Türkiye’ye Haçlı ruhuyla saldırıyorlar | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Türkiye’ye Haçlı ruhuyla saldırıyorlar

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
5,925
Puanları
63
Dünya Müslüman Âlimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali Muhyiddin el-Karadaği


Karadaği, “Faşist Batı’nın, birçok soykırım suçunun faili Batı’nın Müslüman Türkiye’yi Soykırımcılıkla suçlaması çok büyük bir haksızlıktır. Türk, Kürt, Arap… Bütün Müslümanlar, Batı’nın, ‘Güçlü Türkiye’den duydukları rahatsızlığın tezahürü olan bu büyük haksızlığa karşı çıkması gerekir. Müslüman Anadolu insanı, asla soykırım yapmamıştır. Almanya’sı, İngiltere’si, ABD’si, Rusya’sı… Hepsinin sicili bozuktur ama Anadolu’nun sicili temizdir. Savaş şartlarında bir tehcir uygulaması olmuştur. Burada ölümler olmuştur ama, Osmanlı asla soykırımcılık yapmamıştır” dedi.
BATI HİÇBİR VAKİT MÜSLÜMANLAR HAKKINDA OLUMLU DÜŞÜNMEZ
“Batı”nın, “Haçlı Seferleri”nde uğradığı hezimetin intikamını, rövanşını almak istediğini bunu da her vesileyle belli ettiğini vurgulayan Ali Muhyiddin El Karadaği şöyle devam etti:
“Türkiye, Sayın Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde AK Parti ile hem insan hak ve özgürlükleri, hem de ekonomi alanında büyük mesafeler katetti. Sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde de bu ilerlemeler devam etmektedir. Türkiye bir yandan din ve vicdan hürriyeti alanındaki engelleri büyük ölçüde ortadan kaldırmış diğer yandan da Osmanlı’nın bir parçası olmaktan hep gurur duymuş bulunan Müslüman Kürtler üzerine oynanan oyunları ‘çözüm süreci’ ile bozmuştur. Türkiye’nin bu ilerleyişi, ‘ırkçı batı’da endişe meydana getirmektedir. Türkiye bu yolda kararlılıkla devam etmeli, baskı ve tehditlere asla kulak asmamalıdır. ‘İnanıyorsanız güçlüsünüz.’ Türkiye, uzun yıllar boyunca devam eden ‘baskıcı’ ve “tek tipçi’ anlayışın ardından, bugün bütün meselelerin konuşulabildiği, gelişmenin önündeki bütün engellerin kaldırıldığı bir yolda ilerlemektedir. İslam karşıtı çevrelerin, Müslümanların sınırlarını cetvelle belirleyenlerin bundan rahatsızlık duyması tabiidir.”
MISIR’DAKİ DARBEYE SESSİZ KALAN BATI
Türkiye’yi soykırımcılıkla suçlayan Batı’nın, Mısır’da halkın tercihi ile iktidara gelen Mursi yönetimini darbeyle “devirttiğini” hatırlatan Ali Muhyiddin El Karadaği, Mısır’daki askeri darbenin sadece Mısırlıların meselesi olmadığına dikkati çekerek, bunun “Bir insan hakları meselesi, tüm İslam aleminin ve dünyanın meselesi olduğunu” söyledi.
“Hepimiz önce Allah karşısında, sonra milletimiz ve gelecek nesillerimiz karşısında sorumluyuz” diyen Karadaği, Müslümanları birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye, Batı’nın “Böl, parçala, yut” tezgahına gelmemeye davet etti.
 

fakiri

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
14 Ocak 2007
Mesajlar
15,969
Puanları
83
alıntı:
"Türkiye'ye haçlı ruhuyla saldırıyorlar."

Onlar bize saldıra-dursun;
Bizi yönetenler de AB'ye girmek can atsın!
:blink::confused1::blink:
 

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
6,938
Puanları
0
:pokey:Bu habere cevap verin.kim kimden hesap soracak şimdi?...
BAKAN BOZKIR MERYEM ANA KİLİSESİNDE AYİNE KATILDI!


İstanbul Kumkapı'da bulunan Meryem Ana Kilisesi'nde bu yıl bir ilk yaşandı. 1915 olaylarının 100'üncü yılında Ermeni Patrikhanesi'nin ev sahipliğinde Kumkapı Meryem Ana Kilisesi'nde ayin düzenlendi. Ayine bu yıl ilk kez Türkiye'den resmi düzeyde bir katılım gerçekleşti. AyindeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ınmesajı okundu.
Meryem Ana Kilisesi'nde bu sabah 10:30'da başlayan AB Bakanı Volkan Bozkır'ın da katıldığı ayinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı okundu. Mesajda, "Acılarınızı anlıyoruz" vurgusu yapıldı.


Erdoğan'ın mesajı şu şekilde:

“Sayın Aram Ateşyan, Türkiye Ermenileri Patrik Genel Vekili, Ermeni vatandaşlarımız için özel bir anlam taşıyan bu günde, Birinci Dünya Savaşı şartlarında hayatını kaybeden tüm Osmanlı Ermenilerini bir kez daha saygıyla anıyor, çocuklarına ve torunlarına taziyelerimi sunuyorum. Osmanlı İmparatorluğu'na ve Cumhuriyetimize yaptıkları ekonomik, sosyal, kültürel, siyasi katkıları daima takdirle hatırladığımız Ermeni toplumunun, coğrafyamızın her köşesindeki hatıralarını güzel duygularla yâd ediyorum. Bu vesileyle, rahatsızlığı sebebiyle tedavi gören Patrik Sayın Mesrob Mutafyan'a da şifa temenni ediyorum"

AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır: "Ermeni kardeşlerimizin yaşadıkları acılara saygı duyuyoruz"

Kiliseyi girişinde açıklama yapan Bakan Bozkır, "Bugün Ermeni Patriği Aram Ateşyan'ın yöneteceği ayine katılmaktan büyük bir onur duyuyorum "dedi.

Başmüzakereci Volkan Bozkır,"1916 yılından beri ilk kez resmi olarak yapılan bir ayin. Ermeni kardeşlerimizle bin yıllık bir tarihimiz var. Bu tarih güzel anılarla, renklerin paylaşımıyla, kültürlerin değiş dokuşuyla gerçekleştirilmiş çok güzel bir tarihtir. Bu tarihi bir yıla, sadece 1915 yılına mahkum etmek, gerçekten son derece yanlış olacaktır. Biz 1915 olayları yerine 1870 yılından 1920 yılına kadar Birinci Cihan savaşının kanlı bir çok insanın ölümüne sebep olan yılları dahil incelenmesi arzusundayız. Bu şekilde hem ortak bir tarihe bakmamız mümkün olacaktır. Hem de ortak bir hafıza ama adil bir hafıza ortaya çıkacaktır. Biz Ermeni kardeşlerimizin yaşadıkları acılara saygı duyuyoruz. Bunu yaşanmış kötü bir olay olarak addediyoruz. Bu nedenle de bu acıların şahidi olarak anılmasına hiçbir şekilde karşı değiliz. Bu nedenle de bu anma ayinine katılmayı bir borç bildik. Önümüzdeki döneme birlikte huzur içinde, barış içinde yürümeyi arzu ediyoruz. Ve yüz yıldır bizimle birlikte yaşayan husumeti geride bırakmayı arzu ediyoruz"diye konuştu. AB Bakanı Bozkır aynı açıklamayı yabancı gazeteciler için bir de İngilizce yaptı.


Not:
AKP tam adamını bulmuş.Hayırlı olsun...
Herkes gerçek yüzünü gösteriyor.Halkımız büyük bir gaflet ve delalet içinde yüzüyor ve bunların yaptıklarını göremiyorlar.
 
Üst