Ucak kazasi degil, cinayet | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Ucak kazasi degil, cinayet

kilicarslan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Mar 2013
Mesajlar
4,054
Puanları
48
Dün , Alman hava sirketine ait bir ucak Fransa Alpleri üzerinde düsmüs ve 150 kisi yasamini yitirmisti.

Kara kutunun bulunmasinin ardindan yürütülen sorusturmada ulasilan ilk bulgulara göre , Kaptan Pilot ucus kabininden disari cikmis ve geri geldiginde kapiya defalarca vurmasina ragmen kapi yardimci pilot tarafindan iceriden acilmamisti.

Bu durumda akla ilk gelen yardimci pilotun uyudugu veya kalb krizi gecirmis olabilecegiydi.

Ancak bu gün sorusturmayi yöneten savcinin yaptigi aciklamaya göre;
yadimci pilot , kaptan pilotun kabinden cikmasini firsat bilerek, inis moduna gectigi ve ucagi 10.000 fit den 7000 fite kadar indirdigi , ve bu yükseklikte ucagin alp daglarina carpti , ve yardimci pilotun carpismaya kadar nefes aldigi ortaya cikti.

Yine savcinin yaptigi aciklamaya göre. " öyle görülüyorki yardimci pilot, kasitli olarak ucagi inise gecirdi ve düsürdü".

ikinci kutunun aranmasina devam ediliyormus, karsilastirmadan sonra ilk ulasilan bulgularin dogrulugu netlik kazanacakmis.
 

kilicarslan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Mar 2013
Mesajlar
4,054
Puanları
48
kaza ile ilgili ulaşılan bulgular şüphe uyandırıyor.

Şimdide Pilotun o gün aslında raporlu olduğu , ve rapor kağıdının yırtılmış olarak evde bulunduğu haberi geldi. Pilot intihar mektubuna benze bir şeyde bırakmamış geride.

Yine şüphe uyandıran şey, pilotun uçağı düşüşe geçirmesinden sonra hiç bir şekilde tek kelime etmemiş olması, dışardan birisi kabin kapısına vuruyor, ne hikmetse ne dışardaki " hans, kapıyı sç, yada niye açmıyorsun diye tek kelime ermiyor.. nede pilot kendisi " şundan bundan dolayı uçağı düşürüyorum" demiyor.
 
Üst