Tweetçi Paraleller HDP’ye Çalışıyor | Sayfa 3 | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Tweetçi Paraleller HDP’ye Çalışıyor

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,065
Puanları
83
HDP Lİ ŞAHİN ALPAYDAN BİR GARİP AÇIKLAMA ,haberi yapan samanyolu.com:)Netice de bir Ahmet Kurucan,Abdullah Abdülkadiroğlu, v.s.. değil!!!:)

 

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Pensilvanya’dan HDP’ye destek talimatı

Pensilvanya, 7 Haziran seçimi öncesi, Avrupa’daki 2.7 milyon gurbetçi oyu HDP’ye yönlendirmek için harekete geçti.

Türkiye’de darbe yapmak isteyen paralel yapı, gurbetçilerin oylarını HDP’ye vermesi için uğraşıyor. Gurbetçilerin kapısını çalan şer odakları, “oylarınızı HDP’ye verin” diyor.

Paralel yapının 7 Haziran seçimleri öncesi Avrupa planı deşifre oldu. Yurtdışında 2 milyon 722 bin seçmenin bulunmasından hareket eden paralel yapı gözünü gurbetçilerin oyuna dikti. Paralel yapı yurtdışında yaşayan özellikle Kürt kökenli vatandaşlara oyunuzu AK Parti’ye değil HDP’ye verin kampanyası başlattı. AK Parti aleyhine kara propaganda yapan paralel yapı bu amaçla Avrupa’daki dernekler ve birçok sivil toplum kuruluşunun kapısını çalıp şer ittifakı teklif etti. Paralel yapının bu tutumu gurbetçileri isyan ettirdi.

BÖLGEDEKİ KÜRTLERE ULAŞTILAR

Avrupa’daki etkili STK’lar “Paralel yapı elemanları geceli gündüzlü çalışma kararı aldı. Amaçları, Kürtlerin AK Parti’ye değil, HDP’ye oy vermelerini sağlamak ve HDP’nin barajı geçerek AK Parti’nin elde edeceği milletvekili sayısını düşürmek. Böylece yeni anayasa ve başkanlık sistemini engellemek.”

ERMENİLERLE İTTİFAK KURDULAR

Paralel yapı Avrupa’daki faaliyetleri kapsamında, diasporadaki Kürtler ve ulusalcı Türkler ile AK Parti karşıtlığı noktasında birleşti. Paralel yapı Yahudilerin en büyük lobisi olan AİPAC’in yanı sıra Ermeni, Rum ve Yahudi lobileri ile bağlantıya geçti. Ermeniler ile sözde soykırım iddialarıyla, Yahudiler ile ‘Mavi Marmara’ olayında, Kıbrıs ve Ege meselesinde ise Rumlar ile anlaştı.

ÇİPRAS’A BENZETİYORLAR

Paralel yapı, Demirtaş’ı Aleksis Çipras’a benzeterek gurbetçileri etkilemenin peşinde.

http://www.medyagundem.com/pensilvanyadan-hdpye-destek-talimati/
 

elcevaz13

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
17 Şub 2008
Mesajlar
1,472
Puanları
38
Yaş
37
Web sitesi
www.herkul.org
Evet ittifakı gördük cumhurbaşkanlığı seçiminde bağlısı olduğunuz hareketin ne kadar sözde objektif bakış açısı ile hareket ettiğini mesele yolsuzluk olsaydı gerçekten bir gram içim sızlamazdı,samanyolu com da bir tane olumsuz chp yazısı bul
Tutuklama kararı bulunan Macit Özcan'ın avukatı da 'paralel'e sarıldıhttp://www.samanyoluhaber.com/tutuklama-karari-bulunan-macit-ozcan-in/1096226/
İhale yolsuzluğu operasyonunda 35 kişi adliye sevk edildi, Özcan aranıyorhttp://www.samanyoluhaber.com/ihale-yolsuzlugu-operasyonunda-35-kisi/1095045/
 

elcevaz13

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
17 Şub 2008
Mesajlar
1,472
Puanları
38
Yaş
37
Web sitesi
www.herkul.org
Evet ittifakı gördük cumhurbaşkanlığı seçiminde bağlısı olduğunuz hareketin ne kadar sözde objektif bakış açısı ile hareket ettiğini mesele yolsuzluk olsaydı gerçekten bir gram içim sızlamazdı,samanyolu com da bir tane olumsuz chp yazısı bul
CHP'Lİ Kızılkan'ın Tuzla yolsuzluk iddiaları sürüyor
27 Mar 2014 17:37CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Ekber Kızılkan: “Tuzla Belediyesinde planlar yapılmadan iyi arazileri kendilerine geçirdiler” iddiasında bulundu.CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Ekber Kızılkan, geçtiğimiz günlerde Tuzla’da 4 senedir yapımı devam eden “Şelale Park” proje alanına on binlerce kamyon hafriyat döküldüğünü, belediye kayıtlarına girmeyen bu dökümden ‘’milyonlarca liralık vurgun’’ yapıldığını ve sırf döküm sebebi ile projenin 4 yıl devam ettirildiğini ve maliye hazinesine ait 57 dönümlük arazisine kaçak inşaatlar yapıldığını iddia etmişti.CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Ekber Kızılkan, bu kez de görevleri süresince Tuzla Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Çabuk’un ve yakınlarının Şifa mahallesindeki arsaları topladıklarını iddia etti.CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Ekber Kızılkan yaptığı açıklamada Tuzla belediyesinde 2009 yılında meclis üyesi olarak meclise giren ve daha sonra idari başkan yardımcılığına atanan Ahmet Çabuk hakkında görevde bulunduğu 5 yıl içerisinde yakınlarına imtiyazlar sağladığını söyledi. Ali Ekber Kızılkan, “Çabuk ailesinin Tuzla Şifa mahallesi’nde çok sayıda gayrimenkul edindi. Çabuk ailesinin 2009 seçim öncesi mal varlıkları ile bugünkü mal varlıkları arasında uçurum olduğu bu durumun parti tabanından ve bölge halkı tarafından bilindiği öğrenildi. Bu olaylar nedeni ile Ahmet Çabuk’un çevresinde ve partisinde çok büyük tepki gördüğü, vatandaşların yüzüne bakamayıp bu nedenle de partisinin seçim çalışmalarına katılamadığı belirtildi.” Dedi


www.emlaksergisi.com
http://www.samanyoluhaber.com/emlak/CHPLI-Kizilkanin-Tuzla-yolsuzluk-iddialari-suruyor/1045307/


 

elcevaz13

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
17 Şub 2008
Mesajlar
1,472
Puanları
38
Yaş
37
Web sitesi
www.herkul.org
CHP’li belediye, katlettiği ağaçlarla hayır yapacakmış!


28 Kasım 2014, Cuma
Yalova'da Tonami Meydanı'nda yapılacak köprülü kavşak projesi kapsamında Yalova Belediyesi tarafından kesilen ağaçlar, belediye ekipleri tarafından sabah erken saatlerden itibaren kaldırılarak, depoya götürüldü. Belediye yetkilileri bu ağaçların, yardıma muhtaç ailelere ve doğalgaz kullanmayan belediye personeline yakacak olarak verileceğin söyledi. Ağaç kesiminin katliam olduğunu söyleyen çevreciler, bunu protesto ederek dün Yalova Belediyesi'ne siyah çelenk bırakmıştı.

PaylaşTweetlePaylaşGönderYazdır


A
A


Tonami Meydanı'nda yapılacak köprülü kavşak nedeniyle, büyük çoğunluğu çınarlardan oluşan 158 ağacın CHP'li Belediye tarafından kesilmesi, tartışmaya neden oldu. Yalova'da dün başlayanağaçların kesimi tamamlandı. Belediye ekipleri, kesimi tamamlanan ağaçları iş makinaları ile kaldırarak, belediyenin İkmal ve Bakım Müdürlüğü depolarına götürdü.

Sabahın erken saatlerinde başlayan çalışmalar nedeniyle trafik akışı zaman zaman tek şeritten verildi. Yalova Belediyesi yetkilileri, kesilen ağaçların, belirlenecek yardıma muhtaç insanlara ve doğalgaz kullanmayan belediye personeline yakacak olarak dağıtılacağını bildirdiler.
BELEDİYEYE SİYAH ÇELENK
Dün ağaç kesiminin ardından Yalova Platformu üyeleri karara tepki göstererek belediye binası önüne siyah çelenk bıraktı.
Burada grup adına konuşan avukat Zeki Öçal, "Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, seçimlerden kısa bir süre önce Atatürk'ün Yürüyen Köşkü'nün 50 metre yanında kesilmiş bir kavak ağacının önünde poz verip olayı kınadığını ve bir ağaç katliamı olduğunu söylemişti" hatırlatmasında bulundu.
(DHA)

http://www.zaman.com.tr/gundem_chpli-belediye-katlettigi-agaclarla-hayir-yapacakmis_2260783.html
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,065
Puanları
83
CHP'Lİ Kızılkan'ın Tuzla yolsuzluk iddiaları sürüyor


27 Mar 2014 17:37CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Ekber Kızılkan: “Tuzla Belediyesinde planlar yapılmadan iyi arazileri kendilerine geçirdiler” iddiasında bulundu.
CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Ekber Kızılkan, geçtiğimiz günlerde Tuzla’da 4 senedir yapımı devam eden “Şelale Park” proje alanına on binlerce kamyon hafriyat döküldüğünü, belediye kayıtlarına girmeyen bu dökümden ‘’milyonlarca liralık vurgun’’ yapıldığını ve sırf döküm sebebi ile projenin 4 yıl devam ettirildiğini ve maliye hazinesine ait 57 dönümlük arazisine kaçak inşaatlar yapıldığını iddia etmişti.CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Ekber Kızılkan, bu kez de görevleri süresince Tuzla Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Çabuk’un ve yakınlarının Şifa mahallesindeki arsaları topladıklarını iddia etti.CHP Tuzla İlçe Başkanı Ali Ekber Kızılkan yaptığı açıklamada Tuzla belediyesinde 2009 yılında meclis üyesi olarak meclise giren ve daha sonra idari başkan yardımcılığına atanan Ahmet Çabuk hakkında görevde bulunduğu 5 yıl içerisinde yakınlarına imtiyazlar sağladığını söyledi. Ali Ekber Kızılkan, “Çabuk ailesinin Tuzla Şifa mahallesi’nde çok sayıda gayrimenkul edindi. Çabuk ailesinin 2009 seçim öncesi mal varlıkları ile bugünkü mal varlıkları arasında uçurum olduğu bu durumun parti tabanından ve bölge halkı tarafından bilindiği öğrenildi. Bu olaylar nedeni ile Ahmet Çabuk’un çevresinde ve partisinde çok büyük tepki gördüğü, vatandaşların yüzüne bakamayıp bu nedenle de partisinin seçim çalışmalarına katılamadığı belirtildi.” Dedi


www.emlaksergisi.com
http://www.samanyoluhaber.com/emlak/CHPLI-Kizilkanin-Tuzla-yolsuzluk-iddialari-suruyor/1045307/


Birader sen de de okuduğunu anlama gibi bir problem var herhalde :):):):)Evet ittifakı gördük cumhurbaşkanlığı seçiminde bağlısı olduğunuz hareketin ne kadar sözde objektif bakış açısı ile hareket ettiğini mesele yolsuzluk olsaydı gerçekten bir gram içim sızlamazdı,samanyolu com da bir tane olumsuz chp yazısı bul:):):)

Belediye başkan yardımcısı chp li mi:)

 

elcevaz13

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
17 Şub 2008
Mesajlar
1,472
Puanları
38
Yaş
37
Web sitesi
www.herkul.org
chp ye olumsuz bir tane eleştiri 30 mart seçimi öncesi ve 10 ağustos cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi hani Mustafa Sarıgül,Aziz Kocaoğlu hakkında bir tane olumsuz eleştiri linki ver bekliyorum:)
Başbakan, Sarıgül dosyasını açıkladı


26 Ocak 2014, Pazar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na Sarıgül'ü işaret ederek ''O klasörü açıkla, yoksa ben açıklayacağım'' dediği belgeleri açıkladı.

PaylaşTweetlePaylaşGönderYazdır


A
A


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül hakkında CHP tarafından hazırlanan yolsuzluk raporunu açıkladı. Başbakan Erdoğan, "CHP Genel Müdürü de Şişli Belediye Başkanı'nın yolsuzluk dosyası önünde objektiflere poz veriyordu. Niye ihraç ettiniz. İhraç ettiğiniz bu kişiyi şimdi neden aday gösteriyorsunuz" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda İstanbul'un AK Parti'li İlçe Belediye Başkan adaylarını tanıttı. Aday tanıtım öncesinde spor salonunu dolduran binlerce kişiye hitap eden Başbakan Erdoğan, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Bakan Adayı Mustafa Sarıgül ile ilgili yolsuzluk iddialarını açıkladı. Ankara'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Mustafa Sarıgül ile ilgili yolsuzluk dosyasını açıklama çağrısında bulunduğunu hatırlatan Erdoğan, "İki gündür cevap yok. Ben CHP Genel Müdürü gibi sahte belgelerle konuşmuyorum. Elimde CHP'nin hazırlamış olduğu 2004 Kasım ayında yayınlanan Şişli Belediyesi'ne ait araştırma komisyonunun raporu var. Bu CHP'nin kendi kurduğu araştırma komisyonu. Altında da yine kendi elemanlarının imzaları var. 57 sayfalık raporda şu andaki aday olan kişi ile ilgili iddialar belgeleri ile ortaya konuyor. Bu komisyon raporunun kapağı. 2 sayfada Yapı ruhsatı konusu var. Üzerinde çok sayıda yolsuzluk ve usulsüz oynama yapılmış. Buyurun. Bu elektronik posta değil orijinal" dedi.
Dosyaları kalabalığa gösteren Erdoğan, "Ben belediyecilikten geliyorum bunların hangi fırıldağı nasıl çevirdiğini iyi biliyorum. Güzel de bir oyun oynamışlar. Aldıkları parayı da borç olarak aldıklarını söylüyorlar dışarıdaki bir mühendislik bürosu üzerinden. Burada isim veriyor filancadan borç olarak '300 bin dolar nakten aldım' diyor. Geliyorum finale. Şişli Belediyesi'nde belediye başkanı olmak üzere şu anda ismi açıklanan kişi kaçak inşaat yapımına sürekli göz yummuş hatta yardımcı olmuş, gerekli kolaylıklar sağlamış. Bunların hepsi bu 57 sayfalık dosyada var. İnşaat mafyası ile işbirliği yapmışlar. 'Belediye başkanı baş sorumludur' bunu komisyon diyor. Şişli Belediyesi'nin yolsuzluk olayların faturası ağır olacaktır diyor bu üç kişi ve 'bu nedenle CHP üyesi olan Şişli Belediye Başkanı ve Belediye Meclis üyesinin CHP ile ilişkilerinin kesilmesi komisyonumuzca uygun görülmüştür ve raporumuz merkez yönetim kurulumuza arz edilmiştir' deniyor. İşte bu araştırma komisyonu raporu ardından Şişli Belediye Başkanı CHP'den ihraç ediliyor" diye konuştu.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafını da kürsüde gösteren Başbakan Erdoğan, "CHP Genel Müdürü de Şişli Belediye Başkanı'nın yolsuzluk dosyası önünde objektiflere poz veriyordu. Niye ihraç ettiniz. İhraç ettiğiniz bu kişiyi şimdi neden aday gösteriyorsunuz. TMSF kredi borcundan dolayı bu şişli belediye başkanının mal varlığına el koydu. Çıkmış diyor ki 'seçimler yaklaşıyor' diye yapıyorlar. Geç o işleri ne alakası var. TMSF'ye yeni bir belge ibraz edildiği için TMSF böyle bir adımı atmıştır. Bunu hemen bir mağduriyet vesilesi olarak kullanmaya kalkıştılar. Yine genel başkanı konuşamıyor çünkü savunulacak bir yanı yok. Şişli Belediye Başkanı ve arkadaşları 1998 yılında bankadan 4 milyon dolar kredi alıyorlar. Usulsüzlük diz boyu. Sonradan banka TMSF'ye geçiyor. Kasım ayında TMSF'ye bankanın eski sahibi bir belge ulaştırıyor. Gelen bu yeni belge ile TMSF de Şişli Belediye Başkanı'nın mal varlığına el koyuyor. Bu yeni belgeyi veren biz değiliz bankanın eski sahibi. TMSF kendi kendisine de hareket etmiyor oraya yeni belge veriliyor ve el koyma gerçekleşiyor. O belgenin niye şimdi geldiğini de taraflar açıklasın. Seçime 3.5 ay kala biz birileri gibi şantaj yapmayız. Rakibimiz ile illegal yollardan değil siyaseten mücadelesi yaparız. Bize yolsuzluk iftirası atanlar hırsız hamisi görmek istiyorlarsa aynaya baksınlar" ifadelerini kullandı.
AK PARTİ İSTANBUL ADAYLARI
ADALAR: Coşkun Özden
ARNAVUTKÖY: Ahmet Haşimi Baltacı
ATAŞEHİR: Nimetullah Topu
AVCILAR: Bayram Şenocak (En genç başkan adayı. 1978 doğumlu)
BAĞCILAR: Lokman Çağırıcı
BAHÇELİEVLER: Osman Develioğlu
BAKIRKÖY: Mehmet Emin Ertekin
BAŞAKŞEHİR: Mevlüt Uysal
BAYRAMPAŞA: Atila Aydıner
BEŞİKTAŞ: Zeynel Abidin Okul
BEYKOZ: Yücel Çelikbilek
BEYLİKDÜZÜ: Yusuf Uzun
BEYOĞLU: Ahmet Misbah Demircan
BÜYÜKÇEKMECE: Celal Babayiğit
ÇATALCA: Savaş Barutçu
ÇEKMEKÖY: Ahmet Poyraz
ESENLER: Mehmet Tevfik Göksu
ESENYURT: Necmi Kadıoğlu
EYÜP: Remzi Aydın
FATİH: Mustafa Demir
GAZİOSMANPAŞA: Hasan Tahsin Usta

http://www.zaman.com.tr/politika_basbakan-sarigul-dosyasini-acikladi_2195791.html
 

elcevaz13

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
17 Şub 2008
Mesajlar
1,472
Puanları
38
Yaş
37
Web sitesi
www.herkul.org
Birader sen de de okuduğunu anlama gibi bir problem var herhalde :):):):)Evet ittifakı gördük cumhurbaşkanlığı seçiminde bağlısı olduğunuz hareketin ne kadar sözde objektif bakış açısı ile hareket ettiğini mesele yolsuzluk olsaydı gerçekten bir gram içim sızlamazdı,samanyolu com da bir tane olumsuz chp yazısı bul:):):)

Belediye başkan yardımcısı chp li mi:)

Kusura bakma muhterem okumada sıkıntım var biraz dikkat edememişim.
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,065
Puanları
83
Tutuklama kararı bulunan Macit Özcan'ın avukatı da 'paralel'e sarıldı

http://www.samanyoluhaber.com/tutuklama-karari-bulunan-macit-ozcan-in/1096226/
İhale yolsuzluğu operasyonunda 35 kişi adliye sevk edildi, Özcan aranıyor

http://www.samanyoluhaber.com/ihale-yolsuzlugu-operasyonunda-35-kisi/1095045/


Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı CHP'li Macit Özcan'ın avukatı Ali Mahir Başarır,
Başarır, operasyonun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç arasındaki tartışmaların gündeme geldiği sırada yapılmasına dikkat çekti.:):)

Birader bırak bu işleri çok ararsın daha :)
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,065
Puanları
83


Başbakan, Sarıgül dosyasını açıkladı26 Ocak 2014, Pazar
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na Sarıgül'ü işaret ederek ''O klasörü açıkla, yoksa ben açıklayacağım'' dediği belgeleri açıkladı.http://www.zaman.com.tr/politika_basbakan-sarigul-dosyasini-acikladi_2195791.html
Bizim bu mantıkla seninle anlaşmamız zor ,muhterem Bana Recep Tayyip Erdoğan ın açıklamasını getiriyorsun:)

chp ye olumsuz bir tane eleştiri 30 mart seçimi öncesi ve 10 ağustos cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi hani Mustafa Sarıgül,Aziz Kocaoğlu hakkında bir tane olumsuz eleştiri linki ver bekliyorum:)Medyanın içinde köşe yazarı,medya grubu olarak kendi içi seslenişiniz,eleştiriniz yok mu:)
 

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,065
Puanları
83
Ak parti ile ilgili günde 10 tane manşet çekeceksin medya olarak:)CHP ile ilgili aranılıp zorla bulunmaya çalışılıpta cevaben konulmaya çalışan manşetlerde kendinden meçhul bu kadar kör taasup olmaz yahu el insaf:)
 
Üst