"Türkleri ve komünistleri öldür!"

AynAlı

Kıdemli Üye
Katılım
16 May 2007
Mesajlar
8,728
Tepkime puanı
1,378
Puanları
0
  • "Türkleri ve komünistleri öldür!"
  • file.ashx
Kıbrıs Rum kesiminde Sivil Savunma Teşkilatından bir üst düzey yönetici, 3-4 yaşındaki torununa öldürme dersi verdiği bir video hazırlayarak Facebook'da yayınladı.

VİDEOLAR İÇİN TIKLAYIN

Rum kesimindeki Fileleftheros gazetesi, "Torununa nasıl öldüreceğini öğretiyor" başlığıyla yayımladığı haberde, internette dolaşan videoda elinde tabanca tutan küçük bir çocuğun görüldüğünü ve bir yaşlının sesinin duyulduğunu yazdı.

Habere göre, videoda, elinde tabanca tutan bir Kıbrıslı (Rum) çocuk, görünmeyen azmettirici konumundaki kişiyle birlikte 'Türklere ve komünistlere ateş, yaşasın cunta' diye bağırıyor.

Politis gazetesi de haberi, "Sivil Savunma Teşkilatında cuntayı özleyen kişi" ve "Küçük erkek çocuğa komünistleri öldürme eğitimi veriyor" gibi ifadelerle aktardı.

"Yunanistan'daki Albaylar Cuntası bugüne kadar yönetimde olsaydı, sözünü ettiğimiz Sivil Savunma Teşkilatı üst düzey idarecisi pekala diktatör rejiminin
Kıbrıs'taki muadili olurdu" yorumunu yapan gazete, videodaki kişinin Sivil Savunma Teşkilatı üst kademe yöneticilerinden olduğuna işaret etti.

Haravgi gazetesi ise "Faşist içerikli şok video... Dede erkek çocuğu, Türkleri ve komünistleri öldüreceğini söylemeye teşvik ediyor" diye yazdı.

cnntürk
 
Üst