Tony Blair'in Baldızı Müslüman Oldu

• Konbuyu başlatan Kaçak
  • Başlangıç tarihi
K

Kaçak

Guest
Kısa bir süre önce İran'ı ziyaret ettiği bildirilen Booth'un başörtüsü taktığı ve günde 5 vakit namaz kıldığı belirtiliyor.

6 hafta önce Müslüman olan Booth'un İran ziyareti sırasında bu kararı verdiği bildirildi. İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Lauren Booth, kendisinde farklı manevi duygular hissettiğini ve bu duyguların kendisini mutlu kıldığını söyledi.

Müslüman olduktan sonra domuz eti yememeye başladığını da anlatan Booth, Kuran-ı Kerim okuduğunu ve içki içmediğini söyledi. Daha önce Filistin'de gönüllü olarak çalıştığını da söyleyen Blair'in baldızı, Müslümanlığa daha önceden merakı olduğunu ifade etti.

Çarşaf giyip giymeyeceğini şimdilik bilmediğini söyleyen Booth, "Bendeki bu değişimin Tony Blair'in Müslümanlar hakkındaki fikirlerinin değişmesine de yardımcı olacağını ümit ediyorum." dedi.

isra haber

girdap

Ordinaryus
Allah daim etsin hidayetini.
Şiilik Sünnilik biraz kafası karışacak ama yapacak bişey yok :)

talib

Kıdemli Üye
Türkiye'de zor olan ehli sünnet olmamaktır. O yüzden burada çok bir sıkıntı yok. Ama eski devirlerde ve farklı yerlerde böyle bir sıkıntı olmuş olacak ki, hakiki ulema ve meşayih hep ehli sünnet vurgusu yapmışlar.

Rabbim de ayırmasın..

TakVa

Ordinaryus
Ablası, çarşaflıların mahkemede hep kazanmasını sağlardı, belkide o da müslümandır.

arifan yolcusu

Profesör
Blair'in baldızı neden Müslüman oldu?

26 Ekim 2010 01:00

İngiltere, eski başbakanı Tony Blair'in önceki gün İslam'ı seçen baldızı Lauren Booth'u konuşuyor.. 'Ben İslam'ı değil, İslam beni seçti' diyen Booth neden Müslüman olduğunu Cüneyt Özdemir'e anlattı.

İlgili Haberler

Blair'in baldızı neden Müslüman oldu? Tony Blair'in baldızı İslamiyet'i seçti

Videoyu izlemek için tıklayınİngiltere eski başbakanı Tony Blair'in gazeteci baldızı Lauren Booth, geçtiğimiz günlerde Müslüman olduğunu açıklamıştı. CNN TÜRK'te Cüneyt Özdemir'in sunduğu 5N1K programına katılan Lauren Booth, neden Müslüman olduğunu açıkladı.

İslam'ın Gazze'deki duruşuna hayran kaldığını söyleyen Booth, "ellerinde hiçbirşeyleri yok, sadece inançları var, ayrıca Ortadoğu gezisi sırasında İslam'ın insanlarını tanıdım, hayran kaldım" diyerek Müslüman olma gerekçesini böyle açıkladı.

_Berceste_

bir tutam delilik...
Rabbim sayilarini arttirsin insALLAH