Türkiye Rus ucagini düsürdü..

kilicarslan

Kıdemli Üye
Cekirge bir sicrar, iki sicrar diye bosuna dememisler..

Türk hava sahasini kac defa ihlal ettikleri malum, son günlerde Türkmenlere
yaptiklari saldirilari da biliyoruz.

SON DAKIKA haberine göre Rusya 1 Rus ucaginin Suriye üstünde düsürüldügü haberini onayladi..

Askeri kaynaklar tarafından verilen bilgiye göre, Sınır ihlali yapan bir uçağın, Türk savaş uçakları tarafından düşürüldüğü belirtildi. PİLOT TÜRKMENLERİN ELİNDE
Düşürülen uçağın iki pilotu paraşütle atladı. Pilotlardan birinin Türkmenlerin elinde olduğu iddia edilirken diğer pilottan henüz haber yok.

http://www.haber7.com/guncel/haber/1670351-ucagin-pilotlari-parasutle-boyle-atladi

KAFKAS

Kıdemli Üye
Türkmen Lider Samir Hafez:Yeryüzünde TÜRKİYE den başka yardımcımız yok .......................

trt haber canlı yayınında az önce konuştu

KAFKAS

Kıdemli Üye
Türkmen Lider Samir Hafez:Mit Tırlarına yapılan operasyon Bayır Bucak Türkmenlerini çok etkiledi.............Umarım bu operasyonu yapanlar yaptıkları hatanın farkına varmışlardır..........

mustafaceylan

Asistan
Allah yardımcıları olsun tüm türkmenlerin.devletimiz daha fazla destek vermeli.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Türkmen Lider Samir Hafez:Mit Tırlarına yapılan operasyon Bayır Bucak Türkmenlerine gelen nitelikli silahların gelmesinin önünde ciddi engeller oluşturdu........

kilicarslan

Kıdemli Üye
Pilot anlasilan kestirmeden gideyim dedi.. evet kestirmeden boyladin öteki tarafi.. Topragin bol olsun.

Genelkurmay Ucagin iz analizini paylasti:

thumbs_b_c_737965d7383b9dc162a39dd4d638f5a6.jpg

KAFKAS

Kıdemli Üye
Türkmen Lider Samir Hafez:Eğer Türkiye bize yardım etmeseydi!4,5 yıl bizim bu mücadeleyi vermemiz mümkün olmazdı...................

KAFKAS

Kıdemli Üye
BAYIR-BUCAK
Alo Moskova ; Rus pilotları aramak için indirilen özel Rus timinden haber varmı , buharlaştıkları yönünde dedikodular var, doğrumu ?

Bayır Bucak Türkmen Ajansı

KAFKAS

Kıdemli Üye
BAYIR-BUCAK
Şu Rus uçağı düşürülmeden öncesine kadar '' Hükümet soydaşlarımıza '' destek olmuyor diye feryat ! figan ! eden içimizdeki '' RUSLAR'' ani bir u dönüşü yaparak ağlaşmaya başladılar..
O uçağı düşüren eller .. düşürten eller dert görmesin inşallah

Bayır Bucak Türkmen Ajansı

lafons7275

Kıdemli Üye
İlginç olan, Ruslar hava sahasını ihlal etmedik diye açıklama yapmış.

kilicarslan

Kıdemli Üye
Russlar kadar karapropogandayi iyi yapan baska bir ülke varmi ki? Bunlara aldanmayin.
Genel kurmay ucagin iz analizini yayinladi.

lafons7275

Kıdemli Üye
Russlar kadar karapropogandayi iyi yapan baska bir ülke varmi ki? Bunlara aldanmayin.
Genel kurmay ucagin iz analizini yayinladi.

Ben rusların bu hamlesinin altında birşeyler olduğuna inanıyorum. O uçağa maksatlı bir şekilde sınır ihlali yaptırttılar. Sabrımızı test mi ettiler nedir?
@KAFKAS ??

elbiss

Ordinaryus
Doğru ve yerinde bir HAMLE Tebrik Ediyorum ...

Keşke sınır ihlalleri hiç olmasaydı da böyle bir durum hiç yaşanmasaydı en doğrusu bu olurdu Hayırlısı olsun..

Ben olsaydım sizin kadar Duyarlı olmazdım 5 ten sonra SORTİ emri verirdim.....

Normlar gereği SINIR İHLALİ yapanları 3 kez ANGAJMAN usulu uyarmak durumundasınız....son bir 4 cü durum ise TEVAZU gereği olmak durumundadır...

SINIR İHLALİNDE sebep yada gerekçe her ne durum olursa olsun hiçbir ülke İRTİBATSIZ VE HABERLEŞMESİZ bir durum ve tehlil ANALİZİNE giremez...

Hayatta İLETİŞİM ve HABERLEŞME nin ROLÜ ve KARŞILIKLI İSTİHBARATIN ülkeler arası VERİ ALIŞVERİŞİN de önem arzedildiğini mağlum her ülke bilir ve bilmek zorundadır...

Şunu kovalıyorum diye fiili bir durum olabilmesi için ülkenizden çıkıp dışarıya kaçan birilerinin olması gerekir....böyle bir durum olmadığı açıkça ve alenen biliniyorsa....

10 kez AŞIRI bir UYARI ile Durum fiili gerçekleştiyse...

TÜRKİYE burada ANGAJMAN NORM KURALLARINI uygulamakta gayet haklıdır...

Ülkelerin ÖZGÜRLÜKLERİNE devamında BAĞIMSIZLIKLARINA ÖZEN VE DİKKAT gösterilmesi gerekir kanaatindeyim...

Rusya yı Son zamanlarda TANIMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUZ...

Ne oldu sana RUSYA ???

Neden Bu şekilde FEVRİ DAVRANIYORSUN ...??..

Yapmanız gereken UYDU RADAR görüntülerini devamında UYARI KONUŞMALARI devamında ANGAJMAN kurall KIRMIZI ÇİZGİ NORMLARINI BM ye taşımanızdır...

Böylece..

KAFKAS

Kıdemli Üye
Ben rusların bu hamlesinin altında birşeyler olduğuna inanıyorum. O uçağa maksatlı bir şekilde sınır ihlali yaptırttılar. Sabrımızı test mi ettiler nedir?
@KAFKAS ??
Farklı yerlerden o kadar çok hamle aynı anda yapılıyor ki!Uçak bazında maksatlı yaptıklarına şahsen inanmıyorum.Şahsi işgüzarların hamleleri olabilir.Lakin Rusya gibi asırların diplomasi ülkesi böyle basit bir tezgahı devlet politikası olarak gerçekleştirmez kanaatindeyim.Uluslararası diplomasiyi bu kadar hallaç pamuğu gibi atamazlar.Ellerine bir şey geçmez.Devlet başkanı olarak gördükleri esed e goy goy yaparak ,Bayır Bucak a yaptıkları ile zaten sabrımızı test ediyorlar.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Kızıldağ yeniden Türkmenlerin kontrolündeTürkmen birlikleri, geçtiğimiz günlerde büyük oranda kontrolünü kaybettiği Kızıldağ'ı ele geçirmeyi başardı.