Törende gülen öğrenciyi 'ben eşeğim' diye bağırttı

ismail

Yeni
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Tepkime puanı
2,063
Puanları
0
Yaş
43
Diyarbakır'da bir lise öğrencisine okul müdiresi tarafından görülmemiş bir ceza verildi. Müdire, tören sırasında gülümseyen kız öğrenciyi tüm okulun karşısında 'Ben eşeklik yaptım' diye bağırttı.


Disiplin kuruluna gitmemek için isteneni yapan öğrencinin psikolojisi bozuldu. Öğrenciye doktor tarafından 1 hafta rapor verilirken, babası da savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Diyarbakır'daki bir lisede, akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Okul müdiresi İstiklal Marşı okunurken ses uyumsuzluğu yaşanması nedeniyle gülümseyen kız öğrenciyi tüm okulun önünde "Ben eşeklik yaptım, özür dilerim" diye bağırttı. Diyarbakır'daki bir lisede yaşanan olay pazartesi günü meydana geldi. İstiklal Marşı törenindeki ses uyuşmazlığı sebebiyle dili sürçen birinci sınıf öğrencisi Esra T. (15) önce tebessüm etti, ardından da toparlanıp okumaya devam etti. Bunu gören okul müdiresi Serpil Tekay, töreni yarıda keserek öğrenciyi yanına çağırdı. Esra T., diğer sınıflardan yükselen ses uyumsuzluğu nedeniyle dilinin sürçtüğünü ve tebessüm ettiğini belirterek özür diledi. Okul müdiresi, "Şimdi 'Ben bir eşeklik ettim, özür dilerim' diyeceksin, yoksa disipline veririm." diyerek kız öğrenciyi tehdit etti. Korkuyla tören alanındaki öğretmen ve öğrencilere dönen Esra, "Ben bir eşeklik ettim, özür dilerim." dedi. Okul müdiresi, sesin yüksek çıkmadığını, arka tarafa ulaşmadığını belirterek, aynı cümleyi iki kez daha tekrarlattı. Öğrenciler arasında gülüşmelere yol açan bu durum, Esra T.'nin psikolojisini bozdu.


Bir daha okula gitmek istemiyorum
Törende başka arkadaşlarının da güldüğünü ancak müdirenin sadece kendisini çağırdığını anlatan Esra T., bütün okula rezil olduğunu ve bir daha okula gitmek istemediğini söyledi. Liseli kız, "Müdürümüz beni önce disipline vermekle tehdit etti, sonra bana o sözleri söyletti. Çok sayıda kişi bana güldü. Ağlayarak sınıfa koştum. Okulda kimsenin yüzüne bakamaz hale geldim." dedi. Esra'nın babası Mahmut T. ise böyle çağdışı bir cezanın kabul edilemeyeceğini belirterek, "Toplum önünde birinin onurunu kırmak tamiri mümkün olmayan bir durumdur. 15 yaşındaki bir kız çocuğuna böyle bir cezanın verilmesi, kabul edilemez. En geri kalmış ülkelerde bile böyle insan onurunu kıran bir cezaya rastlanamaz." şeklinde konuştu.
Kızına 'psikolojisinin bozulduğuna' dair rapor verildiğini dile getiren T., raporla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Okulun Müdiresi Serpil Tekay olayı doğrularken öğrencinin gülerek İstiklal Marşı'na saygısızlık yaptığını savundu. Tekay, "Ben ısrarla gözlerine baktım ama beni dikkate almayarak gülmeye devam etti. Hava soğuktu, öğrencileri içeri almam gerekiyordu. Ben de çağırıp bunları söylettim, arkadaşlarından özür diledi." dedi.
ZAMAN
 
K

Kaçak

Guest
Yok yavrucum sen eşşeklerin eline düşmüşsün sadece ...
 

ummuhan

Kıdemli Üye
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Tepkime puanı
1,042
Puanları
0
Konum
Arz
Zann da bulunmak istemiyorum, belki de gerçekten eşeklik yaptı? (müdür ve öğrenciyi birlikte dinlemek gerek)

Şimdiki gençleri saygısızca yetiştiren sonrasında bu tür olaylarda hemen ortaya atlayan veli (!) ler ile karşılaşmayanın bunları anlaması zor...


Hakk savunma ile pervasız ve ukalalığı birbirine karıştırmış nesil oluşturduk ne kadar övünsek az (!) ....
 

ismail

Yeni
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Tepkime puanı
2,063
Puanları
0
Yaş
43
ortada başı bozuk o kadar eşek var ki diyeceğim bu hayvancağızın suçu ne
öğrenci yapmış olsa bile kendine yapılan onun bir üst kademesi
 
Üst