Türkiye Bastırdı ABD Kabul Etmek Zorunda Kaldı : ESAD GİDECEK

Dua Nur

Kıdemli Üye
Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa şöyle konuştu:

ÖSO yola çıkarken ABD'ye ilişkin bir plan yapmadı

"Özgür Suriye Ordusu bu yola çıkarken ABD bizi eğitecek gibi bir plan yapmadı. Bu ekstradan gelen bir tekliftir. Bizi donatırlarsa bunu kabul ederiz ancak orada mücadele 4 senedir devam ediyor. Oradaki mücadelenin devam etmesi, mücahitlere, devrimcilere destek verilmesi gerekiyor. Orada Esad'a karşı kim mücadele ediyorsa, mutedildir. Orada zalime karşı bir başkaldırı var amaç Esad'i devirmek."

ABD artık Esad'ın gitmesini onayladı

"Özgür Suriye Ordusu eğitilmeden donatılsaydı zaten şimdiye Esad düşmüştü. Amerika eğit-donat ile sadece oradaki terör örgütlerini hedefliyordu. Ancak Türkiye bunu hiçbir zaman kabul etmedi. Türkiye ABD ile süren uzun süren müzakerelerle eğit-donat kapsamına Esad ile mücadeleyi de kazandırdı."

Bekir Atacan Gazeteci:

Suriye'de amaç Uydu bir devlet kurmak

"Suriye'deki BM Temsilcisi daha önce Irak'ı bölen adam. Şimdi Suriye'yi de bölmek istiyor. Amerika bu planla kendisine zaman kazandırıyor. Zaten Türkiye bu oyunları biliyor. Bu oyunları durdurmak ve bozmak gerekiyor. Kürtler bağımsız bir devlet vaadi ile kandırılıyorlar. Burada İsrail'e uydu bir devlet yapılması için ellerinden geleni yapıyorlar. Türkiye burada Türkmenleri koz olarak kullanabilir. Çünkü oradan 3.5 milyon Türkmen var. Türkiye seyirci kaldığı sürece bu durum devam edecek. Türkiye kurucu olarak ve bölgenin beyni olarak sorumluluğunu yerine getirilmelidir."

http://www.kanalahaber.com/haber/dunya/turkiye-bastirdi-abd-kabul-etmek-zorunda-kaldi-219339/

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Kusura bakmayın ama:

1- Türkiye'nin bastırması ile ABD hiç bir şeyi kabul etmez.

2- Bu saatten sonra ESED'in gitmesi kargaşanın artmasını sağlar.

3- Suriye'nin bir kısmı ESED'in elinde ve o bölgelerde hayat güllük gülistanlık, savaştan eser yok.

4- Diğer bölgeleri ise tam bir harabe, buraların tekrar imar edilmesi evler yollar köprüler uzun zaman alır.

5- ABD bölgeyi IŞİD eli ile dizayn ediyor. IŞİD'i kürt bölgesine yönlendirdi sonra IŞİD'i bombalayıp bölgeyi kürtlere teslim etti.

6- ABD iyi niyetlisi ise yüz binlerce kişi ölmeden, milyonlarca insan muhacir olmadan ESED'e müdahale etse idi. (Libya'da Kaddafi'ye yaptıkları gibi.)

7- İslam ülkelerinin hiç birinin kıymeti harbiyesi yok. Ağırlığı olan bir İslam ülkesi yok. Zaten olsa Suriye'de ki mesele İslam ülkeleri arasında bir şekilde mutabakata varılır çözülürdü.

8- İslam ümmeti başsız, İslam ümmeti yetim. Daha çok zulme uğrarız, daha çok oradan oraya sürülürüz.

9- Allah, düşmanı ve düşmanın oyunlarını görebilme feraseti versin.

Selam ve dua ile...

ummuhan

Kıdemli Üye
Şu gidecek sözü kaç aydır var?

Dua Nur

Kıdemli Üye
Obama'dan Esed ve Suriye itirafı

"DERİN ENDİŞELERİM VAR"

Suriye'deki duruma dair de derin endişe duyduklarını ifade eden Obama, "Orada ılımlı muhalefeti desteklemeye devam edeceğiz ve ülkede meşruiyetini kaybeden Esed'in (iktidardan) gidişi sağlanana kadar ülkeyi tam olarak istikrara kavuşturmak mümkün olmayacak.

O noktaya nasıl ulaşacağımız olağanüstü bir zorluk kaynağı ve (el Tani ile) bunun nasıl başarılabileceği hakkında fikirler paylaştık"
diye konuştu.

http://www.timeturk.com/tr/2015/02/25/obama-dan-esed-ve-suriye-itirafi.html#.VO1-vrccRPM

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Sadece 1 soru soracağım.

Esed gitti, ölen öldü, kalan kaldı.

Türkiye'deki Suriyelilerin HEPSİ, rejim değişince gidecek mi ?

Buyrun :)

Dua Nur

Kıdemli Üye
Sadece 1 soru soracağım.

Esed gitti, ölen öldü, kalan kaldı.

Türkiye'deki Suriyelilerin HEPSİ, rejim değişince gidecek mi ?

Buyrun :)

Gidiyorlar şu anda. Kobani güvenli yermiş, gidişler başladı.

Onlar burda durmazlar. Belki eğitimli olanlar, bazıları doktor, mühendis olnlar iyi iş bulursa kalır. Bazıları zengin olduğu için İstnbul'da iş kurmuşlar, villalarda oturuyormuş. İstanbul'u bırakamazlar.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Gidiyorlar şu anda. Kobani güvenli yermiş, gidişler başladı.

Onlar burda durmazlar. Belki eğitimli olanlar, bazıları doktor, mühendis olnlar iyi iş bulursa kalır. Bazıları zengin olduğu için İstnbul'da iş kurmuşlar, villalarda oturuyormuş. İstanbul'u bırakamazlar.

Kobani'ye Türkmen Suriyeliler gitmez.

Sünnilerin de gideceğini zannetmiyorum.

Tarikat ehli, özellikle Hazneviler için de tehlikelidir.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Kobani'ye Türkmen Suriyeliler gitmez.

Sünnilerin de gideceğini zannetmiyorum.

Tarikat ehli, özellikle Hazneviler için de tehlikelidir.

Medyada Kobani'ye dönüş başladı diye haber vardı. Gidenlere yardım ediliyormuş.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Alper Terzioglu @murat_z06 · 11 sa. 11 saat önce

Esad'i kurtarmak icin,

Erdogan'i ABD ye sikayet eden KeMAL Kilicdaroglu

haberin var mi bilmiyorum ama

Barack Obama: "Esed gitmeli" dedi..

Bu twitleri alıntı yapıp foruma ekleyince ne oluyor ?

Şahsen ben forumda başkalarının twitlerinin alıntı yapılıp eklenmesinden bıktım usandım.

CEPNIOGLU kimdir, Alper Terzioglu kimdir.

Bunların attıkları twitlerden bana ne...

Forum yöneticilerinden rica ediyorum şu twit alıntılamaya bir kısıtlama getirilsin.

Selam ve dua ile...

levent48

Kıdemli Üye
Bunlar Esed'i ziyaret edene kadar Esed duman olacak...Canlı kalkan olmaya gidiyorlar herhal...

levent48

Kıdemli Üye
Şu gidecek sözü kaç aydır var?

Esed'in gidişi Türkiye elinden olacak...Başka hasmı yok Türkiye'den başka...Türkiye ne zaman sahaya inerse Esed bavulunu o gün toplar...Aksi halde 10 sene geçse Esed bir yere kımıldamaz...

Verda

Gales
Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde pireler berber develer tellal iken...

Ahter

Kıdemli Üye
Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde pireler berber develer tellal iken...
@Verda'ya katılıyorum...ABD veya batı, muhalefete kendi çıkarları gereği güvenemedikleri için şu an Esedi tercih ediyorlar..Mucahidlere yapılacak yardımların artırılmasından başka şu an için çözüm görülmemektedir..