Türbanlı Bebekler Yasaklandı

:)zeynep(:

Hakve
Laikliği en sert biçimde uygulayan Tunus, 'türbanlı bebekleri' de YASAKLADI

Amerika’dan çıkıp dünyayı saran Barbie bebeklerin “Müslüman rakibi” olan tesettürlü Fulya bebeklere, laiklikten taviz vermeyen Tunus’ta büyük darbe indi

60 yaşın altındaki kadınların sokakta başörtüyle dolaşmasının ve kız öğrencilerin türbanla okula girmesinin yasak olduğu bu Kuzey Afrika ülkesinde güvenlik güçleri Fulya bebeklerin satıldığı yerlere baskınlar düzenledi. Binlerce tesettürlü bebek, “laik Tunus toplumuna kötü örnek oluyor” diye toplatıldı; bu bebekleri satan esnaf sorgulandı. Tunus yönetimi, üzerinde Fulya bebek resmi bulunan okul çantası ve defter gibi ürünlerin satışını bile yasakladı. 2003 yılında piyasaya sürülen ve İslam dünyasında satış rekorları kıran Fulya bebekler Tunuslu çocuklar arasında da bir hayli popülerdi.

zemahşeri

Paylaşımcı
yeter artık yeter be insanlar vazgeçin şu sevdadan beeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!

lamelif

Paylaşımcı
yuh yaw yuh diyorum kardeşim başka bişey demiyorum :mad:
yaw bu insanlar oyuncak bebeklere bile katlanamıyolar :mad:

aHuZaR

Can kayıp can firarda
demekki cok cesurlar bu laik diye kendini damgalayanlar
Pilastik bebekten bile ödleri düsüyorsa yuhhh onlara

sword

flawless Victory
demekki cok cesurlar bu laik diye kendini damgalayanlar
Pilastik bebekten bile ödleri düsüyorsa yuhhh onlara

Haklısın. Plastikten bile korkuyorlar.
Bir yuh da benden.

Kanki zaten savaşın eşiğindeyiz. Abd uçakları da tacize başlamış hava sahamızı.

tevhidul_hareket

پايگاه ا
.......................bu laikçilerin nedir bu çektigimiz biz adamlara satasmadikça üzerimize geliyolar bende bundan sonra açik bebek almayacam alirsamda basini örtmezsem bu iki olsun .....yuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

U

ummuhan

Guest
Laikliği en sert biçimde uygulayan Tunus, 'türbanlı bebekleri' de YASAKLADI

Amerika’dan çıkıp dünyayı saran Barbie bebeklerin “Müslüman rakibi” olan tesettürlü Fulya bebeklere, laiklikten taviz vermeyen Tunus’ta büyük darbe indi

60 yaşın altındaki kadınların sokakta başörtüyle dolaşmasının ve kız öğrencilerin türbanla okula girmesinin yasak olduğu bu Kuzey Afrika ülkesinde güvenlik güçleri Fulya bebeklerin satıldığı yerlere baskınlar düzenledi. Binlerce tesettürlü bebek, “laik Tunus toplumuna kötü örnek oluyor” diye toplatıldı; bu bebekleri satan esnaf sorgulandı. Tunus yönetimi, üzerinde Fulya bebek resmi bulunan okul çantası ve defter gibi ürünlerin satışını bile yasakladı. 2003 yılında piyasaya sürülen ve İslam dünyasında satış rekorları kıran Fulya bebekler Tunuslu çocuklar arasında da bir hayli popülerdi.

Ben bunu anlayamıyorum geçtiğimiz aylarda Tunus gezisinde başörtülü pek çok hanımın her yerde olduklarını hatta devlet dairelerinde -adliye ziyaretimizde - gördük çoğuna sorular sorduk kıyafetleri ile ilgili problem yaşamadıklarını söylediler.... şimdi bu haber ajanslarına mı yoksa gördüklerime mi inanayım ben???

Seyfullah Kara

Kula KUL olma!
Kapitalizmin babalarıdır onlar!

Bu uğurda ne can ne mal ne din ne ahlak ne edeb ne haya... hiçbirini takmazlar.Nereye kadar sorusu hep aklımıza kalacak sanki!