Türkçü Olmayacağız!!!

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
.................

“Ey İman edenler doğrusu biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık. Birbirinizle tanışmanız için sizi halklara-uluslara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en üstün olanınız O’dan en çok korkanınız ve O’na en çok itaat edeninizdir. Şüphesiz Allah her şeyi bilendir, her şeyden haberdar olandır.” (el-Hucurât, 49/13).

(Türküz ama Türkçü değiliz...Türkiye sevdalısıyız...Vesselam....)

yyunuss

Üye
Milli görüsle alakali fazla bilgim yok, ancak söyle bir sey duydum, bazi milli görüsçüler :
"Türkçülük müslümanliktan önce gelir" diye savunuyorlarmis. Yani böyle demeselerde ortaya koyduklari davranis bunu gösteriyormus.
Eger Milli görüsçülük dedikleri bu ise, asla ve katiyyen biz Milli görüsçü degiliz. iman ve islamdan önce hiçbirseye yer verilemez.
1-"Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur" (haşa)
2-En iyi Kürt ölü Kürttür! (haşa)
3-Türküz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz!! (haşa)
4-Ne mutlu Türküm diyene (haşa)
5-Gayrimüslim bir Türk'ü Müslüman bir Arab'a tercih ederim (haşa)
Allahu teala korusun, bu sözlerden sirk kokusu geliyor.
Ve simdi okullarda öyle bir ögretim veriliyor ki, ateist, irkçi yetiste nasil olursan ol zihniyetiyle.
Kendim kürt degilim ancak simdiye kadar çok kürtle dostluk kurdum. Akrabam oldu. Komsum oldu. Hiç sorunumuz olmadi. Elhamdullillah. Tabii islami bilenin hali baska.

temurmelik

Üye
Web sitesi
www.hafizim.com
........
......
.....

İşte, ey unsur-ı isyan, bu elim izmihlal,
Seni tahrik eden üç beş alığın ma'rifeti!
Ya neden beklemiyordun bu rezil akıbeti?
Hani, milliyetin İslam idi...Kavmiyyet ne!
Sarılıp sımsıkı dursaydın a milliyetine.
'Arnavutluk' ne demek? Var mı şeriatte yeri?
Küfr olur başka değil, kavmini sürmek ileri!
Arabın Türke; Lazın Çerkese, yahud Kürde;
Acemin Çinliye rüchanı mı varmış? Nerde!
Müslümanlıkta 'anasır' mı olurmuş? Ne gezer!
Fikr-i kavmiyyet'i tel'in ediyor peygamber.
En büyük düşmanıdır Ruh-ı Nebi tefrikanın,
Adı batsın onu islam'a sokan kaltabanın!
Şu senin akıbetin bin bu kadar yıl evvel,
Sana söylenmiş iken doğru mudur şimdi cedel?

Artık ey millet-i merhume, sabah oldu uyan!
Sana az geldi ezanlar, diye ötsün mü bu çan?
Ne Araplık, ne de Türklük kalacak aç gözünü!
Dinle Peygamber-i Zişan'ın ilahi sözünü.
Türk Arapsız yaşamaz, kim ki 'yaşar' der, delidir!
Arabın, Türk ise hem sağ gözü, hem sağ elidir.
Veriniz başbaşa; zira sonu hüsran-ı mübin
Ne hükümet kalıyor ortada, billahi ne din!
'Medeniyyet' size çoktan beridir diş biliyor;
Evvela parçalamak, sonra da yutmak diliyor.
Arnavutlar size ibret olacakken, hala,
Ne bu şuride siyaset, ne bu fa'sit da'va?
Görmüyor gittiği yanlış yolu, zannım, çoğunuz...
Size rehberlik eden haydudu artık kovunuz!
Bunu benden duyunuz, ben ki, evet, Arnavudum...
Başka bir şey diyemem...İşte perişan yurdum!...

6 Mart 1913
M.Akif ERSOY

Uveys El Konevi

Paylaşımcı
Milli görüsle alakali fazla bilgim yok, ancak söyle bir sey duydum, bazi milli görüsçüler :
"Türkçülük müslümanliktan önce gelir" diye savunuyorlarmis. Yani böyle demeselerde ortaya koyduklari davranis bunu gösteriyormus.
Eger Milli görüsçülük dedikleri bu ise, asla ve katiyyen biz Milli görüsçü degiliz. iman ve islamdan önce hiçbirseye yer verilemez.

Allahu teala korusun, bu sözlerden sirk kokusu geliyor.
Ve simdi okullarda öyle bir ögretim veriliyor ki, ateist, irkçi yetiste nasil olursan ol zihniyetiyle.
Kendim kürt degilim ancak simdiye kadar çok kürtle dostluk kurdum. Akrabam oldu. Komsum oldu. Hiç sorunumuz olmadi. Elhamdullillah. Tabii islami bilenin hali baska.

s.a. Kardeş konu Milli Görüş değil ama madem açtınız şunu söyleyeyim ki Milli Görüş'ün felsefesi "ümmetçilik" tir...Yani İSlam Birliği düşüncesidir..
Peki neden milli diyibilirsiniz..Ülke şartlarında İslami Parti adını koymak mümkün gözükmüyor..Milli adı altında yapılıyor işler..Tabii bu milliden maksat milliyetçilik asla değil aksine Milletimizi Millet yapan değer yani İslam'dır...

Ayrıca sizin düşünceleriniz katılıyorum..Dedikleriniz benim söylediklerim ile aynıdır...

Zeynep Özmen

Kevok_84
Uveys El Konevi kardeşim güzel bir konuya değinmişsin aklıma N. F. KısaKürek'in şu dizeleri geldi

Her oduncu odun değildir.
Her arabacı araba değildir.
Ve her türkçü türk değildir.

Belkide yanlış yazdım ama bu şekilde devam ediyordu şiir.

yyunuss

Üye
temurmelik;94233 [SIZE="4"' Alıntı:
Artık ey millet-i merhume, sabah oldu uyan!
Sana az geldi ezanlar, diye ötsün mü bu çan?
Ne Araplık, ne de Türklük kalacak aç gözünü!
Dinle Peygamber-i Zişan'ın ilahi sözünü. [/SIZE]M.Akif ERSOY

Allahu teala razi olsun. çok güzel yazmis rahmetli.

erdemceerdem

Profesör

sanırım la.... tahmin ediyorumla... bence ile... hükümler vermek çok yanlıştır ve insanı delalete sürükler....bu söylediğin söylemler.... MİLLİ GÖRÜŞ fikri ve zikri değildir.... bunu bilmelisin öncelikle güzel kardeşim.... sonrasında o söylemleri yapanlar.... MHPciler yani.... Ülkücülür.... yani Milliyetçiler.... Selametle... Selamun aleyküm...

erdemceerdem

Profesör
Milli Görüşün Tek Bir Portresi ve İdeoli vardır ki... Allah-u Tealanın emirleri.... Resul-ü Ekrem efendimizin Sünnetleri dir... Hakkı Anlatmak... Hakkı zikretmek... emirlerini uygulamak... ona göre insanları bilgilendirmektir amaç... Ne türkçülük ne ırkçılık... ne milliyetçiliktir düşünce...

Hemşerim.,.. Uvesy El Konevi... Buradan açmış olduğun bu değerli konu için çok çok şükranlarımı sunuyorum... Allah'a emanet ol...

johncoffey07

Asistan
TÜRKÜM AMA IRKÇI DEĞİLİM...Müslümanım (elhamdülillah) her ne milletten olursa olsun tüm müslümanlar da kardeşimdir..

yyunuss

Üye
sanırım la.... tahmin ediyorumla... bence ile... hükümler vermek çok yanlıştır ve insanı delalete sürükler....bu söylediğin söylemler.... MİLLİ GÖRÜŞ fikri ve zikri değildir.... bunu bilmelisin öncelikle güzel kardeşim.... sonrasında o söylemleri yapanlar.... MHPciler yani.... Ülkücülür.... yani Milliyetçiler.... Selametle... Selamun aleyküm...

Ve aleykumselam
Zaten ben Milli görüse bir laf atmak istemedim. Öyle olduysa özür dilerim. Kusura bakmayin. Galiba haklisin. ülkücülerle karistirdim. Ins. oyumuz Erbakan'a. Gönlünüz rahat olsun.
Selametle

SeNoL

MUEYABYA
Kalbinde hakiki iman ve Rahman`ın habibine aşık olsunda hangi ırktan olursa olsuunnn.... Birde araplarla ilgili birşey vardı maddelerde..Efendimiz (s.a.v) arapları üç sebepten dolayı sevin
1- Ben arabım
2-Kur-an Arapça
3-Cennet lisanı arapçadır... buyuruyor...

Mevla hepimizi kendine layık kul habibine layık ümmet olanlardan eylesin inş.

cihansword

Üye
ırkcılık

yüce allah ırkcılık fitnesinden cümlemizi korusun...dinini bilmeyen islamı bilmeyen bilincsiz insanların düşebileceği tuzaklardan biri...ırkcılık...islam dır bizi millet yapan, insan yapan..önce islam...sadece islam...türk olmuş kürt olmus ingiliz olmuş afrikalı olmuş ne farkeder.....fatih sultan mehmet kadar türk bediüzzaman kadar kürt'üm....ikiside atam....müslüman atam....

erdemceerdem

Profesör
Kalbinde hakiki iman ve Rahman`ın habibine aşık olsunda hangi ırktan olursa olsuunnn.... Birde araplarla ilgili birşey vardı maddelerde..Efendimiz (s.a.v) arapları üç sebepten dolayı sevin
1- Ben arabım
2-Kur-an Arapça
3-Cennet lisanı arapçadır... buyuruyor...

Mevla hepimizi kendine layık kul habibine layık ümmet olanlardan eylesin inş.

. :clap2: :good[1]:

Allah razı olsun güzel kardeşim...

Savm

Profesör
kardeşim çok güzel yazmışsın elleri ne sağlık allahrazıolsun senden.elhamdülillah müslüman ve müminim elhamdülillah allah böyle cahilce düşünenleride hidayete erdirsin inş.allaha emanet olun inş.:thinking: :thinking::uzgunum[1]:

ertasi

Paylaşımcı
İŞTE İHVAN ÜYELERİNİN FARKI :clap2: Öyle dimi UveysElKonyevi kardeş :p
Allah Razı Olsun.

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Vatanini miletini sevmek irkcilik degildir irkcilik kendi milletinden baskasina yasam hakki vermemektir sanirim türkiyed eböyle bri sorun yok 72 millet bir arad a yasadigina göre
ayrica Türklügünden utanan vazgecen zaten Türk olamaz

insan olan müslüman olanvatanina milletene bagli olan menfaatini koruyan herkes kardesimizdir ....
(vatan severlik Millet severlik irkcilik degildir)

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Ne dinsiz TÜRKÜM ne Milletsiz Müslüman ikisindende ALLAHA siginirim el aman

Ahmedihsan

Paylaşımcı
ben türk değilim türk düşmanı mı oldum şimdi.ne alakası var