Türkiye'nin adı Osmanlı olmalı!

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sinan Çetin, katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamasında Türkiye adının Osmanlı olarak devam etmesini istediğini vurguladı.
120120150119172959688_2.jpg

Ülke TV'de Esra Elönü'nün sunduğu Arafta Sorular programının bu haftaki konuğu ünlü yönetmen Sinan Çetin'di.

"Adımız Osmanlı olarak devam etmeli" vurgusunda bulunan Sinan Çetin, şu açıklamalar da bulundu;

TÜRKİYE'NİN ADI OSMANLI OLMALI

"Türkiye'nin adının Osmanlı olarak devam etmesini isterdim. Sözlerim gericilik olarak düşünülmesin, tam tersine devrimci konuşuyorum. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti, tüm zenginliklerimizi kapsamıyor"

SOSYAL DEVLET

Sosyal devlet, sosyalizmin kapitalizmin içine ajan olarak girmesidir.

MUHALEFET O KADAR KARANLIK Kİ...

Ben Ak Parti hayranı değilim. Ama ben AK Parti'ye yapılan muhalefetten ötürü tiksiniyorum. Sadece karşı tarafa baktığımda o kadar karanlık ki bu tarafta ki aydınlığı tercih ediyorum."

Mugalata

Kıdemli Üye
eşitliğe karşı çıktı. eşitlik doğru değil mi yani? mesela seçimlerde herkesin oy hakkı eşit olmamalı mı? sosyal devlete karşı çıktı. mesela herkese eğitim, sağlık vb hizmetler sunulmamalı mı? sokakta açlıktan ölünebilmeli mi yani?

ezberleri, kalıpları aşmış olmakla saçmalamak arasında bayağı büyük bir fark vardır. bu adam ve yanındaki adam daha çok ikinci türden sözler söylediler. doğru hususlara da değinerek, saçmalama hürriyetlerini bol bol kullandılar.

osmanlı olmalıymış, peh!..

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
eşitliğe karşı çıktı. eşitlik doğru değil mi yani? mesela seçimlerde herkesin oy hakkı eşit olmamalı mı? sosyal devlete karşı çıktı. mesela herkese eğitim, sağlık vb hizmetler sunulmamalı mı? sokakta açlıktan ölünebilmeli mi yani?

ezberleri, kalıpları aşmış olmakla saçmalamak arasında bayağı büyük bir fark vardır. bu adam ve yanındaki adam daha çok ikinci türden sözler söylediler. doğru hususlara da değinerek, saçmalama hürriyetlerini bol bol kullandılar.

osmanlı olmalıymış, peh!..
eşitlik mi adalet mi

ummuhan

Kıdemli Üye
"Türkiye'nin adının Osmanlı olarak devam etmesini isterdim. Sözlerim gericilik olarak düşünülmesin, tam tersine devrimci konuşuyorum. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti, tüm zenginliklerimizi kapsamıyor"

Web sitesi
www.kirmizigulfm.com
Türkiye'nin adı değişse ne olacak içinde yaşayanların kafa ve gönül yapıları değişmedikçe. Asırlar öncesinden Alemlerin Sultanı bizlere emir ve yasakları iletmiş İslam dinine mensup olduğumuz halde kafa ve gönül yapımız değişmemiş nefsin peşinde giderken. Ülke ismi değişse ne çıkar ot beyinli insanlardan. Bu tartışmalar BOP çuların işine yarar. boşa vakit harcamayın.

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Türkiye'nin adı değişse ne olacak içinde yaşayanların kafa ve gönül yapıları değişmedikçe. Asırlar öncesinden Alemlerin Sultanı bizlere emir ve yasakları iletmiş İslam dinine mensup olduğumuz halde kafa ve gönül yapımız değişmemiş nefsin peşinde giderken. Ülke ismi değişse ne çıkar ot beyinli insanlardan. Bu tartışmalar BOP çuların işine yarar. boşa vakit harcamayın.

Sen Osmanlıyı islamla özdeşleştiriyorsun ama öyle değil,Osmanlı çok dinliliğin ,çok kültürlülüğün adıdır.

1620834_926615390695881_357205584275211860_n.jpg