Twitter yenilendi

Dergaz

Profesör
Katılım
31 Ara 2007
Mesajlar
1,685
Tepkime puanı
28
Puanları
0
Yaş
37
Konum
Ne fark eder ki
Dünyada yaklaşık 160 milyon kullanıcıya sahip sosyal paylaşım sitesi Twitter.com yenilendi.

San Francisco'da düzenlenen basın toplantısında Twitter'ın kurucusu (CEO) Evan Williams, yenilikleri tanıttı. Bugün sadece küçük bir kullanıcı kesimine açılan yeni Twitter.com, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılarda aktif hale gelecek. Ön gösterim süresince kullanıcılara eski ve yeni versiyon arasında seçme şansı sunacak olan Twitter, daha sonra olduğu gibi yeni versiyonu kullanıyor olacak.

VİDEO İZLENEBİLECEK

Twitter.com sunacağı yeni tasarımın yanında resim, video gibi içerikleri de arayüzünden görüntülüyor olacak. Twitter iPad uygulamasını kullananların aslında biraz olsun aşina oldukları bu kullanım ile Twitter'ın sol kolonunda tweetleri görüntülerken, sağ kolonunda tweetin içeriğindeki videoyu izlemek mümkün olacak. Bu özelliği uygulayabilmek için Twitter.com önde gelen birçok içerik paylaşım servisi ile işbirliğine gitmiş. Bu şirketlerden bazıları Dailybooth, DeviantArt, Etsy, Flickr, Justin.TV, Kickstarter, Kiva, Photozou, Plixi, Twitgoo, TwitPic, Twitvid, USTREAM, Vimeo, Yfrog, ve YouTube.

MİNİ PROFİL ÖZELLİĞİ EKLENDİ

Tweetin üzerine tıklandığında gönderen kullanıcının diğer tweetleri, haritada gönderildiği konum, tweete yapılan reply'lar gibi bilgiler görüntülenecek. Twitter yeni versiyonuyla birlikte "mini profil" adını verdiği özelliği de devreye aldı. Bu özellikle birlikte artık kullanıcı adlarının üzerine tıklandığında kullanıcının bilgileri görüntülenebilecek. Toplantıda ayrıca Twitter'ın mobil kullanıcı sayısının yüzde 250 arttığını açıklayan Williams, günde gerçekleşen 370 bin yeni üye kaydının yüzde 16'sının mobil cihazlar üzerinden yapıldığı kaydedildi.

AA
 
Üst