Türkiyeli Şehidlerin Kabirlerinden Alınan Toprak Gazze'de | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Türkiyeli Şehidlerin Kabirlerinden Alınan Toprak Gazze'de

K

Kaçak

Misafir
İslami Direniş Hareketi Hamas’ın Gazze’deki liderlerinden Mahmud Zahar ile İslami Cihad liderlerinden Muhammed el Hindi, Türkiye’den geçerek Gazze’ye ulaşan Hayat Damarı 5 konvoyunun beraberinde götürdüğü Türkiyeli şehidlerin kabirlerinden alınan toprağı, Gazze’deki şehidlerin mezarlarına serpti.

Zahar, Türkiye’den götürülen toprakları, oğulları Husam ve Halid, Şeyh Ahmed Yasin, Abdulaziz Rantisi ve Said Sıyam’ın kabirlerine serpiştirdikten sonra “şehadet projesi ne ya mal olursa olsun sona ermeyecek, devam edecek” dedi.

Zahar “Gazze halkına uygulanan ambargoyu kaldırmak için yola çıkan Özgürlük Filosu şehitlerinin hatırası tarihin şerefli sayfalarında yerini alacak” diye konuştu.

Zahar’dan sonra söz alan el Hindi ise “Şimdi attığımız adım, Kudüs-İstanbul eksenidir. Bu eksen, Türkiye ile Filistin arasındaki ilişkilerin de sağlamlığının göstergesidir. Bizlerle dayanışma için gelenlerin de desteğiyle, Türkiyeli şehidlerin mezarlarından alınan topraklarını Gazeli şehidlerin mezarlarındaki toprakla karıştırdığımız şuanda zafere, Filistin’in kurtuluşuna daha yakın olduğumuzu hissetmekteyiz” dedi.

el Hindi son olarak şehidlerin kanlarının korunması için Filistin direniş hareketleri arasındaki birliğin, İslami birliğin sağlanması gerektiğini kaydettiİsra Haber
 
Üst