Türkiye Diyanet Vakfı Balkanların En Büyük Cami İnşasına Başlıyor

Dua Nur

Kıdemli Üye
Türkiye Diyanet Vakfı Balkanların En Büyük Cami İnşasına Başlıyor

Caminin yapımı Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından yapılacak. Namazgah Camii’nin yapımı 3 yıl sürecek. Başbakan Edi Rama caminin inşa edilecek arazi tapusunu ArnavutlukMüslümanları Cemaati Başkanı Skender Bruçay’a teslim etti.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, inşa edilecek camini arazisinin tapularını düzenlenen törende Arnavutluk Müslümanları Cemaati Başkanı Skender Bruçay’a teslim etikten sonra, yaptığı konuşmada, “Bundan böyle başkent Tiran, Balkanların en büyük camisine sahip olacak” dedi.

Rama, “Bizden önceki hükümetler, cami inşalarına onay ve tapu vermekten kaçınırken başında bulunduğum Hükümet Arnavutluk Müslümanları için elinden geleni yapıyor” ifadelerini kullandı. Edi Rama, Türkiye Diyanet Vakfı’na da teşekkürlerini sundu . Arnavutluk Müslümanları Cemaati Başkanı Skender Bruçay ise, Başbakan Edi Rama’ya teşekkür ederek büyük bir irade ve fedakarlık ile caminin inşaatının başlaması için hiç bir engelin kalmadığını belirtti.

Caminin Türkiye Müslümanlarının bağışlarıyla inşa edileceğini kaydeden Bruçay, caminin sadece ibadet edilecek yer olmayacağını, Namazgah camisinin bünyesindeki kütüphane, konferans salonları ve diğer ilgili mekanlarla Tiranlılara hizmet vereceğini belirti. Başbakan Edi Rama, caminin inşası için saha çalışmaları yapılmaya başlandığını caminin inşasına gelecek ayın başında başlanması öngörüldüğünü bildirdi. Ardından Edi Rama ve hazır bulunanlar hep beraber caminin inşa edileceği araziyi yerinde incelediler.

http://www.haber7.com/mimari/haber/1269541-balkanlarin-en-buyuk-camisinin-insasi-basliyor

Kaptan

Mecra Yazarı

Caminin Türkiye Müslümanlarının bağışlarıyla inşa edileceğini kaydeden Bruçay,

[/COLOR]

Allah bagislarinizi kabul etsin. @adams77, takkeyi cikar sagdan başla.

Hadi yedik, C.baskanligi sarayi kalkinmisligin gostergesiymiş, pekala bu neyin gostergesi acaba?

Aklima Ebuzer geldi, ne diyordu Muaviye'ye;

"ey Muaviye, eger bu sarayi kendi paranla yapiyorsan israftir yok halkin parasiyla yapiyorsan ihanettir, hirsizliktir."

adams77

Kanalizasyoncu
Allah bagislarinizi kabul etsin. @adams77, takkeyi cikar sagdan başla.

Hadi yedik, C.baskanligi sarayi kalkinmisligin gostergesiymiş, pekala bu neyin gostergesi acaba?

Aklima Ebuzer geldi, ne diyordu Muaviye'ye;

"ey Muaviye, eger bu sarayi kendi paranla yapiyorsan israftir yok halkin parasiyla yapiyorsan ihanettir, hirsizliktir."

Doğru söylersin lakin ben paraya karşıyım be red para beni bozar :)

Kaptan

Mecra Yazarı
Valla beni bozar mi bilmiyorum, daha henuz muserref olamadik. Ama bir zenginin cikip "al su iki milyon doları da dene ve gor" demesini bekliyorum. Varsa burada oyle bir zengin lutfen ozelden irtibata gecsin benimle.

adams77

Kanalizasyoncu
Yanında götüremediğim şeylere sahip olmak iyi birşey değil. Boşver sahip olanları izleyerekte müşerref olabilirsin ben öyle yapıyorum.

Evet şu zaman diliminde büyük para çok şeyi çözer ama bu zaman diliminde kalır.