girdi. Sadece günümüzdeki gençliği değil, bizleri; koca bir nesli aldı götürdü. Sustuk."


YENİ ŞAFAK
 
Üst