Türk okullarının hepsine müdahale edemeyiz!! Hukuk çerçevesinde olması gerekir!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Türk okullarının hepsine müdahale edemeyiz!! Hukuk çerçevesinde olması gerekir!!!

260120151943023926903.jpg

YURTDIŞINDAKİ TÜRK OKULLARIYLA İLGİLİ SON GELİŞMELER

Bu konu sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız tarafından da zaman zaman dile getiriliyor.

15-20 yıldan bu yana dünyanın değişik yerlerinde Türk okulları denilen okullar var. Ben bunların bazılarını ziyaret etmiştim.

Bir ay kadar önce Kuveyt’e gittim. Yine Milli Eğitim bakanlığımıza bağlı okullar vardı.

Bunlar daha çok Türk yurttaşlarımızın çocuklarına eğitim vermek için açılmış okullardır.

Belki önümüzdeki hafta bu konudaki çalışmalarımız sonuçlandırmış olacağız.

Bir defa yurt dışında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların desteğiyle açılmış okullardır.

Yurt dışındaki bu okullar Türkiye aleyhine çalışmalar yapıyor mu araştırılması yapılıyor.

Şirket ya da dernek şeklinde o ülkede açılan ticari amaçlı okular var. Bunların her birine müdahale etmek hukuki olarak mümkün değil.

Yapacağımız çalışma hukuk çerçevesinde olması gerekir. Şirketlerin devralınması ya da satın alınması suretiyle bu okullarda eğitimi devam etmesi olabilir.

Yeni kurulacak okulları bir vakıf olarak düşünüyoruz. Gönüllük esasına göre…

http://haberler.rotahaber.com/bulent-arinc-bakanlar-kurulu-sonrasi-konusuyor-canli_512270.html

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Dokunmayın o zaman kafalarına göre takılsınlar... Bir de sütlü kahve...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bu açıklamanın bakanlar kurulu toplantısı sonrası yapılması ilginç, bu sözler sanki bakanlar kurulunun görüşleri gibi.

Demek ki bakanlar kurulu da KAMALAK GİBİ PARALELCİ olmuş :)