Topuklu ayakkabı stres yapıyor

ismail

Yeni
Kadınların dar veya yüksek topuklu ayakkabı giymekten dolayı ayaklarında ağrı sorunları yaşadığını ve bu ağrıların da strese yol açabileceği tespit edildi.

ABD’deki Teksas Masaj Tedavisi Merkezi Başkanı, refleksoloji uzmanı Mara Nicandro, her 10 kadından 8’inin dar veya yüksek topuklu ayakkabı giymekten dolayı ayaklarında ağrı sorunları yaşadığını ve bu ağrının da strese yol açabileceğini söyledi. Nicandro ayak parmaklarının etrafının ovulmasının baş bölgesini, topuğun ovulmasının göğsü ve ayağın ortasının ovulmasının da karın bölgesini rahatlattığını belirtti.

Diğer stres ve ağrı önlemleri ise şöyle:

-Brokoli gibi lif zengini besinleri tüketmek, mide ağrılarına iyi gelir.
-Egzersiz ve yoga yapın, omuz ağrılarınız dinsin.
-Boyun tutulmasına hidroterapi yapın. 10-60 saniye boyunca ağrıyan kaslarınıza soğuk su tutun. Ağrıya neden olan laktik asit gibi toksinler yok olacaktır.
-Limonlu sıcak su içmek cildi toksinlerden arındırır.
-Sahte de olsa gülün, beyniniz gülmeyi her zaman olumlu algılar.
-Yorgunluğa karşı kas egzersizleri yapın.
-Baş ağrısını nefes egzersizleriyle yenebilirsiniz. Günde 10 dakika boyunca konsantrasyon içinde düzenli nefes alıp vermek kan dolaşımını düzenleyecektir.
(Milliyet)

Giyenleri bilmem ama bende stres yapıyor ...

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Bencede stres yaptığı kesin, giymem hiç, giymedimde onunla yürüyeceğim derken stres başlar, fazla yürümekten ağrır stres büyür, sıkar stres patlak verir :)

ziruh

Kıdemli Üye
kesinlikle katılıyorum :)

K

Kaçak

Guest
Bir seferinde topuklu ayakkabı sahibine , rica ederim verin şu ayakkabılarınızı topuklarına lastik çaktırıcam demiştim ...
O günden sonra topuklu ayakkabı sesinde ciddi azalma oldu :)
Direk boşanma sebebi benim nazarımda ...
Gene büyük konuştum bak ...

_Berceste_

bir tutam delilik...
eziyetten baska bisey degil..

HENGAMe

Yeni
bütün sofiler sanalamı doluşmuş ne..
topuklu ayakkabı karşıtları,
renkli başörtü karşıtları,
dinde hassas insanlar topluluğu
vsvsvsvsvsvsvs
geri kısım nerde?
kedi burdaysa ciğer nerde
ciğer burdaysa kedi nerde
valla birgün yolda ilk önüme gelen busaydığım özelliklere sahip birini tutup kolundan sen hangi foruma takılıyosun diye soracağım

hakiki müslümanızya hepimiz aman aman sabahlar olmasın.
çok değil hepimiz önce kendi kapımızın önünü süpürelim evvela ,
sonra onun bunun giyimiyle kuşamıyla ilgilenecek kadar mükemmelliğe sahip olursak ne ala.

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
Uzun zamandır topuklu giyerim hiç de strese yol açtığına şahit olmadım...Hıhhh..!!!

dinde hassaslık.. nasıl hassaslık ama.. muhabbete bak.. müslümanlarda çağ atlamış.. gerici diyenlerin kulakları çınlasın...

HENGAMe

Yeni
.Ne giyersek giyelim "edeb"in setrinin yerine hiçbir kumaş ve model henüz geçemedi..

mü'HÜR

Ordinaryus
bütün sofiler sanalamı doluşmuş ne..
topuklu ayakkabı karşıtları,
renkli başörtü karşıtları,
dinde hassas insanlar topluluğu
vsvsvsvsvsvsvs
geri kısım nerde?
kedi burdaysa ciğer nerde
ciğer burdaysa kedi nerde
valla birgün yolda ilk önüme gelen busaydığım özelliklere sahip birini tutup kolundan sen hangi foruma takılıyosun diye soracağım

hakiki müslümanızya hepimiz aman aman sabahlar olmasın.
çok değil hepimiz önce kendi kapımızın önünü süpürelim evvela ,
sonra onun bunun giyimiyle kuşamıyla ilgilenecek kadar mükemmelliğe sahip olursak ne ala.

Dini boyutta bir yorum göremedim. Siz neden bu kadar celallendiniz ki acep?

Yada ben mi göremiyorum?

Kimse uzamadığı ciğere murdar der hesabında değil zira, herkes topuklu ayakkabı alabilir ;) üzülerek söylüyorum ki mesajınız bana çok lakayt geldi.Ne kadar kabullenilmesede; topuklu ayakkabıda,rengarenk başörtüler de günahtır. Bu dile getirildiği zaman ise; kimse ilgisiz tavırla konuşamaz zira, bahsedilenler Rabbimizin nehy ettikleridir.Bunları dil getirmekte her müslümanın üzerine düşen görevdir.Forumun adı ihfan forum bu düşüncelere sahip insanları hep görecek siniz, görmeniz de gayet normal.

.Ne giyersek giyelim "edeb"in setrinin yerine hiçbir kumaş ve model henüz geçemedi..

Nefsin ve şeytanın fısıltıları.

Neden tesettürler edep birleşemez mi? edepli olup tesettür olmaz ise, yada tesettür olup edep olmaz ise her iki şekilde de yarımdır insan. Asıl maharet ikisini cem etmektir.

Ben normalde topuklu ayakkabı pek kullanmam, özel günlerde kullandığım zaman ise; gerçekten baya strese vesile oluyor. Topuklu ayakkabının birçok zararı var bel ağrısı dahi yapabiliyor.Devamlı kullanan kişiler farketmeyebilirler ama zamanla anlayabilirler.

Kimseyi gülmek yada kınamak amaçla söylemiyorum; müslüman gerçekten ilk bakışta belli olmalı.Hani derler ya ne insanlar var tipine bakma ne kadar müslümanca yaşıyorlar vs.. Evet doğru olabilir fakat, kişi dinini,Rabbinin emirlerini en güzel şekilde etrafına sunabilmeli,sonra ahlakıyla bütünleştirmeli,dedikoduya mahal vermemeli.

Kişinin günah çuvalı arkasında olurmuş, o yüzden kendi günahını görmez, hep önüne gelen günah çuvallarını görürmüş. Evvelen kendimize bakmalıyız. Herkesin hatası farklı farklı. Kimi tam tesettüre uyamaz, kimi tesettüre uyar ama ibadetleri eksiktir,kiminde de tesettür ibadet vardır ama ahlaktan yoksundur. Rabbim cümlemize gerçek ahlakı,tesettürü,mükemmel kul olabilmeyi nasip etsin inşaAllah.

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Bece hiç değil oldukça rahat ben topuksuz yürüyemem mesela illaki topuklu terlik ayakkabı felan giymem lazım olmassa olmazlarımdandır :D

mü'HÜR

Ordinaryus
Alışkanlıklar işte. Alışkın olduğunuz için rahatsınız.

Fakat rahat olmanız "tıbbi anlamda topuklu ayakkabı giyinmek zararlıdır". sonucunu değiştirmiyor. :)

mü'HÜR

Ordinaryus
Topuklu terlik yada ayakkabı, bence kısa boylular dan ziyade uzun boylularda takıntı.

HENGAMe

Yeni
hani vardırya tiplemeler,kadının giyimini kuşamını eleştirir durur sonra kalkar bir güzelde sanal mücahidlik yapar.:)
kızlarımızda maşallah kendini beğendirme çabaından eksik kalmaz..
aayyy eveett ben çok karşıyım çarşafdan başkasını takmıyoruuum:)
hani bir laf var testi ne ile doluysa içinden o sızar..
gıybetmi oldu zan mı oldu bilmiyorum ama ben çok sıkıldım butarz muhabbetler görmekten
bu kısım açıklamalı olarak diğer noktlarda beyan edilecektir

ve bazı sözlerinle komikçi oluyorsun mühür..

bir:celallendiğimi yazılarıma bakarak çıkartamazsınız..gayette relaksdım yaram yoktur,dinimde imanımda beni alakadar eder,birilerine kendimi yaşayış tarzımı anlatarak beğendirme çabasında hiç değilim.

iki:lakayd gelmesi bunuda kendi içinde ikiye açayım,(1=madem bukadar lakayd gördünüz cevap verme tenezzülüne girmeseydiniz sizden başka kaleye alan olmamış bukadar komplekse soktğum için özür dilememi beklemeyein.)

2=şu sanalda öyle zihniyetlerle karşılaştımki,ay ay ay ben topuklu ayakkabı giymem,ne o öyle haram deyip,veya aman aman ne renkli başörtüsü,veya dinde hassas noktalarda çok özentiliolduklarını mı dersiniz,kadın dediğin tesettürlü olur efenim,deyip bir iki fıkıh bilgisi copy paste yapar yalandan çok dindar pozu vererek biriki ilmi mulahaza yaparak kız tavlama şekillerimi dersiniz ve çok geçmiyor bunu diyen arkadaş ları öyle hallerde görüyorumki..allah lşeytana uydurmasım büyük konuşmakmı dersinniz artk yoksa kendini beğendirme çabasına girmemi dersiniz ,yoksa eş arama çabasımı dersniz orasını siz düşünün)

zan değil bu saydıklarım hemen zan yapıyorsun kıvamın girmeyin emi,bizzat şahit olduyklarımı akibetlerini rabbim bişekilde gösterdi..bol keseden atmıyorum
3=şuan dolabımda üç çift topuklu ses çıkartmayanından (tıkırtı sesi kulaklarımı tırmaladığı için oda,tırmalasa idi giyerdim.)
ayakkabım var..mundar demiyorum,
mesele topuklu ayakkabnın olup olmaması da değil,mesele ne yeğen biliyomusun..
mesele insanların sanal mücahidlikler görmekten sıkılması.
mesele yeğen:yorganını ayağına göre uzatmak değil,dilini beynine göre uzatmaktır..

4=bu gerçekler bu forumlar açıldı açılalı konuşulur,tartışılır,bende ele hiç birşeyde geçmiyor.
dini bir yorum bulamadınız kısmına cevap.siz yaptınız bakın.
bir yerde bu başlığa benzer birkonu tartışıldı.bu forumda renkli başörtü hükmü tartışıldı,bende konunun gelecekteki gidişatını ,
geleceği gösteren büyük küremin içene bakark gördüm.
ve geleceği görebiliyorum.

5=kendimize bakmalıyız kısmı ,son paragraf,
söylediklerime kafan basmadığı nasılda belli zahır basit gelmesi bundan olsa gerek..
muhalefet olmayı düşünmeden önce az düşünerek okusaydın benim söylediğim şeyin aynısını söylemişs olduğunu farkederdin.
sana bir laz fıkrası anlatayım,sözlerime nokta mahiyetinde olsun..

Temel türkü yarışmasına katılmış, başlamış söylemeye:
"Haburadan aşşaği ben inemem inemem. Haburadan aşşaği ben inemem inemem."
...Onlarca kez tekrarlamış bunu, jüri demiş ki:
"E in artık haburadan aşşaği."

Temel demiş:
"Haburadan aşşaği denizdur daa, inemem."