Turkiye Mudahale Etmeli Mi?

sa. TURKIYE CUMHURIYETI SIZCE MUDAHALE ETMELIMI BU ISRAILIN LUBNANDA KI KATLIAM SAVASINA YOKSA HAYIR ARAPLAR KENDI çARELERINE BAKSINLAR MI DIYORSUNUZ çOK MERAK EDIYORUM GORUSLERINIZI BUYURUN...

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
Türkiye nin askeri müdahale edebileceğini (buna müsade edileceğini) hiç sanmmıyorum.
Ancak başbakanımız söz ile kınar, o kadar.

tebeyyün

Doçent
gönül isterki müdahale etsin ama edemez .... ah be osmanlı sana her zamankinden daha çok ihtiyacımız var ..... resulün önünde yürüdüğü ordular vardı ..... yavuzlar , süleymanlar .... hey gidi günler .... inşallah müdahale edeceğimiz günlerde gelecek .....

Vuslat Rana

Edep Ya Hu
Web sitesi
vuslatirana.blogcu.com
Ateşkes sağlanmadıktan sonra Türkiye olarak giremeyiz. Ancak ateşkes sağlandıktan sonra istikrar gücü içerisinde yer alabiliriz. Ama bu sürec içerisinde politik çalışmalar yapılarak zulüm ve işgalin sonlanmasına çalışılmalıdır

sehidan44

Üye
selamun aleyküm arkadaşlar türkiye bildiginiz gibi bm nato türü kuruluslara üye ve aynı zamanda ab yolunda(hiçolmayacakbence çünkü onlar türküyeyi köpekyerine koyuyorlar kalk otur) bunlardan dolayı diger ülkelerle beraber hareket etmek zorunda diger ülkeler yani abd fransa v.b. onlar bm barış gücünden bahsediyorlar hafızalarınızı bi yoklayın bakalım bosnadaki bm nin barıs gücü ne yapmiştı. Söyleyeyim hollandalı askerler bosnalıları korumak için gittiler fakat bir gecede bütün halkı sırpların eline bıraktılar sonuç srebrenista katliami binlerce cocuk kadın yaslı genc öldürüldü.Ve gecildi.

bunlardan kaynaklanan büyük sorunlar var askaerimiz giderse bm adına gider ve müslümanların aleyhüne seyler olur parcalana islam alemi bölük pörcük olur.

biraz düsünelim arkadaslar öncelikle Türküye devletinin zincirlerini kırması gerekir.

zincirler : AB BM NATO IMF V.B.

TEK ÇARE D-8

vesselam...

HuBeyB

Asistan
abim süpersin dogru ama o zamanda tek kalacaktır hangi müslüman ülkeye ne yapılsa ses cıkarmadık bir gün gelipte o köpekler bize saldırınca kimse yardım etmeyecektir eminim

sehidan44

Üye
selamun aleyküm

peygamber efendimizin bir hadisi var:"müslümanlar birbirlerine bir binanın tuglaları gibi kenetlenmitir."

"müslümanlar bir vücudun azaları gibidir hangisi bir sıkıntı yaşarsa diğer organlarda o acıya ortak olur"

maalesef meal okumuyoruz hadis okumuyoruz

islamdan bi haberiz ama yinede bile bile böyle yapmaya devam ediyoruz.

allah hepimize hidayet versin..

vesselam...

peygamber efendimizin bir hadisi var:"müslümanlar birbirlerine bir binanın tuglaları gibi kenetlenmitir."

"müslümanlar bir vücudun azaları gibidir hangisi bir sıkıntı yaşarsa diğer organlarda o acıya ortak olur"

MAALASEF DOGRU BIRBIRIMIZE GIRIYORUZ BU SITEDE DE OLDUGU GIBI KALP KIRIYORUZ VE KISILERI SAPIK DIYEREK HEMEN ATIYORUZ BUNLAR BENCE DOGRU OLAN DAVRANISLAR DEGILDIR DIYE DUSUNUYORUM BU KUçUK YERDE BILE KAVGA EDIYORUZ GORUYORSUNUZ HERKEZ BIRAZ SEVGI OLSA INANINKI KIMSE KIMSEYE SAPIK VEYA BUNA BENZER KELIMER AGIZA HOS GELMIYECEK KELIMELERI KULLANMAZ BIRBIRIMIZE DOST OLALIM DUSMAN DEGIL SEVGILI KARDESLERIM HEPIMIZ BU ULKE IçIN SAVASACAGIZ BUNU HIç UNUTMAYALIM OLUR MU KALP KIRMAK TAN DAHA KOTU NE OLABILIR KI SEVGILI KARDESLERIM HEP OMUZ OMUZA OLALIM ...

Sevgili Kardelerim Mudahale Konusundaki Yaziya Daha Fazla Yorum Yapilmasini Isterdim Yoksa Bir Fikriniz Mi Yok Bu Konularda Konu çok Onemli Bence Yine Allah Razi Osun Siz Sevgili Guzel Kardeslerimden

gulesevdali

Asistan
Türkiye askeri açıdan ne kadar güçlü olursa olsun şu an gidipde lübnana yardım edemez bağlı olduğumuz anlaşmalar ve kahrolası Ab müzakereleri yüzünden ama allah hizbullah dakilerin yardımcısı olsun az çok onlar bir şeyler yapmaya çalışıyor...

Ve bir şeyi de söylemeden geçemeyeceğim osmanlı zamanında araplar bizi hep arkamızdan vurmuşlardır,eğer böyle bir durum bizim başımıza gelse onlar kılını bile kıpğırdatmaz bundan adım gibi eminim boşuna dememişler TÜRK'ÜN TÜRK'DEN BAŞKA DOSTU YOKTUR diyee....

selametle....

Enes

İhvan Forum Üye
müslüman müslüman a daima dosttur... bir devirde hainlik yapan bir milleti ezeli düşmanlık haline getirmemek lazım...

öyle türkler bilirimki türklere herkesten daha düşman...

müslümanın müslümandan başka dostu yoktur...

HuBeyB

Asistan
matrax abime katılıyorum. müslüman olan bir arab. yahudi olan bir türkten bin kat makbuldir.

Türklük de bir yere kadar; islam olmayınca

gulesevdali

Asistan
ben ikinize de katılmıyorum.Araplar bizi Osmanlının gerileme döneminde İngilizlere az mı sattı hepsini katmıyorum ama çoğu öyle.Ayrıca filistin şu an bu durumdaysa zamanında topraklarını İsraile sattığındandır.İsrail devleti nasıl kuruldı Filistin sattı onlar aldı.En sonunda ABD de ortadoğuya Jandarma arıyordu hooop kurdular İsrail devletini ve katliamlar başladı.Ayrıca yahudi türklerin bize kötülük yaptığını nerden çıkardınız onlar her zaman bizim için casusluk yapmışlardır.Bir savaş çıksa hiiiç bir arap ülkesi gelip bize yardım etmez ,hem sanki biz onlara ediyor muyuz...

selametle...

HuBeyB

Asistan
güle sevdalı kardesim filistin satmadı topraklarını. ingiltere ve avrupa devletleri yahudilere soykırım yaptık diye kıyak gectiler akıllarınca. Tüm bunlar olurken de biz izledik.
Tıpkı şimdi olduğu gibi.
Bari bir de kendileri etti vs deme orada müslüman ölüyor

gulesevdali

Asistan
HuBeyB' Alıntı:
güle sevdalı kardesim filistin satmadı topraklarını. ingiltere ve avrupa devletleri yahudilere soykırım yaptık diye kıyak gectiler akıllarınca. Tüm bunlar olurken de biz izledik.
Tıpkı şimdi olduğu gibi.
Bari bir de kendileri etti vs deme orada müslüman ölüyor

ingiletere kıyak falan geçmedi para için topraklarını sattılar Tabikide allah yardımcıları olsun ama topraklarını onlar sattılar..Ayrıca biliyor musunuz ki Türkiyede de bir çok arazi yabancılara satıldı.Karadenizde özellikle rumlar toprak alıyor neden acaba.Tatil yerlerinde ise ingilizler ,yahudiler onunla ilgili bir slayt var bende isteyen eklesin yollayayayım ona o slayt ı vatan toprağı nasıl satılıyor görsü[email protected]...

selametle...

44,740 yabancı yatırım cı türkiyeden toprak almış hemde ne kadar biliyor musunuz?
2,783,083,920 metrekare(780,000km toplam yüz ölçümümüz.)
ve türkiyede 81 ilin 70 inde vatan toprağı satılmış.
İnşallah sonumuz filistin gibi olmaz.Amin...

sehidan44

Üye
selamun aleyküm güle sevdalı kardeşim neden anlamıyorsun.

peygamberimizin hadisleri yetmiyor mu?

"mü min mü minin aynasıdır"

hem arapların millet olarak bizleri sattıgı falan da yok sadece bedevilerin ingiliz ajan Lawrence in yüzünden bir gerilla türü catısmalar yasandı zayıf olan osmanlı devleti bunlarla baş edemeyincede cekilme kararı aldı.

hatta mekkeden osmanlı askeri cekilirken gözyaşlarına bogulan bir sürü ninemiz annemiz vardı.

ayrıca yaptıgınız milliyetcilige de anlam veremiyorum. hani milliyetçilik yapmak biz müslümanlara yasaktı.

vesselam...

HuBeyB

Asistan
sehidan44' Alıntı:
selamun aleyküm güle sevdalı kardeşim neden anlamıyorsun.

peygamberimizin hadisleri yetmiyor mu?

"mü min mü minin aynasıdır"

hem arapların millet olarak bizleri sattıgı falan da yok sadece bedevilerin ingiliz ajan Lawrence in yüzünden bir gerilla türü catısmalar yasandı zayıf olan osmanlı devleti bunlarla baş edemeyincede cekilme kararı aldı.

hatta mekkeden osmanlı askeri cekilirken gözyaşlarına bogulan bir sürü ninemiz annemiz vardı.

ayrıca yaptıgınız milliyetcilige de anlam veremiyorum. hani milliyetçilik yapmak biz müslümanlara yasaktı.

vesselam...

aynen katılıyorum Allah dogru yolda olanlardan eylesin cümlemizi !!!

:clap2: