Toplu ulaşıma zam...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
565925_htmansetyeni.jpg

Toplu ulaşıma zam

Fiyatlar yüzde 10 artırılacak.

İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 10 zam geldi. Yeni fiyatlar 30 Ekim'den itibaren geçerli olacak.

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/565925-toplu-ulasima-zam

Ohhh memura, işçiye, emekliye zam yapmaya gelince elin titre, bu zamlara gelince bonkör ol!!

Bravo!

ibrahimi

Has Uşak
O dediğin eskidendi redyellow.şimdi millet devlet memuru olmak için yarışta.Patronun elinde kalan işçiler gariban... Yapacak birşey yok zam yapılacak dendiyse yapılır.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
millet eskiden de devlet memuru olmak için yarıştaydı sayın erdem, bu her dönem böyle olmuştur. Ama milet memur olmak için uğraşıyor diye memura az zam yapmak, ama otobüse vs. çok zam yapmak mı gerekir?

zam yapılacak dedilerse yaparlar doğru buna bir şey diyemiyoruz, astıkları astık kestikleri kestik:)

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
8 senedir bir adet gelişti.

Zam yapılmıyor, kalite veya gramaj düşürülüyor.

Bu adet niye bozuldu?

Yüzde 10 yolu kısaltsınlar.

ibrahimi

Has Uşak
millet eskiden de devlet memuru olmak için yarıştaydı sayın erdem, bu her dönem böyle olmuştur. Ama milet memur olmak için uğraşıyor diye memura az zam yapmak, ama otobüse vs. çok zam yapmak mı gerekir?

zam yapılacak dedilerse yaparlar doğru buna bir şey diyemiyoruz, astıkları astık kestikleri kestik:)

Yapmayın bu kadar da değil.Acaba imamlar en çok zammı hangi dönemde aldı,veya diğer devlet memurlar.En düşük memur maaşı bildiğim kadarıyla 1300 liradan fazla.Evet eskiden de devlet memuru olmak isterdi insanlar ama hiç birşeye yetmezdi.Şimdiki memurlar aksine çok rahat.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
En düşük memur maaşı 1300TL öyle mi?

Peki açlık sınırı kaç lira?

Dur, biraz.

...
Hah, Google'a sordum.

Dediki;
853 TL imiş.

Yoksulluk sınırı

Tek kişi için 1483 TL

4 kişilik aile için 2966 TL

Yunanistan apaçık maaşları kısacağını ilan etti yyer yerinden oynadı.

Türkiye 8 sendir maaşları çaktırmadan kısıyor.

1995'te teyzem emekli maaşı ile hem iki çocuğunu okuttu, hem daire taksidi ödedi.

Hadi şimdi emekli maaşı ile fatura öde, ödeyebiliyorsan.

ibrahimi

Has Uşak
Kim demiş efendim! Reelden haber verin siz bize,şuanda emekli olan insanlar 1500-1600 tl maaş alıyorlar,canlı şahitleri etrafımızda.Hele 1000 liradan az olanını görmedik çok şükür tabi bu ssk emeklisi için diğerlerini bilemem.Öte yandan en düşük maaş 1300 tl mi tam bilmiyorum daha fazla olabilir.Önce ile bir karşılaştırın bakalım,karşılaştırabilecekmisin? çünkü önceden ortada karşılaştırabileceğin bir maaş dahi yoktu!.Duha her konuda eleştirir hükümeti anlarımda bu konudan sana ekmek çıkmaz,selamlarımla...

K

Kaçak

Guest
Bencede AKP hükümetini ekonomi ile vurmak topuguna sıkmaktır ...
Ekonomide rüştünü ispat etti AKP ...
Ki zaten dönüp sokaga bakmak kafi , tüketim had safhada ...
Başka konulara yüklenin derim acizane ...

ibrahimi

Has Uşak
En iyi islamdan vuruluyor.Oradan vurun.Zaten herkes o kısmı kullanıyor,dinimizi çok iyi kullanıyorlar :) Cehape zihniyeti bile işine gelince rozet takıyor başörtüsünü çözeceğim diyor.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Yapmayın bu kadar da değil.Acaba imamlar en çok zammı hangi dönemde aldı,veya diğer devlet memurlar.En düşük memur maaşı bildiğim kadarıyla 1300 liradan fazla.Evet eskiden de devlet memuru olmak isterdi insanlar ama hiç birşeye yetmezdi.Şimdiki memurlar aksine çok rahat.

şimdiki memurlar rahat diye memura yüzde 4 zam yapılırken otobüse, toplu ulaşıma yüzde 10 zam yapılmasını onaylayacak mıyız?

imamlar en çok zammı hangi dönemde almış?

peki emekliler en az zammı hangi dönemde aldı? işçi emeklisine geçen sene temmuz ayında dalga geçer gibi 1,8 zam yapanlar da bunlar değilmiydi?

imamlara zam yapıldı diye bu ulaşıma yapılan zamma alkış mı tutmamız lazım?

Bu ülkede emekliyi, bağkurluyu, asgari ücretliyi düşünen adam gibi zam yapan tek bir hükümet oldu o da Erbakan hükümetiydi, bu kesim erbakan döneminde yapılan zamlarla idare ediyorlar, hocadan sonra gelenlerin tümü bu kesimi hiç düşünmediler.

bakış

Kıdemli Üye
6 aylık yüzde 3 zamdan senede yüzde 6 yapar.8 senede bu yüzde 48 yapar.Bunun bileşik zammı 8 yılda yüzde 70 yapar.

erdem galiba 8 yıla bakmadan sadece rakamsal değişime bakıyor.
önceden yoksulduk şimdi açız.Aç,Aç İşte çağdaş türkiye bu

_Nihade_

Gafleti eyLe Heba
Bugünde bir sohbet ortamında konusu geçti, yıllar önce açız açız diye bağıran insanlar vardı, ve doğru yoksuldular, haklıydılar ama şimdi aynı lafları eden insanlara bakıyorum memur olsun ne olursa olsun farketmez, ya ev almışlar onun borcunu ödüyorlar ya araba almışlar onun borcunu.Kimse kendini kandırmasın evi olmayanlar ev aldı, arabası olmayanlar araba, düşük model arabaya binenler modelini yükseltti.
Geçen Ümmühan abla burada Ankara için iş ilanları astı foruma, düşündüm etrafımda bi tane insan yok işsiz olan.Biz belki görmedik ama Türkiye'nin daha önce ne durumda olduğunu anlatıyor büyüklerimiz.
Lütfen açız derken biraz insanflı olun.

bakış

Kıdemli Üye
Acaba şu hükümeti savunanlar hiç araziye çıkıyorlarmı.halkın durumundan haberleri varmı?

Açlık kelimesinden kastımız,afrikadaki insanların durumuna düşmedik şükürler olsun.Açlık veya yoksulluk demek,alım gücünün bir önceki yıllara göre düşmesi demektir.
Bakın bulunduğum ilçede 100 bin icra dosyası vardır.nüfüs ise 500 bindir.yani 5 kişiden biri icralıktır.Bu icra dosyalarının içinde 300,500 liralık bile dosyalar vardır.Yani halkımız 300,500 lirayı ödemediği için avukatlık olmuştur.Peki neden ödememiştir.Çünkü ödese yemek yiyemeyecektir.

Biraz dışarı çıkında insanlar neler çekiyor bakın,herkesi cevreniz gibi zannetmeyin.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bugünde bir sohbet ortamında konusu geçti, yıllar önce açız açız diye bağıran insanlar vardı, ve doğru yoksuldular, haklıydılar ama şimdi aynı lafları eden insanlara bakıyorum memur olsun ne olursa olsun farketmez, ya ev almışlar onun borcunu ödüyorlar ya araba almışlar onun borcunu.Kimse kendini kandırmasın evi olmayanlar ev aldı, arabası olmayanlar araba, düşük model arabaya binenler modelini yükseltti.
Geçen Ümmühan abla burada Ankara için iş ilanları astı foruma, düşündüm etrafımda bi tane insan yok işsiz olan.Biz belki görmedik ama Türkiye'nin daha önce ne durumda olduğunu anlatıyor büyüklerimiz.
Lütfen açız derken biraz insanflı olun.

nereye yazılmıştı iş ilanı, linkini ekleyebilir misiniz?

_Nihade_

Gafleti eyLe Heba
Acaba şu hükümeti savunanlar hiç araziye çıkıyorlarmı.halkın durumundan haberleri varmı?

Açlık kelimesinden kastımız,afrikadaki insanların durumuna düşmedik şükürler olsun.Açlık veya yoksulluk demek,alım gücünün bir önceki yıllara göre düşmesi demektir.
Bakın bulunduğum ilçede 100 bin icra dosyası vardır.nüfüs ise 500 bindir.yani 5 kişiden biri icralıktır.Bu icra dosyalarının içinde 300,500 liralık bile dosyalar vardır.Yani halkımız 300,500 lirayı ödemediği için avukatlık olmuştur.Peki neden ödememiştir.Çünkü ödese yemek yiyemeyecektir.

Biraz dışarı çıkında insanlar neler çekiyor bakın,herkesi cevreniz gibi zannetmeyin.
Yoo orda durun açlık kelimesinin ne anlama geldiğini herkes biliyor.Hükümeti kötülemek olsunda ne olursa olsun, yiğidi öldür hakkını ver demişler siz hem öldürüyor hem hakkını vermiyorsunuz.
Ben yeterince dışarı çıkıyorum, benim etrafımda gelir seviyesi her düzeyde olan insanlar mevcut, çoğu işsizim diyen insanlar ya iş beğenmiyor yada gözleri kolay zengin olma yolunda.

semih_TEK

Doçent
KARDEŞLER
Ben geçlik ve spor il müdürlüğünde memurum Tek kelımeyle söylüyorumki bu memurlar bu hukumete dua etsınler bence
ALLAHada hamd etsınler

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com