Turkce dersi ile ilgili...

M_i_r_a_y

Paylaşımcı
Arakadaslar elinizde yada arsivinizde ortaokul ogrencileri icin egitici ; turkcelerinin ilerlemesi icin faydali olacak bulmacalar v.s... mevcutsa forumda paylasabilir misiniz lutfen...Ozellikle turkce ogretmenlerine ve ogretmen adaylarina duyurulur,Adimca sizin yolladiginiz bulmacalar cok isime yaradi daha fazla lazim bana o yuzden yardim istiyorum :)...Simdiden tesekkurler...Selametle...

M

Murat Sâki

Guest
Okuma parçası vb. eserlerdenmi bahsediyorsunuz?

Zeynep Özmen

Kevok_84
aslında miray biraz daha açıklasanız yardımcı olabilirim belki

M_i_r_a_y

Paylaşımcı
Okuma parçası vb. eserlerdenmi bahsediyorsunuz?

Bende okuma parcasi falan var ama daha fazlasina hayir demem :) mutlaka isime yarayacaktir... Evet okuma parcalari, hem okumalarinin duzelmesi acisindan ayni zamanda egitici (cocuklarin anlayabilecegi dini konular yada ahlak kurallarini iceren konular olursa cok iyi olur ) olmasi gerekiyor..Varsa paylasirsaniz sevinirim...

M_i_r_a_y

Paylaşımcı
aslında miray biraz daha açıklasanız yardımcı olabilirim belki

Mesela zit anlamli kelimeleri yada essesli v.s.. kelimeleri ogrenebilecekleri seklin bulmacaya uyarlanmis versiyonu yada ona benzer farkli seyler cok isime yarayacak..Ben cocuklarin dersten SIKILMAMALARI icin, hem eglensinler hem ogrensinler istiyorum...Bu yuzden boyle seylere ihtiyacim var yada bana onerebileceginiz baska seyler varsa seve seve dinlerim :)

halimselim

Paylaşımcı
bir yöntem önerebilirim;
zıt anlamlı yada eş anlamlı kelimeleri a4 kağıdını ikiye bölerek birini bir kağıda diğerini diğer kağıda yazıp sınıfın boş alanına karışık ve ters bir şekilde diziyorsun. sonra öğrencilerden istekli birini kaldırıp bir kağıt seçmesini ve üç hakta eşini(zıddını , eşanlamlısını veya sesteşini) bulmasını istiyorsun. bu şekilde eğlenceli bir şekilde dersi işliyorsun.

M_i_r_a_y

Paylaşımcı
bir yöntem önerebilirim;
zıt anlamlı yada eş anlamlı kelimeleri a4 kağıdını ikiye bölerek birini bir kağıda diğerini diğer kağıda yazıp sınıfın boş alanına karışık ve ters bir şekilde diziyorsun. sonra öğrencilerden istekli birini kaldırıp bir kağıt seçmesini ve üç hakta eşini(zıddını , eşanlamlısını veya sesteşini) bulmasını istiyorsun. bu şekilde eğlenceli bir şekilde dersi işliyorsun.

Iyi bir fikir,bunu uygulayacagim insallah..Tesekkur ederim :)