Türkçenin diğer dillere üstünlüğü:D

ezfer

Asistan
arkadaşlar ya proje ödewim warda bi el atan olursa sewinirim :D resim yazı ws.. herşeye açığım...:D :D

~zuzii~

Paylaşımcı
wayy wilfull :)
ii düşünmüşün walla ama burdan çıkmas bişe hrlde yaa :)
çıkarsa seviniris tbiii :O

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com

beyler, önce adam gibi yazmayı öğrenin. :rtfm[1]:
ondan sonra yardımcı oluruz inşallah.
forumda 4 Türkçe öğretmeni arkadaşımız var.

:).. hocam çok yerinde bir uyarı olmuş.. sizi gönülden kutluyorum.. yeni nesil bu türkceyi katlediyor farkında olmadan...

önce türkceyi öğrenin evet...

tabi hocam bunlar bayan arkadaşlar.. yanlışı düzeltmek istedim...

bu arada dört türkce öğretmeninden çok şey öğrenebilir aradaşlar...

Byrocktar

Profesör
walla mı ben bilmiodm şu umutsuz_vaka nın konusunda lanet okumuştum hemen değiştiriim... yandım walla

M

M.T.

Guest
Ya cidden ben bazi türk arkadaslarimdan türkceyi daha güzel kullaniyorum ve yaziyorum :p

gurbet

Asistan
Ya cidden ben bazi türk arkadaslarimdan türkceyi daha güzel kullaniyorum ve yaziyorum :p

Dilara bende katılıyorum sana
yurtdışında yaşadını biliyorum
bende yurtdışında büyüdüm haftada 4 saatlık türkce dersimiz olurdu
buna rağmen bak hiçde fena yazmıyorum :)

AdigeBatur

Profesör
Web sitesi
www.blogcu.com
"willfull" nick'ini görünce, hani düşünmeden edemedim öğretmen ödevi yanlış mı vermiş diye. Belki de şöyle olmalıydı: ingilizcenin diğer dillere üstünlüğü :)

M

M.T.

Guest
nerelisin sen peki?? böle dediğine göre farklı bir millet olmalısın...

Yoo Allaha sükür TÜRKÜM..
Ama Almanyada yasiyorum ve Almanyada Türkce dersi hic olmaz ;)
olursa bile haftada üc ders oda dersi kaynatta kaynatta bir oluyoruz..
Türkce Ögretmeni kendisini dinletemiyor bize karsi ve hic bir seyde ögrenmiyoruz...Herseyi kendi cabamla sahip oldum yani türkceyi düzgün konusma olsun yazma olsun. Burdaki türk cocuklari nin nasil konustuklarini duydugun zaman hic birsey anlamazsin cünkü yarisi almanca olur yarisi türkce :)..Yazmaya gelince cok karistiriyorlar cok degisik almancayla türkce ;)

gurbet siz yine 4 saatmis bize artik üc saat ders ordada dedim gibi hic birsey ögrenmiyoruz söyle diyim ögrenemiyoruz..Türkce ögretmenleri genelikle yasli oluyor yaslari baslari gecmis artik ögretme cabasinda degiler rahat etme cabasindalar;)

ezfer

Asistan

beyler, önce adam gibi yazmayı öğrenin. :rtfm[1]:
ondan sonra yardımcı oluruz inşallah.
forumda 4 Türkçe öğretmeni arkadaşımız var.
ya ödev bu yazıya bakmıyo ki kardeşim Allah ım ya türkçe öğretmeni warsa ki güzel olur o zaman yardım etsinler etmeyenlerde cevap yazmayıp polemik yaratmazlar dimi ama....

ezfer

Asistan
"willfull" nick'ini görünce, hani düşünmeden edemedim öğretmen ödevi yanlış mı vermiş diye. Belki de şöyle olmalıydı: ingilizcenin diğer dillere üstünlüğü :)
... ödev bu kardeşim tez yapıcaz yani var mı yok mu diye bunları diyene kadar yardım etseniz heralde daha yararlı ve daha mantıklı olurdu sanırım..
:whistling[1]: hem şunu da söyleyeyim nickim ingilizce olabilir ama bu onun üstün olduğunu düşünmemi ifade etmiyor... bu benim sürekli kullandığım bir nick hem kimse de karışamaz saygılarımla.........

AdigeBatur

Profesör
Web sitesi
www.blogcu.com
Estağfurullah karışmak gibi bir niyetim yok... Ama Türkçe öğretmeni olarak eleştirmeye hakkım var sanırım... Yanlış anlama şahsi olarak seni eleştirmek gibi bir niyetim de yok... Bu ingilizce hakikaten sinir bozucu olmaya başladı.

Forumdaki Türkçe öğretmeni arkadaşlar, Türkçe duyarlılığı üzerine bir bölüm açsak nasıl olur?

Ayrıca "Wilfull" kardeşim, konuyu araştırdım. Bilgisayar dili olarak Türkçenin diğer dillere göre daha kolay ve kullanılabilir olduğunu anlatan bir makale vardı. Eğer bulabilirsem sana gönderirim inşallah...

volkanca3

Üye

BELLİ ARKADAŞIM..DAHA TÜRKÇE VE TÜRK YAZARKEN BAŞ HARFLERİNİN BÜYÜK YAZILMASI GEREKTİĞİNİ BİLMİYORSUN.
HAYRET..:wallbash[1]: :wallbash[1]: :wallbash[1]: