Türkiye'de ilk ve tek!

|SEÇKiN|

Profesör
Afyonkarahisar'da geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu tarafından temeli atılan Afyon Kocatepe Üniversitesi Camii, cami üzerinden tek ve bütün olarak göğe yükselen minaresi ile Türkiye'de bir ilk olacak.

KFK

İhvan Forum Üye
Minareler zaten yetim kaldılar.Bi Allah kulu da çıksa ezan okusa.Süs olsun diye dikiyorlar.Her şey ses sistemli.Yakında müezzinler kasete çekip banttan ezan yayını yaparlarsa şaşırmam.Şu an yapıyor olamazlar mı zaten? Düşünün!

Düzenleme: Düşünün derken,yapabilme imkanları var mı yok mu onu düşünün?

|SEÇKiN|

Profesör
bu haberde ilk dikkatimi çeken şey, mihrab'ın sağ ve sol kenarlarındaki blok levhalar üzerinde sadece "ALLAH" yazan hat yazısı...
osmanlı'dan bize kalan en kötü miraslardan biri camilerinde hulefa-i raşidin ile ehl-i beyt'in isimlerinin Allah (cc) ile beraber -haşa- sanki onun arkadaşlarıymış gibi aynı boyut ve hizade yazılmış olması garabetiydi.

yapılan bu güzel ve modern camiyle adeta o yanlışa parmak basılır gibi dizayn edilmiş. bir üniversiteye yakışır doğrusu böyle bir güzellik.

son olarak ben bir atasözü yazayım, siz bağlantısını kurun:

"at sahibine göre kişnermiş!"

alemdaroğlu, gürüz ve hempaları, kulaklarınız çınladı demi?! :)

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Bizim burada merkezi sisteme geçildi...Beş vakit tüm teşkilata beddua okuyorum.İnşaallah sistemleriniz çökerde, her müezzin kendi okumak zorunda kalır....Ey Ezanların Sahibi,Ezanlara vurulan şu prangalardan kurtar onları...

Cami mimarisi güzel gözüküyor...

|SEÇKiN|

Profesör
Minareler zaten yetim kaldılar.Bi Allah kulu da çıksa ezan okusa.Süs olsun diye dikiyorlar.Her şey ses sistemli.Yakında müezzinler kasete çekip banttan ezan yayını yaparlarsa şaşırmam.Şu an yapıyor olamazlar mı zaten? Düşünün!

sevgili abim, minarelere artık çıkılmadığı doğru, maalesef! bu konuda haklısınız... da,
banttan ezan okunması mevzuuna katılmıyorum. bu topraklar üzerinde buna cesaret edebilecek kimse tahayyül edemiyorum!

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
bu haberde ilk dikkatimi çeken şey, mihrab'ın sağ ve sol kenarlarındaki blok levhalar üzerinde sadece "ALLAH" yazan hat yazısı...
osmanlı'dan bize kalan en kötü miraslardan biri camilerinde hulefa-i raşidin ile ehl-i beyt'in isimlerinin Allah (cc) ile beraber -haşa- sanki onun arkadaşlarıymış gibi aynı boyut ve hizade yazılmış olması garabetiydi.

yapılan bu güzel ve modern camiyle adeta o yanlışa parmak basılır gibi dizayn edilmiş. bir üniversiteye yakışır doğrusu böyle bir güzellik.

Benimde dikkatimi Peygamberin aleyhisselam adının olmayışıydı,tıpkı kabede olduğu gibi...Acaba projeyi yapanlar içierisinde vahhabi zihniyetliler mi var? alemler onun hatırına yaratılmış, ama sanki o olmasa da olur edasıyla hareket ediliyor...yanlış mı düşünüyorum

|SEÇKiN|

Profesör
Benimde dikkatimi Peygamberin aleyhisselam adının olmayışıydı,tıpkı kabede olduğu gibi...Acaba projeyi yapanlar içierisinde vahhabi zihniyetliler mi var? alemler onun hatırına yaratılmış, ama sanki o olmasa da olur edasıyla hareket ediliyor...yanlış mı düşünüyorum

evet alper kardeş, yanlış düşünüyorsun abim!
sevgili efendimiz hakkında "olsa da olur, olmasa da" diyebilecek bir zihniyet bu topraklarda barınamaz!
milletimiz günahkâr da olsa... bırak müslümanını, sadece sarhoşu bile böyle bir zihniyeti tükürüğüyle boğar...
endişe etme sen abim... şu kadar var ki, camilerde sadece önünde eğildiğimiz Rabb-i Tealâ'nın ism-i celilinin olmasını normal kabul edin. akıl mantık böyle gerektiriyor çünki.
camide sevgili efendimizin ism-i şerifinin olmaması onu yüreklerimizden de silip atmak gibi vahim bir sonuca götürmez...
Asla!