Trafik ve Kul Hakkı

johncoffey07

Asistan
Ya biliyorum bu soru belki çok saçma olacak ama ben yine de soracağım..
Trafikte araba kullanırken bir çok olayla karşı karşıya geliyoruz..Şöyle ki bazen karşıdaki bizi çıldırtıyor bazen de biz karşımızdakini..Neyse soruma geleyimm:Bu kısa zamanlı öfke anında aklımızdan bir sürü kötü şey geçiyor hatta daha ileri de gidip küfür içerikli sözler ağzımızdan kaçabiliyor..Biz bu şekilde konuştuğumuzda veya hiç tanımadığımız bir kişi hakkında ettiğimiz kötü sözlerden dolayı günah işlemiş oluyor muyuz??Ve en önemlisi eğer günaha giriyorsak onunla nasıl helalleşeceğiz??

sorumu dikkate alıp cevaplayanlara şimdiden teşekkürler....

VARNA

Üye
üstümüze vazife değil ama acizane fikrim tabiki günah oluyor ve helallik gerekiyor.

eğer helalleşmek mümkün olmuyorsa tövbe ve istiğfar etmek ve aynı hatayı tekrarlamamak.

dagcan_33

Paylaşımcı
bi halt yemişin bizden fetva istiyorsun

şaşırdın değilmi?evet şoforlere öyle kızgınım ki

yayalara hiç saygısı yok hele yeni araba alan görmemişler varya

adamlar yaya ları ikinci sınıf vatandaş zannediyo

bir yaya geçidinde gözlerimle gördüm

hamile bir bayan zorla yürüyo adam üstüne dogru sürüyo ya biraz bekle

trafiğe çıkınca böyle sinirlenen herkesi kendine yol vermesini bekleyenlere hakkımızı helal etmiyoruz

size göre haklısınız belkide ama bize göre haksızsınız

johncoffey07

Asistan
walla dağcan kardeşim ben 4 senedir kullanıyorum arabayı.Ama şu ana kadar hiç bi saygısızlığım olmadı yayalara karşı!!!Ben diğer şofor arkadaşları kastedmiştim..Sen ise açmışsın ağzını yummuşun gözünü..Yapma Allah ını seversen...

dagcan_33

Paylaşımcı
o zaman adını koyalım trafik magandalarına hakımızı helal etmiyoruz

johncoffey07

Asistan
Wallahi aynı şekilde ben de helel etmiyorum.Ayrıca kardeşim bir daha bir şey söylerken lütfen tart da söyle senin söylediklerin de benim gücüme gitti ama neyse...

feyza:)

İstanbulî
Web sitesi
www.incebirdokunus.com
bi halt yemişin bizden fetva istiyorsun

şaşırdın değilmi?evet şoforlere öyle kızgınım ki

yayalara hiç saygısı yok hele yeni araba alan görmemişler varya

adamlar yaya ları ikinci sınıf vatandaş zannediyo

bir yaya geçidinde gözlerimle gördüm

hamile bir bayan zorla yürüyo adam üstüne dogru sürüyo ya biraz bekle

trafiğe çıkınca böyle sinirlenen herkesi kendine yol vermesini bekleyenlere hakkımızı helal etmiyoruz

size göre haklısınız belkide ama bize göre haksızsınız

bu kadar sert çıkışacak bir durum göremiyorum..geçmişte kızmış olduğunuz şöförler için soruyu soran kardeşimize böyle sert bir uslupla cevap yazmanıza bir anlam veremedim doğrusu ..kaldı ki johncoffey07 hassas biri olmasa böyle bir başlık açmazdı .. bence simdi ondan helallik istemelisin dagcan kardeşim ;)

Huzeyme

Paylaşımcı
geçmişte kızmış olduğunuz şöförler için soruyu soran kardeşimize böyle sert bir uslupla

Bizim sitenin üyeleri çok iyidir. Dimi yani...

dagcan_33

Paylaşımcı
ya kimseyi üzmek değil isteğim

açıktır üst düğmesi kolalı gömleğin

görmediniz mi elindeki lev yeyi

bunlara yüz vermeyin

hiç acımadan ezer yavrusunu ördeğin

bunun neresi yanlış siz söyleyin

dagcan_33

Paylaşımcı
gardaşım hakkını helal et ohh be ne zor yav
istediğinide yapabilirsin

johncoffey07

Asistan
Ya ben hakkım olmayan bişeyi istemedim..Sadece beni yanlış analadın..Bunu düzeltirsin ve ya tam tersi..
Ama Allah ne günahları affederken bana bişey söylemek düşmezz...Hakkım varsa helal olsun:)

dagcan_33

Paylaşımcı
ya kardeş seni anlıyorum ama senin yazın bende çevremde çok gördüğüm magandları hatırlatıyor biliyorum çok iyiniyetlisin çok çabuk sinirlenen karşısındakini suçlu bulan insanlar küfür ediyor. konu sizinle alakalı değil şiirdede anlatmaya çalıştığım magandalarla alakalı yazdıklarım üzerinize alınmayın

johncoffey07

Asistan
ya kardeş seni anlıyorum ama senin yazın bende çevremde çok gördüğüm magandları hatırlatıyor biliyorum çok iyiniyetlisin çok çabuk sinirlenen karşısındakini suçlu bulan insanlar küfür ediyor. konu sizinle alakalı değil şiirdede anlatmaya çalıştığım magandalarla alakalı yazdıklarım üzerinize alınmayın

Yok alınmadım sizde iyi niyetlisiniz belli ama içime sinmedi ve sormak istedim sadece bu soruyu..Keşke hiç kimse kırılmasa keşke dünya güllük gülistanlık olsa..Ama işte dünya:iyi ve kötünün savaşı...

yozgadi

Paylaşımcı
sabır+anlayış+empati=şoförlük . müslümanım diyenin özünde olması gereken huylar sanırım bu durumda hakiki inanandan asla maganda olmaz gibi geliyor bana saygıyla kalın