Türk Polisini Eleştiren Batı'ya Bakın Polisler Göstericileri At İle Ezdiler | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Türk Polisini Eleştiren Batı'ya Bakın Polisler Göstericileri At İle Ezdiler

Dua Nur

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Nis 2007
Mesajlar
37,459
Puanları
63
Türk Polisini Eleştiren Batı'ya Bakın Polisler Göstericileri At İle Ezdiler

Limhams meydanında toplanan bir grup, ırkçı partiyi protesto etti. Göstericilere atlı polisler müdahale etti. Sert müdahale sonrası onlarca gösterici atların altında kalarak yaralandı.

Yaralıların arasında, eylem için Kopenhag'dan Malmö'ye gelen Danimarkalıların da bulunduğu bildirildi. Malmö şehrini de kapsayan Skaane bölgesi nöbetçi basın sözcüsü Louise Ercolina yaptığı açıklamada, “Olaylar sırasında ağır yaralanan 5 kişi hastanede tedavi altına alındı. Hafif yaralılar ise ayakta tedavi edildiler" dedi.
Bir görgü tanığı ise, “Ben en az 3 kişinin başından ağır yaralandığını gördüm.

Polis acımasız davrandı" diye konuştu. Emniyet sözcüsü Katrin Bergquist, yabancı düşmanı 'İsveçlilerin Partisi'nin Malmö şehir merkezinde yaklaşan seçimler nedeniyle kampanya yürüteceğini öğrenen ırkçılık karşıtlarının, kalabalık bir şekilde saldırıda bulunduklarını savunarak, “Bizim atlarımız göstericileri dağıtmak için kullanıldı ama bu arada yaralanan sadece bir kişi gördüm" dedi.

OLAYLAR SÜRÜYOR

İsveçlilerin Partisi Başkanı Stefan Jakobsson ise bölgeden polis koruma altında uzaklaştırıldı. Irkçı partiye karşı yaklaşık bin kişinin protesto gösterisine katıldığı, bunlardan yaklaşık 200'ünün Danimarka'dan giden ırkçılık karşıtları olduğu bildirildi. Emniyet müdürlüğü olayları yatıştırmak için 400 polisin görev yaptığını bildirdi. Olayların hala yer yer devam ettiği, polisin bir çok caddeyi kapattığı öğrenilirken, gözaltına alınanların sayıları hakkında ise bilgi verilmedi.

http://www.habervaktim.com/
 
Üst