Türk vatandaşları engellilere karşı duyarlı değilmi?

Türk vatandaşları engellilere karşı duyarlımı - değilmi?

• Duyarlı

Oy: 3 75.0%
  • Duyarlı Değil

Oy: 1 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

sahra025

Üye
Türk vatandaşları engellilere karşı duyarlı değilmi? Yorumlarınızı bekliyorum canlar...

hamide

Profesör
bence türkler merhemetlidir ve duyarlıdır

ama istisnalar olabilir

ibrahimi

Has Uşak
bu konuyu ikinci sayfadan alıyorum...
hiç ilgilenilmemiş.
demekki ENGELLİLERE KARŞI DUYARLI DEĞİLİZ!!!

denizfeneri

Doçent
Web sitesi
www.denizfeneri.org.tr
evet bu konuda çok dikkatli olunmalı bence.çünkü engelli kardeşlerimiz çok hassas.biz de o duyarlılıkta olmalı ve onları rahatsız edici hal ve hareketlerden kaçınmalıyız.mesela;yolda giderken gözümüzü dikip dik dik bakmak onları en çok üzen şeydir eminim.ya bu onlardan kaynaklanan birşey değil ki?Allah vergisi.niye tuhaf karşılayıp onları da üzüyoruz ki?unutmayalım bu sağlık bizde baki değil.hepimiz bir engelli adayıyız her an.başımıza ne geleceğini bilmiyoruz ki!

çok önemli birşey de kardeşlerim sağolsunlar duyarlı davranmışlar;özürlü lafı.en sinir olduğum şey.özürlü ne demek dostlar;bu bi özür değil ki!sadece hayatı biraz daha zorlaştıran bir engel.lütfen konuşurken bu konuda duyarlı olalım.

bedensel bir engeli olmak önemli değil;yeter ki beyinler engelli olmasın.

sağlıklı görünüp de beyin engelli (hatta onlara özürlü lafını kullanabiliriz) o kadar çok ki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

izem

Asistan
malesef tek kelimeyle duyarlı değiliz.ama duyarlı olan vatandaşlarımızda var tabiiki.duyarlı olanların sayısı bana göre az.bu konuda duyarlı olan vatandaşlarımıza teşekkürler:)

izem

Asistan
Bence devlet duyarlı değil.

zaten devletin duyarsızlığı vatandaşada yansıyor bence.asıl engelli olanlar onlar.engelli insanların(aslında ben bu kelimeyi kullanmayı sevmiyorum ama neyse)hayatını kolaylaştırmalılar onlarda hayatlarını diger insanlar gibi rahat sürdürebilmeliler.Örneğin benim yaşadığım ilde kaldırımları ben bile zor çıkıyorum onlar ne yapsınlar..buna benzer bir sürü örnek var malesef:(

yarımelma

Üye
kişisel olarak duyarlı olabilsekte devlet anlayışı olarak değiliz.bunu için sokaklara otobüslere bakmak yeterli.Tekerlekli sandalyeli bir insan yada ama bir insan için yollar çok uzun...

Kajin

Paylaşımcı
Bencede devlet duyarlı değil.