Topuklu ayakkabı stres yapıyor

K

Kaçak

Guest
Ama şunuda belirtmekte fayda var ...
Hanımların topuklu ayakkabısına denk biz erkeklerdede sivri burunlar var ...
Adamın zaten ayak hödük gibi , birde onu giyince savaş silahı görüntüsü veriyor ...
Birde parlak parlak giyiyorlar iyice stres yapıyor bende ..
Hele o tak tuk seside çıkartıyorsa gelde omuz atma ...
İnsanı ayakkabısından tanırım ...
Erkeklerde az degil yani bu konuda ..

_Berceste_

bir tutam delilik...
valla ben giymesi sadece eziyet dedim giymiyorum demedim :D yeri geldiginde giymek zorunda kaliyor insan.
erkekler bu konuya burnunu sokmasin :D yoksa yersiniz topugu :)))

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
Yanlış okumadıysam mühür kardeşimiz topuklu ayakabbı giymenin günah olduğunu belirtmiş...İlk defa duydum bu konuda herhangi bir ayet hadis varsa yada fetva varsa öğrenmek isterim...Kendim dışardada içerdede topuklu ayakkabı giymiyorum günah olduğu içinmi giymiyorum yada stres yaptığı içinmi giymiyorum diye soracak olursanız...Her ikiside değil beceremem...:)
Bana göre topuklu ayakkabıda giymek maharet isteyen bir giyim tarzı...Evet doktorlar önermemişlerdir ama bana kalırsa giymeyi bilmeyenler için önermemiştir...Ama giyince yürümesini bilen ve kendini gayet rahat hisseden bir insan rahatsız olmayacağı kanaatindeyim...Ayakabbının ses çıkarması konusuna gelince birçok insan bu konuda rahatsızlık hissedebilir size tavsiyem kul hakkına girmemek ve dikkat çekmemek adına topuklarınızın altına bant yapıştırın...:)
Ama her ne olursa olsun kimse kimsenin giyiminden kuşamına bakıpta yargılamaya hakkı yoktur...Çünkü kulda Allah'ın hükümde Allah'ın...;)

Ahmet

Çöl Aslanı
Yanlış okumadıysam mühür kardeşimiz topuklu ayakabbı giymenin günah olduğunu belirtmiş...İlk defa duydum bu konuda herhangi bir ayet hadis varsa yada fetva varsa öğrenmek isterim...
Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz. (Nûr - 31)

AynAlı

Kıdemli Üye
stress yapma özelliği dışında stres alma özelliğe bulunuyor :D

Asr-i SaadeT

Asistan
Allah razi olsun !

Zaten buğz ediyorduk, cikardigi sesden dolayi.

K

Kaçak

Guest
Ne demek Bugz ediyorduk abla ...
Müslümanım diyene bugz edilmez , hidayet dilenir ...
On üzerinden dokuz puanlık kınıyorum ...
Olmadı bu cümle ...

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com
Yanlış hatırlamıyorsam bu ayet,hal hal takan kadınlara hitap ediyordu...

Hal halında çıkardığı sesten ötürü denmemiş mi ki o devirde topuklu ayakkabı varmıymış, var ise de Bu ayette hal hal takanlar denmiyor, birbiri ile kıyaslanırsa hüküm aynı kapıya çıkıyor...

Asr-i SaadeT

Asistan
Ne demek Bugz ediyorduk abla ...
Müslümanım diyene bugz edilmez , hidayet dilenir ...
On üzerinden dokuz puanlık kınıyorum ...
Olmadı bu cümle ...

Agbi kardesimin sadece o anki kötü haline bugz ediyorum, sahsinin bütününe degil.

Ama hidayet dilemek daha dogru, haklisin.

HENGAMe

Yeni
Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar. (Nûr - 31)
bu kısım hal hal diğer zinet eşyalarını , etrafına gösteriş yapmak amacıyla belli etmesine girer.
şuda bir gerçektir ki,önüne gelen fetva vermeye yetkisi yoktur.
kişinin kendi seçimidir, günahtır denmeside odenli saçmadır.
her topuklu ayakkabı ses çıkartır mantığıda yanlış ve şu tartıştığımız konukadar saçma:)
nediyimki komik geldi bana yahu.sadece etrafa ses gürültüsü oluşturarak rahatsızlık verilebilir.
hangi erkek tak tuk seslerinden hoşlanırki sinir olur insan
eğer niyet karşı cinsin dikkatini çekmekse obaşka tabi dayak yeme olasılığı bile yüksektir hata arkadan alay edilme olasılığı.:)
yakında deri ayakkabımı daha sevaptır yoksa çakma derimi diye bir konu tartışılırsa hiç şaşmam
iş,ayakkıba çeşitlerinin günahlık sevaplık cihetine kadar indiyse enbaştaki hataları düzelterek gidilmeli.
yani okadar inceysek bu kurallarda.
ayetleride kendimize göre yorumlamamaktan başlayabiliriz.

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunan (köleleri), erkeklerden, kadına ihtiyacı kalmamış (cinsî güçten düşmüş) hizmetçiler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye, ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtuluşa eresiniz. (Nûr - 31)

Allah razı olsun kardeşim ayeti hatırlamamıza vesile oldunuz...Ayet tefsir etme gibi bir hadsizliğe girmicem ama alper kardeşimiz doğru hatırlıyor çünkü bende okuduğum kadarıyla bu ayetten kasıt "yani kadın süs olarak ayağa takılan halhal gibi, gizlemekte olduğu zîneti anlaşılsın diye yere vurmasın.Kadın, erkeği fitneye sevketmesinden endişe edildiği için ayaklarını yere vurarak halhalının sesini işittirmekten yasaklanmıştır."

YagmuR

Üye
Web sitesi
www.gencislam.com

Kadınların topuklu ayakkabıları giymesi haram değildir. Ancak yabancı erkeklerin dikkatini çekecek şekilde ses çıkaran ve kadının yürüyüşündeki edeb ve vakarını etkileyecek şekilde topuklu ayakkabılar giymek caiz değildir.

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=90404&p=863631#post863631

O halde kişinin takvasına bakar...

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
:) bu konu ne kadar gerekli, ne kadar gereksiz bilemiyorum...balık baştan kokar, evvela bir itikatları tashih etsek sonra ayaklara ineriz diye düşünüyorum

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
Demekki neymiş haram demek ve kişilere buğz etmek onları yargılamak doğru değildir...
Dediğim gibi hüküm Allah'ın kul Allah'ın...

K

Kaçak

Guest
Sayın Alpere bu konuda katılıyor ..
Balık deyincede karnımın aç oldugunu hatırlıyor ..
Akşama balıkmı yapsak diye düşünüyorum ...

HENGAMe

Yeni
olmaz kaçak kardeş,allah muhafaza balık nerden çıkıyor denizden..
e denizdende deniz anası çıkma olasılığı yüksek.
budurmdanda balık yemek günahtır:eek:leyo: