Twitter'ı alt üst eden Türk, ünlüleri üzdü

Dergaz

Profesör
LONDRA (CİHAN)- Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da üyelere kendisini takip ettirecek bir yöntem bulan Bora Kırca isimli bir Türk, birçok ünlünün takip edilmesine engel oldu. Twitter'ın bu hatayı düzeltmek için sisteme müdahale ettiği sırada Twitter'da kendisini hiç kimsenin takip etmediğini gören ünlüler şoke oldu.

Daily Telegraph gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre bu durumdan etkilenenler arasında Oprah Winfrew, Justin Bieber, Ashton Kutcher ve Demi Moore ünlüler de yer aldı. Justin Bieber, sitenin tekrar onarılmasının ardından, "Sabah kalktığımda Twitter'in hecklendiğini gördüm." notunu düştü.

Diğer ünlülerden Ashton Kutcher ise Twitter sitesinin hecklenmesiyle ilgili şunları yazdı: "Twitter Türkler tarafından hecklenmiş. Şu anda beni takip eden kişi sayısı sıfır. " Stephen Fry da, "Normalde beni daha fazla takip eden kişi vardı." diye yazdı.

Twitter şirketi söz konusu hatanın düzeltildiğini duyurdu. Twitter dünyaca ünlü birçok yıldızın hayranları tarafından an be an takip edilmesini sağlıyor. Kırca'nın bulduğu yöntemle sıradan vatandaşlar da ünlüleri, kendilerini takip etmeye zorlayabiliyordu.
(CİHAN)